Šta je novo?

HP 4530 ili Asus A53E-SX136?

nikola2004mkd

Slavan
Učlanjen(a)
08.07.2004
Poruke
218
Poena
320
U naredni dani (a mozda cak i veceras) idem da uzmem novi laptop koji je poklon za moj rodjak. E sada se dvoumim izmedju HP ProBook 4530 i Asus A53E-SX136.

Oba laptopa imaju identicnu konfiguraciju osim sto:

Kod HP HDD je 320GB ali na 7200r/m a kod Asus 500GB na 5400r/m
HP ima slabiju bateriju.
HP ima 1 god garanciju a Asus 3 god.
HP ima citac za otisku na prstiju a Asus ne.
HP ima licencirani Windows 7 HP a Asus je bez OS

Ali najvise se dvoumim oko kvalitetu. HP ima kuciste kompletno od aluminium, tastatura se uopste ne svija tokom kucanja i generalno izgleda da je kvaliteno uradjeni. Ali cuo sam da su modeli od pre neku godinu imali mnogo defekata koji su se javljali nekoliko meseci nakon isteka na garantni rok i to je ono sto me plasi. Od drugu stranu Asus je kompletno izradjen od tanju plastiku, pokopac na ekran i tastatu se mnogo saviju, ali ima 3 god. garancije pa to pruza neka sigurnost.

Koji su vasa iskustava i sta mi preprucujute.
 
Zasto bas ta dva?Zasto ne i neka druga marka npr MSI,Dell?Cale je sebi uzeo MSI pre 3 god i vrlo je zadovoljan a i ja sam.Od ovih koje si naveo u prednosti je Asus gledajuci cisto sta je od ponudjenog korisnije:
baterija asus+
garancija asus +
citac otisaka hp +,ali realno kome to treba,taj + je pod znakom pitanja jer koliko je to korisno u svakodnevnom radu
licencirani windows hp +,ali isto pod znakom pitanja,jer ako ne dobijas originalan cd sa osom,jednom ces reinstalirati taj windows a sta onda-koji ces staviti nego neki "nelegalni" koji koristimo svi,pa koja onda korist od toga?
finalna izrada hp+
hard hp+ bolje brzi a manji(bar ja tako mislim)
sve u svemu mrtva trka ali iskreno ja bih izabrao nesto trece(msi)jer su razlike izmedju njih takve da bi se i ja tesko odlucio izmedju ova dva modela
 
Poslednja izmena:
Zasto bas ta dva?Zasto ne i neka druga marka npr MSI,Dell?Cale je sebi uzeo MSI pre 3 god i vrlo je zadovoljan a i ja sam.Od ovih koje si naveo u prednosti je Asus gledajuci cisto sta je od ponudjenog korisnije:
baterija asus+
garancija asus +
citac otisaka hp +,ali realno kome to treba,taj + je pod znakom pitanja jer koliko je to korisno u svakodnevnom radu
licencirani windows hp +,ali isto pod znakom pitanja,jer ako ne dobijas originalan cd sa osom,jednom ces reinstalirati taj windows a sta onda-koji ces staviti nego neki "nelegalni" koji koristimo svi,pa koja onda korist od toga?
finalna izrada hp+
hard hp+ bolje brzi a manji(bar ja tako mislim)
sve u svemu mrtva trka ali iskreno ja bih izabrao nesto trece(msi)jer su razlike izmedju njih takve da bi se i ja tesko odlucio izmedju ova dva modela

Citac je veoma korisna stvar... prevuces prstom i ulogovan si... a za reinstalaciju OS, mogu samo LOL da ti kazem...
legalni windows takodje moze legalno da se reinstalira.
za msi imas tolko tema na ovom forumu, da zaista nemam komentar.

Nikola, ja bih uzeo HP. Garancija moze da se dokupi (nadam se da to sljaka kod vas bolje nego u SR)...
 
HP u svakom slučaju.
Ne zbog OSa, ne zbog FP čitača nego što je generalno bolji i kvalitetniji.


@Mayin
Otkad je to problem reinstalirati OS ako ne dobiješ DVD. I zašto pobogu da ide na pirata?
 
HP u svakom slučaju.
Ne zbog OSa, ne zbog FP čitača nego što je generalno bolji i kvalitetniji.


@Mayin
Otkad je to problem reinstalirati OS ako ne dobiješ DVD. I zašto pobogu da ide na pirata?


