Šta je novo?

HP ProBook 6570b - DP ne daje signal ka TV -u

angel1_z

Slavan
Učlanjen(a)
04.12.2007
Poruke
58
Poena
309
Pozdrav drustvo,

imam HP ProBook 6570b sa 8.1 Windows operativnim sistemom. Od nedavno sam primetio da display port DP dzek ne prenosi signal na TV prilikom konekcije. Najpre sam mislio da je do kablica konvertora sa DP na HDMI, pa sam i promenio DP kablic, kao i HDMI kabl. Takodje, zamenio sam izbor HDMI ulaza u TV (LG SM8200PLA), ali nikako. Na TV sve vreme pise no signal.

Do nedavno sve je bilo OK, cim se spoji laptop sa racunarom ovim putem registruje se spoj i preko opcije win+P izaberem da li zelim dupliranje slike na racunaru i TV ili pak samo na TV i slicno. Pokusao sam nove drajvere i restartovanje TV i takve svakojake sitnice. Sam DP port na laptopu deluje cisto i OK. Ne znam da li ima neki nacin da proverim hardversku ispravnost samog dzeka mada nije bilo cimanja niti nekog neadekvatnog koriscenja. Da napomenem da sam probao da spojim laptop na ovakav nacin i sa drugim monitorom, odnosno dva razlicita i uvek pise no signal tj uopste nema reakcije kada se HDMI kablic iz TV gurne u DP dzek laptopa uz pomoc kablica-konvertora HDMI na DP.
 
A jesi li probao taj DPI-HDMI konvertor i HDMI kablić na drugom računaru, čisto da proveriš da li oni funkcionišu i bacaju sliku na drugom HW?
 
A jesi li probao taj DPI-HDMI konvertor i HDMI kablić na drugom računaru, čisto da proveriš da li oni funkcionišu i bacaju sliku na drugom HW?
Nisam. Probao sam drugi HDMI kabl i drugi DP-HDMI konvertor na istom ovom laptopu. Racunam da su male sanse da mi odjednom crknu kablovi i da drugi novi takodje ne rade. Pre mi je delovalo da je neki problem mozda do softvera na racunaru ili pak da nije neki hardverski kvar. Ne znam da li ima drugi nacin da proverim da li dp port radi?
 
A jesi li probao taj DPI-HDMI konvertor i HDMI kablić na drugom računaru, čisto da proveriš da li oni funkcionišu i bacaju sliku na drugom HW?
Probao...radi na drugom racunaru. U medjuvremenu nadjoh i neki hamin konvertor dp na hdmi i no signal opet.
 
Nazad
Vrh Dno