Šta je novo?

Hp garancija na bateriju?

duqey

Cenjen
Učlanjen(a)
08.04.2009
Poruke
77
Poena
159
Da li neko zna da mi kaze koliko HP daje garanciju na bateriju?
Imam HP 4310s kupljen pre manje od god dana, pa ako daju garanciju 12 meseci da reagujem.
 
uglavnom 6 meseci.
 
Hm, citao sam na netu da je rok garancije na bateriju god dana. Na HP-ovom sajtu pise da je 12 mes.
U garanciji ne stoji podatak za bat, samo uopsteni podaci obaveze davaoca garancije.
 
trebalo bi da je 12 meseci. Meni su menjali bez problema. Cini mi se da je kupljen u lap top shopu, a servis je Saga. Model je 6735s
 
Upravo sam pazario jedan HP Pavilon laptop na garatnom listu pise baterija 1 godina dok je ostalo 2 godine
 
Uglavnom je kod većine proizvođača garancija na bateriju duplo kraća od ukupne garancije uređaja.
 
ja sam uzeo (dobio od servisa) hp i na garanciji piše 1 godina na bateriju i 2 na notebook....
 
Baterija spada u potrosni materijal i samim tim moze da ima garanciju manju od 2 godine kako je propisano novim zakonom... Stvar je u tome da baterije vremenom propadaju koristili ih ili ne (a jako veliki procenat korisnika drzi notebook 90% vremena na punjacu sto dodatno utice na propadanje), i velika vecina (ako ne i sve) nece doziveti kraj garancije notebooka sa punim kapacitetom (sto je i normalno i limitacija je tehnologije). Nije u pitanju nikakva prevara ili samovolja prodavaca, vec praksa koja se primenjuje svuda u svetu, pa tako i kod nas...

Edit : Koliko sam ja upoznat, bukvalno svi proizvodjaci notebooka daju garanciju na baterije samo godinu dana...
 
Poslednja izmena:
Možeš da navedeš član zakona o zaštiti potrošača koji reguliše garanciju na potrošni materijal ?
 
Možeš da navedeš član zakona o zaštiti potrošača koji reguliše garanciju na potrošni materijal ?


Роба је саобразна, с обзиром на њену природу, уколико по квалитету и функционисању одговора разумним очекивањима рада за одређену врсту робе. Тако, потрошач се не може позивати на несаобразност за нпр. такозвану потрошну робу – хлеб, сијалице за ауто, батерије и сл. у пуном року од две године, јер се саобразност, ваљаност, од овакве врсте робе очекује сразмено року трајања.
 
Eto, alekss me spasao dugotrajnog blentanja u zakon :D Fala :)
 
@alekssBGD
Hvala
 
Moje iskustvo sa hp garancijom na bateriju je da ako je baterija crkla, tj. sistem je ne detektuje kada je u laptop-u, baterija podleze garanciji i bice zamenjena (to se meni desilo i hp je bateriju zamenio novom)
Ako je sistem detektuje bateriju, pa makar sama baterija drzala napon i 1 minut, nista od zamene, jer se tretira da je sama baterija (tj. elektronika unutar baterije) ispravna,dok (radni) kapacitet baterije ne podleze garanciji...
 
Moje iskustvo sa hp garancijom na bateriju je da ako je baterija crkla, tj. sistem je ne detektuje kada je u laptop-u, baterija podleze garanciji i bice zamenjena (to se meni desilo i hp je bateriju zamenio novom)
Ako je sistem detektuje bateriju, pa makar sama baterija drzala napon i 1 minut, nista od zamene, jer se tretira da je sama baterija (tj. elektronika unutar baterije) ispravna,dok (radni) kapacitet baterije ne podleze garanciji...

Tako je.
Kada kupujemo notebook na kutiji je naznačeno da imamo dve stvari - računar i bateriju (punjač je gle čuda deo računara a baterija nije). Garancije su im najčešće odvojene ili je to naznačeno u onoj gomili papira iz kutije koju smo skoro svi bacili.
 
Nazad
Vrh Dno