Šta je novo?

Huawei Ascend Y200 ili Telenor Touch plus?

wolf 87

Cenjen
Učlanjen(a)
17.08.2009
Poruke
840
Poena
170
Burazeru krajem meseca istice ugovor u Telenoru pa me je zaduzio da mu preporucim neki telefon za dinar uz prenesi 500 paket.Na prvu loptu sam mu preporucio Huawei Ascend G300,ali ma koliko to smesno zvucalo i tih 3k je problem:(
Za dinar ima samo ova dva,posto iskljucivo zeli talefon sa android operativnim sistemom.Koji bi po vama bio bolji izbor?I sta treba podesiti u opcijama da se telefon ne kaci na net,tj da ne svlaci raznorazne update-ove i slicno,posto je ovo paket bez ukljucenog internet saobracaja.Predlagao sam mu da uzme pis100,ali malo mu je 300 minuta,u proseku trosi oko 400-450.
 
Huawei ima jaci procesor (oba 800MHz, medjutim kako je u Touch plus ARM11, a u Havajcu Cortex A5, onaj u Havajcu je maltene duplo brzi). Graficka im je tu negde, ali Havajac ima nizu rezoluciju i samim tim moze da izvuce vishe.

I tu se zavrshavaju njegove prednosti... Ima 256MB rama (po meni veci hendikep nego procesor), slabiju kameru, kao i slabiju rezoluciju (mozda je ekran i kvalitetniji, ne garantujem, ali kako koristim ZTE Blade, suvishe sam naviknut na vishu rezoluciju da bih se zadovoljio ovom ako ne moram). Kamera je takodje slabija (bar na papiru, meni ovaj element stvarno nije bitan).

Ako zeli da instalira custom romove, Touch Plus ih vec ima, ALI kao i za svaku ZTE komplikaciju od izvornog proizvoda, i za ovaj postoje peripetije (radice romovi za Crescent koliko sam razumeo, ali samo ako uspesh da iskopash kernel za T-Mobile Vivacity - ako ga ovo zanima, bolje neka malo prokopa pre nego shto se reshi na to). Generalno, ZTE ima uzasan softver kada su u pitanju telefoni za mreze... Postoji tema o ovom telefonu, pa neka cita ako ga zanima.

Moj izbor bi definitivno bio Touch Plus jer imam skoro isti ZTE kojim sam zadovoljan, jer smatram da je 256MB rama besmisleno i zbog rezolucije.
 
Hvala na pomoci.Ma kakvi crni custom romovi,on je prosecan korisnik.Treba mu telefon za poruke,telefoniranje i povremeno gps.Tako da ce mu Touch raditi posao,pogotovo sto prelazi sa Nokie 5228.Jedino ce malo kuburiti sa baterijom,no na to i moguce troskove ukoliko telefon povuce nesto sa neta sam ga upozorio.Kad smo vec kod toga,kako onemoguciti da telefon vuce nesto sa neta,jeli dovoljno iskljuciti background data ili?
 
Ako hoce da bude 100% siguran, morace da iskljuci 3G. Takodje, iskljucivanje automatskih updateova svakako moze da ubije veliku vecinu troshkova, ali ne moze da bude 100% siguran da neka aplikacija nece vuci neshto svoje.
 
Nazad
Vrh Dno