Šta je novo?

HP i garancija

mean_machine

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2006
Poruke
1,300
Poena
350
Drug hoce da pazari HP laptop, ono sto ga brine je HP povlacenje iz PC biznisa zbog garancije? Pa da proverim, jel se nesto menja zbog povlacenja HP ili ono sto pise na garatnom listu vazi 100%?
 
Ma nema to veze....To sto pise na garanciji mora da se ostvari.To jedino da HP ovde zatvori svoj servis ili da radnja gde je kupio pukne ili uvoznik.Mada i radnja ako pukne to nema veze sa servisom osim ako npr ne uzme u radnji koja ima svoj servis(sto nije slucaj sa HP-om).Ja sam na primer imao slucaj da sam uzeo dvd rezac u firmi i da je ta firma riknula.Ali radnja je bila povezana sa servisom koja je bila povezana sa uvoznikom.Tako da kad mi je riknuo dvd rezac ja sam otisao u servis i kad su utvrdili da ne radi rezac dali su mi drugi nov bez obzira sto sam ja kupio rezac u radnji koja je zatvorena.

Znaci dok zivi servis HP-a i uvoznik dotle nema brige za HP.Kad oni zatvore onda moze samo da se moli bogu da laptop ne crkne.A odakle ti informacija da HP zatvara PC proizvodnju?Da nisi nesto pobrkao?Ja sam citao da zatvaraju proizvodnju sa smartphone i tablete.Koliko sam ja razumeo HP je debelo porazen od strane google androida i apple u polju tableta i smartphone.A nisam shvatio da zatvaraju celu proizvodnju.Prema statistikama HP je po prodaji racunara najaci na svetu.Iza njega je dell kojeg ce uskoro da pretekne lenovo.
 
Poslednja izmena:
Dell je, kolko ja znam, vec ispred lenova.
Inace, HP nece zatvarati proizvodnju. Ko je lud da zatvori proizvodnju koja je broj 1 u svetu po prodaji. HP je najavio mogucnost prodaje svog PC dela, znaci izvdvajanje iz HP-a i prodaje, sto znaci, da ko god da bude kupac nastavice da pruza servis kupcima.
 
Dell je, kolko ja znam, vec ispred lenova.

Da, ali ne zadugo.Evo i vesti:

Lenovo će preteći Dela do kraja godine
Lenovo, Del, Dell, Kina 10.09.2011.
Tekst: manji | veći | latinica | ћирилица (beta) Štampa 2 komentara

ČELNIK KINESKE KOMPANIJE LENOVO veruje da će do kraja godine preteći američkog Dela (Dell) i postati drugi najveći proizvođač personalnih računara na svetu. Predsednik Lenova Lju Čuanži je ovo izjavio u četvrtak obraćajući se kineskim medijima.

U prethodnom tromesečju Lenovo je, prema podacima analitičke kompanije IDC, pretekao rivalsku kompaniju Ejser (Acer) i zauzeo treće mesto na svetu po prodaji personalnih računara. Njegov tržišni udeo je dostigao 12,2%, tako da se našao odmah iza Dela čiji je udeo 12,9%. Na prvom mestu je Hjulet-Pakard (Hewlett-Packard) sa 18,1%.

Tvrdnja čelnika kineske kompanije došla je u trenutku kad Lenovo beleži najbrži rast među prvih pet proizvođača personalnih računara na svetu. U prošlom tromesečju povećao je prodaju za 22,9% u odnosu na isti period prošle godine, dok je Del zabeležio povećanje od svega 2,8%.

Američki analitičari smataju da je isporuka personalnih računara opala zbog smanjene potrošnje uzrokovane ekonomskim uslovima, a delom i zato što se povećao broj kupaca tabličnih računara čija popularnost raste. Po njima je Lenovo svoj porast prodaje ostvario širenjem na tržišta Latinske Amerike, Afrike i Indije i zaštitom sopstvenog dvorišta, tržišta Kine, na kome ima udeo od 31,7%.

U prošlom tromesečju, prema izveštajima koje je objavio IDC, Kina je pretekla i SAD u isporuci i prodaji personalnih računara. Mada se očekuje da će SAD kasnije ove godine ponovo izbiti na prvo mesto, gotovo je sigurno da će najveće tržište personalnih računara tokom cele 2012. biti Kina. (M.V.
)
 
Nazad
Vrh Dno