Pa ako ne dobije originalan disk sa cega ce instalirati novi sistem?sa korice hleba?reko sam da ce u tom slucaju morati da koristi nelegalan sem naravno ako ne pukne jos love pa dokupi win nezavisno od lap topa
drugo,moje je misljenje takvo kakvo je sto se legalnog windowsa tice a to je da necu da placam nesto sto mogu da imam dzabe.Sad cu ja ili neko drugi da koristi sta??? od te legalnosti, remote asistance opciju??? ili neku slicnu glupost,manite me ljudi takvih stvari gde valja samo ono sto je po definiciji savrseno makar to isto i ne koristili
 
Pa ako ne dobije originalan disk sa cega ce instalirati novi sistem?sa korice hleba?reko sam da ce u tom slucaju morati da koristi nelegalan sem naravno ako ne pukne jos love pa dokupi win nezavisno od lap topa
drugo,moje je misljenje takvo kakvo je sto se legalnog windowsa tice a to je da necu da placam nesto sto mogu da imam dzabe.Sad cu ja ili neko drugi da koristi sta??? od te legalnosti, remote asistance opciju??? ili neku slicnu glupost,manite me ljudi takvih stvari gde valja samo ono sto je po definiciji savrseno makar to isto i ne koristili

Aj da te spasim dalje blamaze na ovom forumu a i da te nesto naucim, kada kupis lap koji ima originalni WINDOWS na hardu imas restore particiju i kada zelis da iz nekog razloga reinstaliras OS posle formatiranja sistemske particije, novu instalaciju pokreces sa restore particije i PONOVO instaliras originalni OS

Aj uzdravlje.
 
Pa ako ne dobije originalan disk sa cega ce instalirati novi sistem?sa korice hleba?reko sam da ce u tom slucaju morati da koristi nelegalan sem naravno ako ne pukne jos love pa dokupi win nezavisno od lap topa
drugo,moje je misljenje takvo kakvo je sto se legalnog windowsa tice a to je da necu da placam nesto sto mogu da imam dzabe.Sad cu ja ili neko drugi da koristi sta??? od te legalnosti, remote asistance opciju??? ili neku slicnu glupost,manite me ljudi takvih stvari gde valja samo ono sto je po definiciji savrseno makar to isto i ne koristili


Ako ne znaš pitaj. Nije sramota. A ne da se tako ponašaš. "Sa korice hleba". Baš si vickast.

Download trial verzije i iskoristiš key koji si dobio. Zapravo svaki je trail bez ključa.
Ili uzmeš disk od nekoga ko jeste dobio DVD pa iskoristiš svoj key.

I kažeš da nećeš da plaćaš nešto što možeš da imaš džabe.
U normalnom svetu bi to ovako preformulisali: "Što da kupim kada mogu da ukradem."
Piraterija to i jeste. Krađa.
E sad, ako tako gledamo na stvari, što da kupuješ računar kada možeš da ukradeš? I to je onda džabe.

Legalnost nije izraz koji donosi određenu opciju/funkciju/mogućnost. Nego pravna forma posedovanja, u ovom slučaju.

Izgleda da piraterija ima prejak uticaj na ljude pa zaborave kako se to inače radi.
 
Aj da te spasim dalje blamaze na ovom forumu a i da te nesto naucim, kada kupis lap koji ima originalni WINDOWS na hardu imas restore particiju i kada zelis da iz nekog razloga reinstaliras OS posle formatiranja sistemske particije, novu instalaciju pokreces sa restore particije i PONOVO instaliras originalni OS

Aj uzdravlje.

nema sramote ,ucim se dok sam ziv,pa ajd da nesto naucim i od tebe-par pitanja:
1.ako je cela particija restore da li to znaci da na njoj moze biti dodavano jos stvari ili ne?ovo pitam zato sto ne razumem ako je npr moguce dodavati jos raznih fajlova, onda je na njoj neki tip bekapa ,te u tom slucaju nikako nema logike da je cela part. restore vec je part. koja na sebi ima bekap sistema.Ako je tako,meni to jednostavno nije dovoljno sigurno,mogu ga slucajno obrisati (npr.) ili ga zezne neki virus...a onda se vracamo na to da treba imati instalacioni disk.Ako je nemoguce koristiti je za nesto drugo(a ne verujem da je tako)onda bi to znacilo da smo "bacili" jednu part. u startu
2.kako da ja ako mi se tako prohte,promenim velicinu svih particija na hardu sem da selim taj bekap (ili celu part.)na neki eksterni hard ili fles?Ovo zato govorim da se vidi koliko je prakticno imati takvu particiju,ja tim resenjem jednostavno nisam zadovoljan
3.ko sto rekoh, prosvetli me
 
Poslednja izmena:
Ako ne znaš pitaj. Nije sramota. A ne da se tako ponašaš. "Sa korice hleba". Baš si vickast.

Download trial verzije i iskoristiš key koji si dobio. Zapravo svaki je trail bez ključa.
Ili uzmeš disk od nekoga ko jeste dobio DVD pa iskoristiš svoj key.

