Šta je novo?

Hoce li moje napajanje biti dovoljno?

stefkoss

Cenjen
Učlanjen(a)
14.12.2012
Poruke
692
Poena
170
Imam napajanje 520 Watt Seasonic S12II Bronze Non-Modular 80+ Bronze.
Treba da stavim rtx 2060 sa g4560,16gb,...
Hoce li biti dovoljno za par dana dok ne promenim sa ryzen 3600,16gb ram,...?
I hoce li posle moci da radi komotno sa ryzenom na dalje?
I da ne otvaram novu temu, ovih par dana cu bit sa g4560 dok ne uzmem novu specifikaciju, kako da istestiram graficku jer je uzimam polovnu?
Jer na igrama nemogu jer je g4560 bottleneck.
Hvala!
 
1) nece
2) hoce
3) mozda hoce, mozda nece... dok ne probas ne znas

U zavisnosti od starosti platforme/napajanja sam odluci da li ces da rizikujes da vozis staro napajanje sa novim buildom ili je bolje da investiras u novo koje ce da sljaka sa tom novom konfiguracijom naredne 3-4+ godine bez da moras da razmisljas (koju ces verovatno i da upgrejdujes 1x/2x)
 
Cini mi se oko 4 godine ako ne gresim da je platforma stara.
 
Cisto radi reference
 
Radice, 520w je dovoljno, ali bih za godinu-dve dana menjao kada se cene unormale...
 
Obzirom da je Seasonic ozbiljna firma i da daje 5. godina fabričku garanciju na tvoje napajanje (unutra su 105C deklarisani japanski kondenzatori) i obzirom da će tvoja konfiguracija da vuče nešto sitno preko 300W max, ja se ne bih mnogo brinuo. Ako je preguralo 4.godine guraće još sigurno, da je imalo neku ozbiljnu falinku riknulo bi u godinu-dve. Svakako da je najsigurnije da ga zameniš u nekoj budućnosti, ali moje mišljenje je da ne moraš da žuriš.
 
Da ga jbm u Seasonic ako posle 4 godine moraš da ga menjaš. ( :
 
Hvala, aj videcu ako je ugrabim, ako je ne ugrabim mozda cu sastaviti skroz nov pc sa novim komponentama.
Samo graficku da nadjem pa cu za ostalo lako.
 
Od mana zastarela platforma-grupno regulisano,nedostatak uvp zaštite,nije baš tiho pod punim opterecenjem.
Verovatno bi išao na zamenu napajanja ako se ide na novi pc.
Tim pre što se ljudi kod nas lepe za ime pa bi vrv finu cifru izvukao na kp ,koja naravno nije realna..Npr lupiš 40e a sebi uzmeš nov corsair tx550m za 77,78 evra...ili još bolja varijanta Bitfenix formula (akcijska cena)oko 75e i doplata ti je smešna za ono što dobiješ..Em 2 klase bolje napajanje,em novo,tiše,savremen dizajn,više snage bla,bla....Naravno formuli su fiksni kablovi,ali vrv ne smeta
Za celih 35 e doplate.
 
Nazad
Vrh Dno