Šta je novo?

HP Pavlion zd7050ea VS. Amilo 1420

Sale_Nis

Čuven
Učlanjen(a)
30.01.2003
Poruke
377
Poena
620
Koji od ova dva laptopa da zadrzim za sebe?

HP Pavilion zd7050ea
Real P4 - 2,8 Ghz



Fujitsu Amilo M1420 W
Pentium M 1,7 GHz


Pozdrav..

Treba mi za rad sa Office aplikacijama.. To je to..
 
Glas za Fujitsu.....ako bi uradio benchmark video bi da je taj Fujitsu na bateriji skoro isti po performansama kao taj Pavilon.......
 
Hmm.. Ne mogu se bas sloziti sa tobom sto se tice performansi.. Pavilion je ruku na srce brzi jedno 20% minimum. Jedino sto mi je kod njega malo BLJAK je sledece:

Ima 5 kg iz mesta (otpade mi rame secajuci ga) i baterija traje cirka 2 sata i to da radim neke Office poslove..

Amilo sa druge strane nema ni 3 Kg i baterija mu traje preko 5 sati. Zato je sa druge strane sporiji i ima samo 15" monitor. Naravno HP ima onaj MONSTER 17" Wide screen. Eto to je to. :)

Pozdrav.
 
Po mom misljenju,Centrino je centrino ;)

Ako ti treba za office onda je to i vise nego dovoljno.....
 
Poslednja izmena:
1.7 centrino je izuzetno brz CPU, ne bi me cudilo kada bi bio brzi od tog 2.8 u vecini office testova...

Btw, gledaj i ostatak - zagrevanje, kvalitet monitora, RAM, koji je HDD ubacen unutra itd.
 
Aham, pa ovako sto se tice detalja..

U HP-u je Hitachi hard disk, a u Fujitsu je naravno njihov Hard disk.. memorija u HP-u je neka sa samsung cipovima, a u Fujitsu je neka sa nekim NCP. Hard diskovi su po 60Gb i to je to.. Sto se tice zagrevanja, tu Vam kazem da ste u pravu.. HP je brate ringla samo takva, a ovaj Siemens koliko sam video, sasvim HLADNOKRVNO radi.. :) Mislim ono.. Tu su.. Bas sam u nedoumici sta da ostavim za sebe a sta da poklonim sestri u Srbiji.

Na racunaru ce da se vrte aplikacije poput Open Office paketa, Eventualno ponekad neki Photoshop ili Illustrator za nedaj boze. Bice instaliran Ceo MS .NET Studio posto mi svakako treba C# odnosno C++ iz ovog paketa i to je to. Ostalo mi je nepotrebno! Igre ne planiram da instaliram, a za DivX hmm, mozda nekad u autu ili tako nesto..

Hvala
 
HP je prvenstveno "DesktopReplacement" mashina nego notebook, pa imaj to u vidu.
Ako ti je bitna mobilnost/trajnost na baterije, onda nema sta da razmisljas, ovako bi dao prednost Wide-Screen-u.
 
Kako se PETAK blizi ja sam u sve vecoj nedoumici! Da li postoji neki odnos negde na netu, izmedju ciste brzine Pemtiuma M i Pentiuma.. Mislim polako mi vodenica "vuce" na Fujitsu i na Centrino platformu, ali mi je sa druge strane onda zao sestre i onoga da mi ona vuce 10 Kg tesku torbu..

Hmm.. Ajde ljudi pomagajte sta je stvarno bolje i sta je korisnije!? Pozdravce! :)
 
Lepa ideja Stvorenje.. Jos ukoliko sutra odnecu racunar u neku od Komp-Shopova ovde i videti da doplatim koliko treba za neki malo "sporiji" Centrino.

U svakom slucaju, hvala Vam svima na odgovorima i expeditivnosti koju ste pokazali! Pozdrav iz Beca..

Sale
 
Nazad
Vrh Dno