Šta je novo?

HP Pavilion G7 nadogradnja

mrdule

Poznat
Učlanjen(a)
17.12.2021
Poruke
28
Poena
25
Uvek mi u kasne sate padne neka ideja na pamet pa tako ovaj put imam pitanje za nekog ko se razume posto sam ja laik za racunare vredi li nesto nadograditi ovaj moj laptop.
Koristim ga iskljucivo za citanje,filmove i youtub.Malo se usporio prilikom pokretanja sistema pa sam razmisljao vredi li ubaciti SSD i jos malo memorije i hoce li to biti dovoljno da ga malo osvezim.
To nisu neka ulaganja (50e) a meni odgovara ova velicina ekrana a i nisam nesto zahtevan korisnik.
Nemoj samo da bude kupi neki novi jer to znam i ja ali posto imam jos dva PC racunara nemam potrebe za tim vec ako mogu ovaj malo da osvezim jer sam vec naveo zasta ga koristim a uz to mi je i zgodan kad idem negde na put da mi posluzi a da ne moram mnogo da pazim na njega jer star ali sluzi.
 

Prilozi

  • HP.jpg
    HP.jpg
    155 KB · Pregleda: 31
Itekako vredi. Dovoljno je samo SSD, digni ga na Windows 10 (može i LTSC verzija) i ima da budeš veoma zadovoljan radom. Nije taj i5 još nesposoban za ono što tebi treba.
 
Nisam smeo da ga podizem na Win10 da se jos vise ne uspori.
Znaci mislis da bi SSD bio dovoljan.
Za to što tebi treba, neće biti nekih usporenja i problema. Posebno ako ubaciš Windows 10 LTSC varijantu.

I da, samo uloži u SSD i na konju si. Konkretno koji? Do 30e ako možeš da nađeš 256GB Kingston KC600 (2.5" varijanta), uzmi njega. Ispod toga i oko 20e nivoa ti je manje više nebitno šta uzeo jer su svi slični. Veći i skuplji ssd nema smisla za takav laptop, osim ako ti prostor ne treba, a po ovome što si napisao, verovatno ne.
 
Nazad
Vrh Dno