Šta je novo?

Huawei P30 i Viber update

NShappy

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
24.05.2004
Poruke
5,306
Poena
955
Moja oprema  
Mobilni telefon
Huawei P30
Pozdrav, već neko vreme mi se vuče jedan problem pa da pitam zna li neko rešenje?

Telefon je Huawei P30. Ima normalne Google servise.

Međutim, pored GooglePlay servisa, tu je i Huawei AppGallery. Kada mi se Viber update-uje preko Huawei AppGallery, kao podrazumevano mesto za backup se postavi Huawei cloud, i Viber tada ne može da uradi backup, javlja grešku. Kada se Viber update-uje preko Google Play, kao nalog za rezervnu kopiju se vrati Google nalog, i tada update radi normalno. Kada Huawei postavi svoj (tj. moj ali na Huawei-ju), nalog kao update location, to ne može da se promeni osim da forsiram update Vibera preko Google.

Zašto neće da uradi update na Huawei, ne zanima me mnogo. Ne želim Huawei nalog kao mesto backup-a. Koristim Viber i na drugim uređajima, i bzvz. mi je da backup bude kojekude.

Da li mogu nekako da sprečim AppGallery da update-uje Viber?
Ili zapravo, da ga sprečim da radi update za sve aplikacije koje inače imaju redovan update preko GooglePlay?!?

Vidim evo upravo, npr, da AppGallery želi da update-uje WhatsApp i Google SkyMap, iako Google Play kaže da su te aplikacije up-to-date.
 
Poslednja izmena:
Moguce je da sprecis tako sto ces iskljuciti automatski update na Appgalery... A to sto ti sad nudi odbij...
Zatim odes u playstore i update odatle i bratice ti se na gmail.
 
Da li je na Huawei ok ostaviti update svega preko AppGallery stalno isključeno?

Ono što inače ide preko GPlay je ok, to će se update-ovati.
Da li će nešto u telefonu ostati stalno van update ako je u Huawei AppGallery update isključen?
 
Slobosno iskljuci
 
Joj to je problem. Stalno izbacuje greska pri izdradi rezervne kopije. Tu je huawei zeznuo stvari. Ja vec 6 meseci nmg da je napravim
 
Moraš u AppGallery da uđeš u podešavanje i tamo imaš opciju Isključi. To treba da pomogne. Sigurno je da ako ne ažuriraš, aplikacije će da rade sporije, a to otežava korištenje.
 
Nazad
Vrh Dno