Šta je novo?

HP ProBook 4545s

paliic

Slavan
Učlanjen(a)
23.02.2008
Poruke
93
Poena
310
Poštovani forumaši,
Hteo bih da čujem vaše mišljenje o podatku da se na ovoj mašini CPU (AMD Dual-Core A4-4300M) greje i preko 113°C. - igranje on-line igrice.
Prilikom rada sa nezahtevnim aplikacijama, surf i sl. temperatura se kreće oko 90-95°C.


Do duše, kada sam proveravao temperaturu komponenti, bilo je jako toplo u stanu. Laptop stoji na podnožju za hlađenje, koje je dobijeno prilikom kupovine.

Da li je ovo slučaj kod svih AMD APU laptop konfiguracija??

Laptop je nov, kupljen pre par meseci. Link ka kompletnoj specifikaciji na sajtu BCGroupa, gde je kupljen.

Ostala zapažanja su sledeća:
  • Kvalitet izvedbe je odličan - dominira aluminijum kao materijal
  • Tastatura odlična bez ugibanja
  • Imao je fabrički instaliran Linux Suse - preinstalirao sam Windows 7 64b, koja leti na njemu (Ne dobija se prateći DVD sa drajverima za Windows, pa sam se malo namučio dok sam ih sve instalirao)
  • Potpuno mat ekran
 
Čak i da je do fllasha temperature u rasponu 95-113 nisu "normalne"
 
Ako je u garanciji teraj ga na servis, ako nije teraj ga na ciscenje i zamenu termalne paste (bolje nego sam da nesto zeznes).
 
...ovako da se pohvalim i požalim na kraju.
Spomenuti laptop je na kraju zamenjen novim u garantnom roku, posle više pehova i meseci provedenih u servisu.
1. put kvar na matičnoj ploči - više od mesec dana u servisu - dodatno sam platio čišćenje i zamenu termalne paste.
2. put kvar - AC adaptera mesec dana u servisu
3. kvar matična ploča i hrad disk - posle 40 dana u servisu insistirao sam kod BC groupa zamenu za drugi uređaj po mom izboru ili povraćaj novca. Na jedvite jade su pristali, uzet novi Asus i vraćena mi je razlika u ceni. Da ne spominjem produžetak garancije preko NepoSystem-a na dodatnih 4 god.
 
Nazad
Vrh Dno