Šta je novo?

HP laptop neće da se butuje sa Acronis bootabilnog USB-a

NShappy

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
24.05.2004
Poruke
5,288
Poena
655
Moja oprema  
Mobilni telefon
Huawei P30
Dakle, problem je sledeći.

HP ProBook 450 G8 odbija da se bootuje da Acronis USB-a. Sa istog USB-a se bez problema butuju brojni drugi računari.

Boot kreće, izabere se Acronis 64bit, kreće normalno
Loading preotected mode kernel...

I zapne na:
Video mode setup error: Error 0x1480006: Invalid video framebuffer parameters
ima tu još nekih informacija:
lineinfo: ... $module ...
I završava sa:
Kernel console may work incorectly

Googlanje vodi do saveta da se u BIOS-u isključi secure boot (isključio, nema promene), a na Acronis-u kažu da se proba sa novijom verzijom Aronis-a (probao i sa najnovijom, bez rezultata).
Imam legalan Acronis, dobijen uz Kingstone SSD.

Da li neko ima iskustava po ovom pitanju?!?

Ima li nekih free clone alata?
Ovo mi treba jednokratno, bukvalno samo jednom. Menjam 0.5TB SSD za 1TB.
 
Nekad jednostavno - neće.

Ako imaš još jedan računar izvadi taj ssd iz laptopa, kloniraj ga na tom drugom računaru i vrati novi ssd u laptop.
 
Nemam računar sa dva M.2 slota. :(

A ako misliš da prebacim SSD u neki drugi laptop, odmah butujem sa Acronis-a, uradim image na externom, ubacim novi SSD u taj laptop, opet boot, raspakujem image na njega, zatim novi SSD vratim u početni laptop... Pa nema mi druge nego da probam.

Da li Acronis uzima u obzir konfiguraciju u kojoj radi, ili pasivno klonira ono što vidi na jednom disku, na drugi?
 
Nisam znao da je m.2 u pitanju.

Ne uzima u obzir konfiguraciju u domenu kopiranja, ali, kao što vidiš, nekad neće da radi na nekim konfiguracijama.

Saznao sam to na teži način. :)
 
Ok, hvala, proučiću taj Macrium.

Inače, problem sam rešio rebacivanjem source SSD-a u neki drugi laptop, butovao ga Acronisom, image na externi HDD, zatim target SSD u taj drugi laptop, opet Acronis boot, image sa externog HDD na SSD, pa SSD u računar kojem je namenjen, i podigao se bez problema. Dakle, prečicom oko Albukerkija... :p

Inače, neverovatno koliko se ovi noviji laptopi teško otvaraju. Pored šrafova, tu su i brojne žabice na neočekivanim mestima. Ko to otvori bez lomljenja bar jedne od njih... :(
Očekujem uskoro zalepljena kućišta i potpunu nemogućnost otvaranja u kućnim uslovima. :mad:
 
Nemam pojma koji gremlini su u njega ušli, ali ovaj HP neće da se butuje ni sa Macrium boot USB-a.
Krene prividno normalno, neki Win logo (boot sa USB), i zapuca se u jednom delu početnog ekrana.

Moram probati da li uopšte može sa bilo čega da se butuje ako ide sa USB.
 
Nazad
Vrh Dno