Šta je novo?

hp dc7600sff nece da se upali - sta je crklo?

djpaan

Slavan
Učlanjen(a)
16.04.2004
Poruke
880
Poena
345
Dakle, situacija je sledeca:

hp compaq dc7600sff compact form factor masina

Kako bih mogao da je uzmem u svoje vlasnistvo na poslu, i kako bih se kurtalisao nekog matorog odrtavelog celerona, moram da je osposobim za rad. Problem je sto je masina naizgled mrtva.

Pritiskom na power dugme, ne pali racunar, ne vrti vent ni od procesora ni od PSU.
Svetli power led, i gori onoliko koliko je dugme pritisnuto.

Upaljena je led dioda na ploci, znaci dobija struju.

Poiskljucivao sam apsolutno sve (cd, hdd, memorije) osim CPU i nista.

Otvorio sam PSU, nigde ne izgleda da je nesto probilo, izgorelo. Kada se spajalicom spoji glavni napon i uzemljenje, pocene da se vrti, odnosno upali se PSU.

Probao sam skidanje cmos baterije, i dve sto mi je palo na pamet, ali nece da radi.

Na netu neki pisu da je to do PSU, neko do CPU, neko do ploce.

Pitanja:
Da li je/Sta je crklo: PSU, CPU, ploca?
Kako da to tacno utvrdim, kako bih mogao da znam sta treba od komponenti da jurim?
Moj problem je sto nemam istu ovakvu masinu da uradim transplantaciju odredjenih stvaari kako bih tacno proverio, pa mi treba pesacko resenje.
 
Moraš imati makar jedan memorijski modul da bi ti se mašina upalila, ne može bez memorije. Zabodi jedan mem modul, CPU i napajanje, obavezno spoji oba header-a i za CPU i za sistemski fan i upali računar.

Pogledaj s prednje strane, trebalo bi ta blinka crvena led lampica. Izbroji koliko puta se upali crvena lampica u seriji pa javi.
 
propustih da napisem, probao sam i varijantu samo sa jednim mdulom, a bilo je 4 modula, tako da sma jedan po jedan vadio i to mi je padalo na pamet. Upravo je to i problem, imam servisno uputstvo, ali SE NE PALI UPSTE CRVENA LAMPICA, samo gori zelena onoliko dugo koliko drzim power dugme.
Da probao sam i da upalim racunar bez power dugmeta, direktno spajanjem pinova na ploci, naravno nije uspelo.
 
Probaj ti prvo sa drugim napajanjem, pa ako to nije, da se vidi sta dalje. Sansa da je proc crkao je vrlo niska, napajanje je najverovatniji odgovor-ne vrti vent na njemu.
 
Ali ako je crklo nspajanje zasto bi radilo kada sam gurnuo spajalicu u njega direkt?
 
Ali ako je crklo nspajanje zasto bi radilo kada sam gurnuo spajalicu u njega direkt?

Zato sto moze da "radi" bez opterecenja (vrti ventilator) ali kad ga zakacis na plocu nece ni da mrdne. Imao sam milion takvih napajanja. Uradi ti ovo sto ti je fingon82 rekao pa javi. Inace to ti je ili napajanje ili ploca riknula. Pozdrav!
 
Da se samo nadovezem, te brend mashine su poznate po tome da dosta dugo i pouzdano rade ali kad jednom odu u vecna lovista treba im indijanski vrac i bar 6 krugova plesa oko logorske vatre da bi opet proradile. Bar je moje takvo iskustvo.
 
Nazad
Vrh Dno