HP M608 sporo štampa pdf

S-man

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
29.08.2005
Poena
18
Kao što naslov kaže u pitanju je štampač HP M608 i problem sa jako sporim štampanjem pdf-a. Odštampa jednu ili dve stranice pa onda prođe malo vremena pa još par stranica pa onda opet čekanje... Problem nastaje samo kada se štampa dokument koji je skeniran u pdf formatu. Iz recimo Word-a štampa jako brzo. Isto nema nikakvih problema ako je to pdf koji prethodno snimljen iz Word-a. HP M608 je štampač kome je odlika velika brzina i namena mu je masovna štampa. Imate li neki savet šta pokušati ? Da li je neko ima sličnih problema i uspeo da ih reši ?

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poena
83
Meni se to dešava sa PDF na svakih nekoliko meseci sa jednim M426DW. Problem rešava resetovanje rutera. Nisam sada 100% siguran, mislim da je štampač na kablu, ali može da se desi i da je wireless.

Resetovanje štampača ne rešava problem, resetovanje rutera momentalno.

Kad se prvi put desilo, pustili smo neka uputstva, nekoliko stranica, u 30 primeraka. Odštampa jedan primerak, onda ćuti, pa odštampa drugi, pa pauza 20-30 sekundi.

Nakon toga, uvek je bilo strana, pa pauza 20-30 sekundi, pa strana... I tako koliko god ima primeraka. Reset rutera je rešio.problem.

S-man

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
29.08.2005
Poena
18
Koristim i HP 426 i HP 428 i takvih problema nema, samo sa ovim modelom. Probaću baš ovo što se predložili. Pokušavao sam as opcijom Print as image ali to nije pomoglo. Možda ne bi bilo problema sa nekim drugim pdf reader-om umesto Adobe. Npr Nitro, Expert itd.

Vrh Dno