Šta je novo?

HP Reverb G2 v2, ima li se gde i od koga iznajmiti?

Pe11e

Slavan
Učlanjen(a)
22.02.2011
Poruke
1,146
Poena
210
Moja oprema  
CPU & Cooler
12900K + Kraken X63
Matična ploča
ASUS Z690 Prime D4
RAM
Kingston Fury Renegade 3600mhz 32GB
GPU
Zotac RTX 3090 OC
Storage
M2
Zvuk
Creative Audigy 2
PSU
Asus ROG STRIX 1000W
Kućište
MSI
Monitor
AOC 32" 1440p
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav društvo.

I am Oculus Quest 2, i dobro me služi. Problem je taj što nije native PCVR, pa je malo zahtevniji hardverski zbog silnog encoding-a preko USB kabla. Imam 1080ti karticu, i u simulacijama letenja se solidno muči.

E sad, pre nego što dodjem u situaciju da pazarim HP Reverb G2 (verzija 2), voleo bih da ga testiram kod mene na kompu u nekoliko simulacija (MSFS, X-Plane, iRacing, i sl). Prvenstveno me zanimaju performanse, oštrina i FOV u odnosu na Quest 2.

Nikako ne bih pazario headset na slepo, veliki je rizik.

Spreman sam da platim rentu na 24h.

Hvala unapred.
 
Neku apdejt? Jel realno da ovde niko/nigde nema G2 v2 za isprobati?
 
Malo ima korisnika VR kod nas, možda je bolje da pazariš online pa ga testiraš u roku od onih 14 dana.

Ja bi doduše na tvom mestu pre pazario neku polovnu 2080 ili rtx3070 i dobar 5g wifi ruter pa bih tako probao quest2.
 
U pitanju je znatizelja, da li je stvarno G2 bolji od Q2. Da li je zaista toliko ostrija slika, ili samo gimmick. Ljudi zaboravljaju da se Q2 moze gurati u 5500px i tada izgleda predobro, ostra slika i odlicna rezolucija, ali da, za taj sport ti treba 3080/3080ti pa navise. Ja sa 1080ti i Q2 guram MSFS i ostale simove na 4096px, i tu mu je neki limit u 36fps + ASW bez stutter-a.

Ukratko, u svakom slucaju mi je cilj 3080ti, ali G2 je zasigurno bolji headset za PCVR simming, jer kabl ide direktno u display port, nema encodinga i gluposti kao sa Q2.

Nego, kako ukupiti preko KP i vratiti u roku od 14 dana? Eh to bi voleo da vidim. :)
 
Imaš ga u domaćoj prodavnici za 105k, i rokom vraćanja 14dana.
A ako već hoćeš samo probu, imaš par VR igraonica u Beogradu. Većina ima HP reverb...
 
Uf uf, do pre nekoliko dana je kostao 400 dolara u USA. Tesko mi je da progutam 800e za isto. Verujem da prodavci nemaju pojma ni da mi kazu da li je v1 ili v2 model.
Sto se tice VR igraonica, znam samo za par, jedna je u jednom TC, i imaju neki basic headset sa losom rezolucijom, a druga je u centru BGDa, i koristili su Rift S kada sam ja bio pre jedno dve godine, mozda malo jace.
 
@Pe11e Ne znam što uopšte razmišljaš o tome koliko je u USA? Sedi onda na avion pa idi kupi 🥲
Gledas koliko ti možeš da platis i to je to. S obzirom da je na KP oko 700e, i u EU oko 650, ne vidim koliko se isplati skoro dupla doplata u odnosu na Quest 2.

Onaj predlog za ruter ignoriši. Osim što je napisao 5g ruter i nije predložio WiFi 6 kako jedino i ima smisla, to se kosi sa onime što ti želiš. Wireless nije ono što ti treba.

Koji kabal koristiš za Quest 2?
 
Moj mozak cudno formulise stvari. Kaze, ako uzmem G2 za 400-500, cak i da je slicno iskustvo kao sa Q2, uradili smo posao, a otarasili smo se punjenja baterija i USB konekcija sa video kompresijom. Znaci to je prica ako uzmem na rizik, da imam headset koji ce biti spec za sedeca iskustva (voznje, letenje), ili ti cist PCVR. Q2 sam uzeo za novu godinu deci i generalno porodici da se malo zabavljamo. Tada ispade odlicna investicija jer od kako sam ga testirao na mom kompu, nisam mogao vise da svarim SDE i malu rezoluciju u Rift S, koji sam tada koristio.

Ruter ni ne gledam, jer preko Virtual Desktop-a lepo vuce i preko 5g rutera. Evo bas juce pazario HL2 za 0.90e na Steam-u, cisto da probam HL2 VR mod, i to teram preko VD-a.

Sto se kabla tice, uzeo sam 5m KiwiDesign za nekih 25-30$, odlican je, oko 2.3-2.5mbps.
Inace da, izbegavam wireless za simming u sirokom luku. Em su performanse dosta losije u odnosu na link kabl, em moram kaciti 10000mah bateriju nazad.
 
Malo ima korisnika VR kod nas, možda je bolje da pazariš online pa ga testiraš u roku od onih 14 dana.

Ja bi doduše na tvom mestu pre pazario neku polovnu 2080 ili rtx3070 i dobar 5g wifi ruter pa bih tako probao quest2.

Gde to ima da se moze testirati u roku od 14 dana? Verujem da svi se svi na KP debelo ogradjuju, sto je prodato prodato je, osim u slucaju da ne radi. Iskreno, i srecom, nisam imao slucaj da mi je nesto stiglo neispravno pa da se cimam sa njima. Ne znam kakva su iskustva?

Imaš ga u domaćoj prodavnici za 105k, i rokom vraćanja 14dana.
A ako već hoćeš samo probu, imaš par VR igraonica u Beogradu. Većina ima HP reverb...

Koja prodavnica ima rok vracanja od 14 dana, i koje VR igraonice imaju Reverb G2? Moze na PM. :)
 
Nazad
Vrh Dno