I kažeš da nećeš da plaćaš nešto što možeš da imaš džabe.
U normalnom svetu bi to ovako preformulisali: "Što da kupim kada mogu da ukradem."
Piraterija to i jeste. Krađa.
E sad, ako tako gledamo na stvari, što da kupuješ računar kada možeš da ukradeš? I to je onda džabe.

Legalnost nije izraz koji donosi određenu opciju/funkciju/mogućnost. Nego pravna forma posedovanja, u ovom slučaju.

Izgleda da piraterija ima prejak uticaj na ljude pa zaborave kako se to inače radi.

Eto,i to su po tebi super resenja,svaki put kad radis sistem treba da skidas isti sa neta,a komp pri tom ne radi jer je isti taj sistem otisao do djavola.Divno resenje!Onda trcis po gradu od druga do druga i skidas s neta sistem.Strava i uzas!Ono sto si mogo da uradis za sat ovako ce trebati mnogo vise.Ej,al sve je legalno i po zakonu,to je bitno.
Narezana trial verzija je i dalje trial verzija bez obzira na kljuc koji ti imas,jer druze moj i ja koristim kljuc,al ko zna ciji,jel po tebi to onda znaci da je i moj sistem legalan?Imam kljuc!Znaci da samo on pravi razliku izmedju legalnog i nelegalnog?Onda ti ustvari kazes da je i moj sistem legalan,a svi znamo da nije. Mozes misliti kljuc!?Ako cemo pravo,treba da se ima originalni disk sa kljucem,hologramska nalepnica na istom sa serijskim brojem i vodeni zig(ajd za njega nisam siguran)To je original a ne sistem sa samo kljucem.Jel si ti video nekad takav disk i jel znas kolko to kosta?I sad ti mene optuzujes sto ja to necu da platim?Pa nisam blesav niti berem lovu s drveta a vala nisam ni sa zapada pa da ganjam neki njihov sistem vredenosti i morala po pitanju kradje.
Malo sam staromodan,nije za mene kradja kad igram krekovanu igru vec ludost dati za nju 50-60 evra pa ti se jos ne svidi,nije kradja kad ja nekom kradem signal s rutera jer je taj tupav pa ne zna da stavi sifru na isti ili mu i tako upadnem,to je vestina, sve u svemu ne mogu ja krasti nesto sto se ne moze opipati i tacka,briga me za autorska prava i slicne gluposti.I da ,nije ovo normalan svet,nisi primetio da zivis u Srbiji???
Nego, evropejac,da se mi lepo dogovorimo,moze se to cak i s ovakvima kao ja,daj ti meni platu od par hiljada evra,pa me vodi i dodjavola ili u evropu sve mi je jedno,pa cu onda ja moci sve lepo i kulturno,na nivou,ko her Zika, da se ponasam i kupujem.

A od tvog normalnog sveta meni je lose ,u tom svetu zivotinje su zasticenije od ljudi,udaris kera,ti u prdekanu,ako si ga ubio onda si verovatno psihopata pa te strpaju u ludnicu,pravimo azile za njih a ljudi nam setaju gladni po ulicama jer se polako ukidaju narodne kuhinje,pravimo sigurne kuce da se zene tu zadrze 2-3 dana a onda s njima na ulicu jer tu ne mogu ostati doveka(evropsko resenje nema sta)i opet u krug,takvih gluposti u tvom "normalnom" svetu ima vise nego u Srbiji kradje a ode se mnogo krade,da mi ne bi stalo nabrajanje ni u dva foruma.
 
Eto,i to su po tebi super resenja,svaki put kad radis sistem treba da skidas isti sa neta,a komp pri tom ne radi jer je isti taj sistem otisao do djavola.Divno resenje!Onda trcis po gradu od druga do druga i skidas s neta sistem.Strava i uzas!Ono sto si mogo da uradis za sat ovako ce trebati mnogo vise.Ej,al sve je legalno i po zakonu,to je bitno.

Ko nema OS na disku znači da nikada nije radio OS i da nije upućen i da ne zna. Takvi ne treba ni da ga radi nego lepo u servis, pa plati. Niko nije lud (valjda) da čeka da mu padne sistem pa onda da se snalazi za OS.

Narezana trial verzija je i dalje trial verzija bez obzira na kljuc koji ti imas,jer druze moj i ja koristim kljuc,al ko zna ciji,....

Vidiš da nije problem imati OS... A tvoj ključ tvoja briga.

...jel po tebi to onda znaci da je i moj sistem legalan?Imam kljuc!Znaci da samo on pravi razliku izmedju legalnog i nelegalnog?Onda ti ustvari kazes da je i moj sistem legalan,a svi znamo da nije. Mozes misliti kljuc!?Ako cemo pravo,treba da se ima originalni disk sa kljucem,hologramska nalepnica na istom sa serijskim brojem i vodeni zig(ajd za njega nisam siguran)To je original a ne sistem sa samo kljucem.....

