Šta je novo?

HP Envy 17" - Normalna temperatura?

ivannp

Slavan
Učlanjen(a)
07.07.2005
Poruke
31
Poena
309
Da li je normalna radna temperatura za bilo koji laptop 60-70⁰C?
Na slici je temperatura na mom HP Envy 17" posle 15-20min. Jedva da sam i radio na njemu. Opterecenje procesora - 1%.
Igrao sam Crysis samo da bih testirao ⁰T. Posle 45 min. laptop se sam iskljucio jer je dosao do 90⁰T.


Ne bih u servis bez potrebe (istekla garancija).
 

Prilozi

  • CoreTemp-Scr1.png
    CoreTemp-Scr1.png
    25.7 KB · Pregleda: 102
Poslednja izmena:
ocisti cooler, ako je istekla garancija mozes da ga otvoris i ocistis...
 
Envy je poznat da se poprilicno greje :( Lose odradjen laptop, stvarno steta.
Mozes da ocistis kuler (i treba :p), ali veci problem je u samom dizajnu laptopa tako da ce se on sigurno grejati vise nego sto bi trebao.

OT: Ako laptop od 17" drzis u krilu, razmisli o drugom laptopu (ovo ne bih rekao nekome ko ima low-cost laptop, ali ti ipak imas Envy :)). Ako je na stolu uzmi neki dobar stand sa cooler-om, i sigurno ce barem malo biti bolje - em ce biti laksi za rad.
Ja bez postolja ne bih mogao da zamislim rad na laptopu na nesto duze od nekoliko minuta - postolje ga postavi tako da ekran bude u nivou ociju, a tastatura je mnogo zgodnija za rad - plus samim tim sto nije na zatvorenoj podlozi ce biti hladniji, plus cooler.
 
Laptop je je cist, o tome bas vodim racuna. Koristim postolje sa kulerom targus:

http://www.targus.com/us/productdet...weD9yZWdpb25JZD03JnByb2R1Y3RDYXRlZ29yeUlkPTEy

Zanimljivo i kad ukljucim dodatno hladjenje, vrlo malo se smanji temperatura (1-2⁰C).
Palo mi je na pamet da nije nesto fabricki dobro odradjeno (neke zice nisu dobro namestene, sta li vec...). Da znam sam bih odradio, ovako cisto nagadjanje. Leva strana je bas vruca, desna hladna (logicno procesor i graficka su levo).
Pitam, mozda neko zna iz iskustva. Inace osim toga laptop je savrsen.
 
To nije normalna temperatura za bilo koji laptop (90c), ocigledno je neki problem sa hladnjakom cim se gasi, ili ga mnogo drzis u krilu pa vazduh slabo struji. Elem odnesi ti to u servis, jer to nije sitnica, crci ce ti nesto na kraju...
 
Proveri u specifikaciji proizvodjaca kolika je najvisa predvidjena temperatura tog procesora - nisdi spomenuo koji je proc u pitanju, mada je najverovatnije intel core i7
 
Dell XPS21' i neki .. ne znam kako se zvahu - dual Pentium 4 laptopovi su uglavnom radili na 90*C pa i vise :D
Envy je poznat po pregrevanju, kao i neki obicni MacBook/Pro modeli. Los dizajn prosto.
 
Meni idu od 50 do 80, na i7 2630 i odvojenoj grafici, a na integrusi padne i do 40
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno