Šta je novo?

Hp 8510p

petarns

Slavan
Učlanjen(a)
06.11.2007
Poruke
12
Poena
304
Imam dobru ponudu da kupim ovaj laptop pa me hitno znimaju misljenja o njemu.

Koliko sam mogao da vidim na netu ima ga u nekoliko varijanti(sto se tice procesora,memorije,dvd-rw/blue-ray)...) i izgleda da se isporucuje sa Win Vista Business OS.
Ovo sto se tice Viste mi se bas i ne svidja,pre bi voleo da imam XP cak razmisljam i o Linuxu.
*XP Pro downgrade - jel ovo znaci da se moze instalirati XP umesto Viste?

Laptop bi mi sluzio za osnovne potrebe-mobilnost prenosa podataka tj. nista zahtevno.Iskreno mislim da ovaj model ima jace performanse nego sto su moje potrebe.

Jedno vazno pitanje...posto jos nisam video uzivo pomenuti laptop(a i totalni sam laik sto se tice laptopova) i ne znam jos pouzdano koje su mu specifikacije kako da sam proverim sta dobijam "pod haubom" tj. kako da izlistam sta se od hardwera nalazi u njemu? moram li imati instaliran neki softwer da mi ocita ili...?
predpostavljam da pomocu control panel-system mogu da vidim nesto od toga ali zanima me kako da vidim sve podatke...

hvala unapred!!! :)
 
Procesor Intel® Core™2 Duo T7500 2.2GHz 4MB FSB800
Memorija 2048MB DDR2 667MHz
HDD 120GB SATA 7200rpm
Monitor 15.4" WSXGA 1680x1050
Grafička karta nVIDIA Quadro FX 570M 256MB GDDR3
CD/DVD DVD RW Dual Layer
Zvučna karta 16-bit Sound Card
Zvučnici Stereo Speakers
Modem V.92 56k Fax Modem
Mrežna karta 10/100/1000 Gigabit Lan
Wireless 802.11 a/b/g
Operativni sistem Windows Vista Business
Baterija 8 ćelija Li -Ion Autonomija: Do 4 sata autonomije
Težina 2.8kg

Dodaci i raspoloživi konektori
Fingerprint Reader Integrisan
Bluetooth Integrisan Bluetooth
Card Reader Integrisan 4-u-1 čitač kartica (SD/MMC/MS/MS Pro)
Docking Konekcija 1
USB 4
AudioOut 1
MicIn 1
FireWire (IEEE 1394) 1
ExpressCard slot (34/54mm) 1
Modem (RJ 11) 1
LAN (RJ 45) 1
Analogni VGA 1
HDMI 1
Dodaci Ambient light sensor
Garancija 36 meseci

a izgleda ovako: http://www.pcpractic.rs/show_image.php?product_id=1408
 
Poslednja izmena:
@Stilgar-ovu konfiguraciju bi malo prepravio u par stvari koje sam saznao...

Procesor Intel® Core™2 Duo 2.2GHz
Memorija 2 Gb
HDD 80GB SATA 7200rpm
Grafička karta : Radeon 2600
...

Ima li komentara ili sugestija vezano za ovaj model?
Ja sam ovaj model trazio po netu ali nigde nisam uspeo da nadjem neki koji se uklapa u sve podatke koje sam dobio , uvek bi nesto bilo drugacije...?!
Zna li neko koja je okvirna cena za ovakav laptop kod nas?
 
ako ti tako kazhesh okej... ja sam moj platio 700e nov ali ja ne znam da li ti mislish o novim mashinama ili polovnim ?

kada to kazhem mislim na prvu rechenicu - dobio sam ponudu. znachi neko ti je ponudio sigurno nije letak iz novina izleteo i vrisnuo nudim ti [hahaha morao sam sorry ;]

sta si ti to gledao za 1300e svega ti ? pa za te pare mozhesh i desktop i laptop da uzmesh lol
 
mislim na nov mada kao sto rekoh nisam nigde na netu nasao bas takav(cak ni na
hp.com ) kakav mi je nudjen?!

proguglao sam malo "hp 8510P" i svuda za slicne modele traze dosta vise pa mi se ucinilo kao dobra ponuda...Izgleda da sam pogresio.
predpostavljam da se verovatno moze naci i za manje para ali nisam znao da moze bas za toliko...

krastavac stvarno nisam u toku,zato sam i otvorio temu da cujem misljenje onih koji znaju

iskreno,imam (za mene) sasvim pristojnu desktop konfiguraciju a laptop mi treba vise kao "podrska" koja ne treba/ne mora uopste da bude jaca i savremenija masina.
Moje potrebe bi bile minimalne : dvx,muzika,office paket,W-lan internet(sa kamerom),dijagonala ekrana mislim da bi mi odgovarala i od 14"+.Znaci ne bi sluzio za zahtevne programe,igrice i sl.

gledam da bude intelova masina , da ima dvd rezac, 512mb-1Gb RAM-a , sto veci HD(80+Gb) , nekoliko USB portova... BT , citac kartica i ostalo mi je sve manje vise nebitno da ima.

hteo bi da izdatke svedem na minimum-znaci sto povoljnije ~400eur

Ima li neko neku preporuku? neka Toshiba,MSI ili sta vec preporucujete...? ,)
 
Za te pare bi mogao eventualno nekog celerona jer sumnjam da ces naci nesto ispod 500 a da je dual-core. Moja preporuka ti je da das nesto ispod 600e za acer travel mate 5520g, ima nekog amd-a mada ce ti on bolje vrsiti posao od bilo kog celerona ati 2600 mobile sto ti je najjaca karakteristika tog lap-top-a hard 160gb ima kameru, 4 usb-a ostalo ti je manje vise standard, plus sto dobijel legalnu vistu home premium.
 
Sone puno mi je da dam oko 600eur...a uz to vise naginjem ka intelu :)
e sad , znam i ja da celeron nije isto sto i dual core ali ne znam koliko cu ja tu razliku iskusiti u svojim potrebama? dvx,muzika,office paket,W-lan internet(sa kamerom),narezivanje diskova

Iscackao sam Toshibin model "Satellite L40-17Q" i uglavnom mi se cini da zadovoljava moje potrebe koje sam naveo... e sad ne znam dali neko iz iskustva moze nesto vise kaze o ovom modelu?
...ili da se "ispruzim" za malo skuplji "Satellite L300-11G"? (moze li se na ovaj laptop instalirati Linux/XP OS?

Zna li neko kako ide varijanta sa uzimanjem racunara na firmu?
da li se i za koliko umanjuje cena i ostale pojedinosti?
 
Toshiba je jako kvalitetan brend tako da ako imas para za taj model i ako ti njegove komponente vrse posao uzmi ga slobodno, instalacija xp bi trebalo da bude moguca(ne vidim zasto nebi) jedini problem je da li postoje drajveri na toshibinom sajtu. Ti proveri za svaki slucaj prvo a za linux bas i nisam siguran ali uvek mozes prvo da probas da podignes neki live verziju pa da kasnije instaliras ako ima sve drajvere. Mada je meni linux na slicnom lapu (samo sto je moj HP) radeo sasvim normalno, pricam o verziji ubuntu-a 7.10 i 8.04. Za prethodne distribucije sumnjan da rade jer je meni 7.04 zakucavao pri boot-ovanju najverovatnije jer nije imao drajvere za graficku.
Sada sam pogledao na itsvet-u i ipak mislm da ti je bolje da se ispruzis za malo skuplji model ipak ima i veci hard i dosta jaci proc a ima i kameru koju si ti naveo da ti treba, tako da ne moras da se cimas sa kablovima i da dajes dodatne pare na nju.
 
druze hvala na brzom odgovoru...mislim da cu se ipak odluciti za ovaj "jaci" model ;)

zna li neko odgovor na ova 2 pitanja :
-kako ide varijanta sa uzimanjem racunara na firmu?
-da li se i za koliko umanjuje cena i ostale pojedinosti?
 
Nazad
Vrh Dno