Ponovo pročitaj o čemu se radi. Gore si rekao: "licencirani windows hp +,ali isto pod znakom pitanja,jer ako ne dobijas originalan cd sa osom,jednom ces reinstalirati taj windows a sta onda-koji ces staviti nego neki "nelegalni" koji koristimo svi,pa koja onda korist od toga?"

Ključ pominjem kao sredstvo kojim aktiviraš svoj OS.

Sad polako, da razumeš.
Ako si već dobio OS uz računar, tim ključem "odključaš" trail verziju i legalan si kao i do tada.

Iz svega gore navedenog:
Ako nema uz računar, disk nije problem. Kome jeste, u servis.
Kad reinstaliraš, imaš ključ i to je to.

...Jel si ti video nekad takav disk i jel znas kolko to kosta?...

Video i znam.

..I sad ti mene optuzujes sto ja to necu da platim?...

Ne. Tvoja stvar.

..Malo sam staromodan,nije za mene kradja kad igram krekovanu igru vec ludost dati za nju 50-60 evra pa ti se jos ne svidi,nije kradja kad ja nekom kradem signal s rutera jer je taj tupav pa ne zna da stavi sifru na isti ili mu i tako upadnem,to je vestina, sve u svemu ne mogu ja krasti nesto sto se ne moze opipati i tacka,briga me za autorska prava i slicne gluposti.I da ,nije ovo normalan svet,nisi primetio da zivis u Srbiji???
Nego, evropejac,da se mi lepo dogovorimo,moze se to cak i s ovakvima kao ja,daj ti meni platu od par hiljada evra,pa me vodi i dodjavola ili u evropu sve mi je jedno,pa cu onda ja moci sve lepo i kulturno,na nivou,ko her Zika, da se ponasam i kupujem.

A od tvog normalnog sveta meni je lose ,u tom svetu zivotinje su zasticenije od ljudi,udaris kera,ti u prdekanu,ako si ga ubio onda si verovatno psihopata pa te strpaju u ludnicu,pravimo azile za njih a ljudi nam setaju gladni po ulicama jer se polako ukidaju narodne kuhinje,pravimo sigurne kuce da se zene tu zadrze 2-3 dana a onda s njima na ulicu jer tu ne mogu ostati doveka(evropsko resenje nema sta)i opet u krug,takvih gluposti u tvom "normalnom" svetu ima vise nego u Srbiji kradje a ode se mnogo krade,da mi ne bi stalo nabrajanje ni u dva foruma.

To kako se ljudi oko mene ponašaju, meni ne daje ni izgovor ni opravdanje da i ja budem takav. Stvar izbora i vaspitanja. Ne para.

Ne znam samo, čemu sve ovo. Napravio si problem gde ga nema..... Disk... možeš misliti, download OSa, boli glava.

Još jedna stvar. Danas se gomila softvera (pa i iz MS) prodaje bez media. Goli papir, ili samo kod na mail. I to je normalno.
Ponavljam, nije tragedija što nisi znao. Nego što ubeđuješ druge da si u pravu, a nisi.
 
Pa koliko vidim konacno smo se slozili da nije vazno sto uz HP ide i os.Zato je bio + sa "?"
A napali ste vi mene sto sam to reko...eto cemu sve ovo
Mozes se ti ponasati kako zelis,naravno,i ja se ponasam kako zelim ali s tom razlikom da ja zbog toga ne napadam druge koji onda moraju da brane svoj pogled na stvari.Vrlo si ne tolerantan.To ne prolazi u normalnim drzavama.
I mesas ponasanje sa parama,da to nema veze bar ne direktne ali da li ja mogu nesto da platim itekako ima veze s novcem a ne s kulturom i vaspitanjem.
I na kraju nisi mogo da izdrziz da me opet ne napadnes govoreci da ja nesto nisam znao pa jos u to ubedjujem druge.Znam da se za neke softvere daje kljuc preko mejla npr za program koji ja koristim Colasoft Capsa a evo i koda cisto da se vidi da ne lazem Serial Number: 03910-20070-31703-39876-04189 koji ga cini legalnim.(nemoj samo sad da mi kazez da sam glup sto objavljujem originalan kod javno,jednostavno mi se j..)Tako da sam znao a konkretno za windows nisam ,ali da si pazljivo procitao sta sam rekao video bi da sam pitao koja je prednost takvog os-a u odnosu na kopiju.Ja je ne vidim,bar ne neku koja je bitna ili drasticna.
Izgleda da je svako za sebe u pravu kao sto je svako najpametniji za svoje novce.

Posto je sve ovo otislo predaleko,ma sta budes da napises,necu vise odgovarati,bolje je za sve nas.Pozzz
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno