Šta je novo?

HP 550 problem ili ne?

Spooky Man

Slavan
Učlanjen(a)
08.06.2005
Poruke
32
Poena
310
Ovako.. juce sam pazario svoj prvi laptop..

HP 550 Notebook PC (FS357AA)
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/uk/en/sm/WF06b/321957-321957-64295-89315-89315-3764998-3776508.html

sa preinstaliranom: Microsoft Windows Vista Business OEMAct
Bile su dve particije, prva sa sistemom i druga "HP_RECOVERY" za vracanja sistema na fabricka podesavanja..

Moja ideja je bila da sve to obrisem, formatiram i stavim XP kao sekundarni sistem (zbog faxa) i Slackware 12.1 kao primarni sistem (za licne potrebe)..

E sad, sa nekim programima za pravljenje particija, javlja se sledeci problem, konkretno sledeci primer je sa "Paragon Partition Manager 7.0.1274 (Hiren's BootCD 9.5)"

kada se ucitava (u pozadini je: "Please Wait/Getting partiotions info..").. iskacu sledeci prozori sa porukom o gresci:

Error

Hard disk 16: I/O fault!
Hard disk 32: I/O fault!
Hard disk 48: I/O fault!
Hard disk 64: I/O fault!
Hard disk 80: I/O fault!
Hard disk 96: I/O fault!
Hard disk 112: I/O fault!

Nakon par klika na OK i ucitavanja vidim:

Drive 0 - 149GB
Drive 16 - 7.8Gb
Drive 32 - 7.8Gb
Drive 48 - 7.8Gb
Drive 64 - 7.8Gb
Drive 80 - 7.8Gb
Drive 96 - 7.8Gb
Drive 112 - 7.8Gb

stim da mogu baratam samo sa prvim drajvom, sa ostalima ne. Pa me interesuje jesu ovi ostali posledica ne mogucnosti pravilnog detektovanja ili je zaista po sredi neki problem (da odmah u ponedeljak menjam lap ili u servis)???

Linuxov "fdisk" ne prijavljuje nista.. Partition Magic nista i sl. Vista je radila potpuno normalno (znaci ove greske su se javljale i pre nego sto sam ja bilo sta radio i formatirao).. XP se instalira (samo sa integrisanim SATA drajverima i SP2 u samoj instalaciji) i radi, Slack takodje..

Hard disk je:
Hitachi Travelstar 5K320 (HTS543216L9A300) 160GB
http://www.hitachigst.com/portal/site/en/products/travelstar/5K320
Stvarna velicina: 160041885696 bytes = 149.05GB (tako bar kaze fdisk)

Na hardu sam odradio skeniranje (Drive Fitness Test 4.14) i proslo je bez gresaka.. kasnije i low-level format.. tako pretpostavljam da ove gore greske nemaju veze za fizickim diskom.. :?

Unapred hvala na odgovorima i sugestijama..
 
Jesi probao da disable-ujes USB-ove u BIOS-u?
Mozda iz nekog (nepoznatog) razloga svaki USB port/hub vidi kao storage drive (no kako isti nije prisutan, izbacuje error) :type:
 
Spuki, formatiraj to lepo iz linuxa, sto se zezas sa tim bagovitim programima, fdisk mi nikad nije pravio problem :)
 
Jesi probao da disable-ujes USB-ove u BIOS-u?

probao i isto se desava..

Spuki, formatiraj to lepo iz linuxa, sto se zezas sa tim bagovitim programima, fdisk mi nikad nije pravio problem :)

ma, dok je jos bila fabricka Vista, pokrenuo Paragon cisto da proverim particije.. posle sam naraFno sve odradio sa fdisk-om.. U njega se kunem :) Inace, i ono sto su drugi programcici zeznuli, uspevao sam sa fdiskom da sredim.. ;)

btw, gore pomenute greske sam zanemario.. namikario sistem i sve sljaka ko sat! lap je extra..
 
Nazad
Vrh Dno