Šta je novo?

HP thunderbolt dock

pcpartpicker

Cenjen
Učlanjen(a)
05.04.2019
Poruke
1,068
Poena
125
Pozz ljudi.
Moze mi neko reci da li uredjaj sa linka ispod moze radit bez adaptera?
Laptop mi je HP Elite X2 1012 sa core i5 7200u.
Dok station hp tunerbolt 3 (99 KM)
 
Bez strujnog adaptera (ako na njega mislis), tesko.
 
Izbagavaj to smece, ne rade kako treba ni sa adapterom.

G5 im je odlican.

1696405166515.png
 
Zato što malo rade, malo ne. Meni stoje na polici godinu dana.

PXL_20231004_084415374.jpg
 
Ma jok, spremni za smece, G5 se vozi sad.
 
Šta je generalno preporuka za dock, USB-C ili Thunderbolt, poslednjih par dana pokušavam da nađem nešto što nema skandalozne negativne komentare na online prodavnicama i ne ide mi. :cautious:
Bitno je da ima svoje napajanje i da može da napaja laptop preko USB-C (65W dovoljno), a s druge strane da mogu da povežem 2 (trenutno, treći poželjan) monitora, kao i da ima eventualno brži LAN od samo 1Gbit. Lenovo thunderbolt, monitori prekidaju, samo 1Gbit lan, svi redom kukaju, HP thunderbolt, žale se na mrežu, monitori isto gube konekciju, ovi ostali brendovi isto svuda drvlje i kamenje, OWC Thunderbolt Pro sa 10Gb ethernetom se pregreva, diskonektuje... da mi je neko rekao kolika je muka naći kršten uređaj kao što su nekad bili Lenovo dockovi oni sa portom na donjoj strani gde samo nasloniš laptop na njega, ne bih verovao...

HP Thunderbolt dock 120W G4 (Black) RJ45, 2xDP, HDMI, Thunderbolt 4, 4x USB-A, 2x USB-C (4J0A2AA) ima za 20-22k kod nas, ali mi je frka od loših ocena i ne bih se zezao da vraćam ako je stvarno problematičan.
Od Lenova nema ništa iznad običnog USB-C a i tu je nešto užasno kilava ponuda, 200e...
OWC ima na KP za 450e, što mi ne odgovara jer ne može preko firme da se uzme, prežalio bih nekako kad bih bio siguran da radi...
Ima nekih kineza koji su vizuelno OK, čak imaju i M.2 SSD slot... https://vi.aliexpress.com/item/1005004316858924.html?gatewayAdapt=glo2vnm
Ovaj Ultra bi možda bio OK kad bi radio kako treba, no i to je hit and miss izgleda po komentarima, a treba ga i dočekati i konstatovati da je bačeno 150-200e...
CalDigit isto hejt po komentarima i to svežim, ajd da su neki matori gde je FW ispeglan...

Bukvalno mi ništa ne uliva poverenje da će raditi kako treba... 🥴
 
Imas u BUG novinama uradjene recenzije dosta njih.Nz jel dozvoljeno kacenje tih novina ovde, ds ti prikacim pa vidi..od jeftinih kineza do skupog club3D.
 
Nođoh kod njih jedino Lenovo 40B10135EU i Targus USB-C DV4K with 65W PD koji su dostupni pretplatnicima, ali i tako toga nema kod nas, bez obzira na ocene.

S obzirom na situaciju, najbliži sam Dell U2722DE monitoru ili dva komada, za cenu OWC dock-a se dobije ceo monitor + daisy chain do drugog i ćao, ukupno dva kabla, od toga jedan type C od laptopa do prvog monitora, display port do druog, treći bi već morao da se testira kako bi radilo 3x1440p (svuda navode samo fullHD za 3 monitora), ali to je već više neki futureproofing nego moranje.

Ostaje pitanje brže mreže od 1Gbps, mada većina dokova ima isto...
 
Poslednja izmena:
Ovaj: L41423-002.

1000009166.jpg

1000009168.jpg
 
Aha.Imamo nesto poput vaseg KP.
Jel mora biti ova plava iglica?
Jel mora biti konektor oblika slova L?
Jel mora 6A moze li manje?
Meni vala i ne treba dock, msm svakako je + ga imati ali mene ce izaci to skupo ko svetog Petra kajgana i pitanje je dal oboje bude ispravno jer je polovno.
Evo nasao i ceni 70 bam plus dock to je oko 190 bam tj 100 eura.
Za te pare polovan laptop se kupi.
Ne isplati se...Msm isplati se kome treba al meni ne.I jos moze mi stetu napraviti ako je neki uredjaj neispravan i spali mi laptop.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno