Šta je novo?

HP Pen Control

Srle22

Cenjen
Učlanjen(a)
24.11.2012
Poruke
953
Poena
180
Evo opet jednog pitanja. Nisam siguran da li mu je ovde mesto ili u odeljku o perifernim uredjajima gde sam ga prvobitno postavio. Mozda je ovo logicnije mesto jer problem je u stvari u softveru. Svakako, uz izvinjenje, molba moderatorima da izbrisu post tamo gde mu nije mesto.
Dakle:
Na HP Elitebook X360 830 G8 posle prelaska na Win11 ne radi aplikacija HP Pen Control za podesavanje funkcija olovke. U pitanju je, inace, HP active pen G3 koja je po proizvodjackoj specifikaciji kompatibilna sa ovim racunarom. Aplikacija je iz MS store, uredno je komp instalira ali kada se startuje izbaci komentar da aplikacija nije kompatibilna sa ovim kompjuterom.
Na racunaru su instalirani najnovija verzija BIOS-a i najnoviji drajveri sa zvanicnog HP sajta. Olovka radi, u Windows podesavanjima omoguceno je podesavanje funkcija samo zadnjeg tastera na olovci, dok tasterima sa bocne steane nije moguce menjati default funkcije. To je moguce iz pomenute aplikacije, ali ona ne radi.
Da li je neko imao slican problem i uspeo da ga resi?
Hvala unapred na pomoci.
 
Jesi probao ovo:

1721919487457.png

Ta olovka dolazi uz taj laptop: PN L04729-003.

Ostavio sam ti link sa novijim driverom nego za tvoj model.
 
Poslednja izmena:
Upravo sam probao i instalirao taj noviji drajver, medjutim i dalje ista situacija.
Laptop je cerkin i ona mi kaze da je u Win10 sve radilo kako treba sa nakom aplikacijom iz MS store koje u Win11 vise nema u ponudi. A ova aplikacija ne prepoznaje komp. Inace olovka radi, iz Win settings je podeseno funkcionisanje zadnjeg tastera, ali tamo nema opcije za podesavanje bocnih tastera. Koliko sam ja nasao na netu sve EliteBook X360 varijante (G1,G2......) su kompatibilne sa ovom olovkom. Na kraju, nije problem olovka vec aplikacija.....
 
Poslednja izmena:
Provericu sutra u firmi da li imam negde aplikaciju, ova sa Microsoft store mi se cini matora.

Probaj sve sa ovog linka.
 
Probao sve sti sam mogao od ponudjenog sa linka.... Bez uspeha.... Nesto se nadam da ce to ispeglati neki win11 update.... U skorije vreme...
 
Nazad
Vrh Dno