Šta je novo?

HP elitebook 8560p nema sliku na displeju

Nena

Zapažen
Učlanjen(a)
05.07.2021
Poruke
4
Poena
21
Pozdrav svima

Na laptopu elitebook 8560p nema slike na displeju, dok na vanjskom monitoru radi bez greske celi dan ako iskljucim kabal od monitora laptop i dalje radi ali displej crn, displej na laptopu provereno ispravan, ali ponekad se pojavi i slika na displeju laptopa kad se ukljuci i ako se ne iskljucuje laptop radi ceo dan.
Graficka na matičnoj je AMD Radeon HD 6470M ali je ne registruje u " device manager " kao HD 6470M nego pise " Microsoft Basic Display Adapter " .
Pokusavala sam sa raznih stranica da skinem drajvere pa i sa zvanicne stranice AMD Radeon HD 6470M ,ali nije uspelo ni jedno upisivanje na laptop ...Ili sam neznalica ili je nesto trece ?
Ponekad kad ukljucim laptop slika se pojavi i normalno radi i tako nekoliko puta ali odjednom slika nestane laptop i dalje radi priklucim na vanjski monitor tj TV i slika ima na laptopu .
Ponekad kad restartujem laptop slika se pojavi na "displeju " laptopa ali nestane na vanjskom monitoru ...
 
Kako se zna da je laptop displej provereno ispravan?

Kako se povezuje laptop i vanjski monitor? Kojim tipom konekcije?

U dobrom delu slučaju kada laptop "neće da primi drajvere", to je zbog neispravne grafike ili veoma nepodržane verzije sistema i grafičkog procesora.
 
Laptop povezujem putem VGA kabla sa TV -om HP 8560p nema prikljucak za HDMI ,a za drajvere neznam sto nece da ih prihvati ?
Sto se tice displeja prijatelj je skinuo sa svoga laptopa ispravnoga HP 8560 p isti displej, a postavio moj displej na svoj laptop i ostavio na svom laptopu pa zato moguda šotvrdim da je displej ispravan koji se ponekad i ukljuci prilikom pokretanja laptopa ali na TV koji sluzi kao vanjski monitor radi bez problema po ceo dan ...
Laptop povezujem putem VGA kabla sa TV -om HP 8560p nema prikljucak za HDMI ,a za drajvere neznam sto nece da ih prihvati ?
Sto se tice displeja prijatelj je skinuo sa svoga laptopa ispravnoga HP 8560 p isti displej, a postavio moj displej na svoj laptop i ostavio na svom laptopu pa zato moguda šotvrdim da je displej ispravan koji se ponekad i ukljuci prilikom pokretanja laptopa ali na TV koji sluzi kao vanjski monitor radi bez problema po ceo dan ...

Laptop povezujem putem VGA kabla sa TV -om HP 8560p nema prikljucak za HDMI ,a za drajvere neznam sto nece da ih prihvati ?
Sto se tice displeja prijatelj je skinuo sa svoga laptopa ispravnoga HP 8560 p isti displej, a postavio moj displej na svoj laptop i ostavio na svom laptopu pa zato moguda šotvrdim da je displej ispravan koji se ponekad i ukljuci prilikom pokretanja laptopa ali na TV koji sluzi kao vanjski monitor radi bez problema po ceo dan ...
Pokusacu da podignem Windows 7 koji je i ranije bio na ovome HP pa da onda vidim sta se desava da nije do sistema ?
 
Posle instaliranog Windows 7 i skidanja "potrebnih drajvera " pa i grafickih nista se nije promenilo slika ima na vanjskom monitoru za koji koristim TV putem VGA kabla ,dok na displeju laptopa nema nista ...
 
Ako nije flet kabl, grafika (ta AMD-ova) verovatno umire/riknula. VGA port koristi integrisanu sa procesora, pa zato imaš sliku na tv-u, dok sve ostalo (i ekran) laptopa izgleda ide sa AMD-a.

Ili to gore ili nešto oko napajanja ekrana sa ploče.

Kako god se okrene, ovo su ti stvari za servis i propisnu dijagnostiku. Teško ovako preko foruma može da se da tačno mišljenje.

Srećno.
 
Nazad
Vrh Dno