Hoću da programiram, šta da koristim, odakle da počnem, šta je neophodno

Marko_Petrusic

Flash Drive
Učlanjen(a)
17.11.2021
Poena
3
@Envoy hvala na savetima.

Znam da html i ostali nisu programski jezici. Od njih sam krenuo čisto da vidim kako mi ide. Kasnije ću se posvetiti Python-u najverovatnije. I/Ili Javi. Videćemo, tek se pronalazim u svemu.

zamzung

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poena
43
Jezik je samo alat da bi se obavio neki posao.
Učiš/uzimaš šta ti treba.

Još jednom - razgovaraj što pre sa tim prijateljem kako bi te usmerio i uveo u potrebnu materiju.
Rasplinućeš se, potrošiti energiju a bojim se i volju.
Bratski savet.

Envoy

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.06.2020
Poena
43
@Envoy hvala na savetima.

Znam da html i ostali nisu programski jezici. Od njih sam krenuo čisto da vidim kako mi ide. Kasnije ću se posvetiti Python-u najverovatnije. I/Ili Javi. Videćemo, tek se pronalazim u svemu.
Slabo se radi Python kod nas. Java, DotNet, JavaScript, to se trazi u Srbiji.
Ja sam Python programer btw. Problem sa python je package management, lakse nauciti da programiras u njemu nego odrzavati biblioteke ili podesiti dev okruzenje. JavaScript ima isti problem.

Marko_Petrusic

Flash Drive
Učlanjen(a)
17.11.2021
Poena
3
Sagledavam polako situaciju i shvatam da su ljudi radi da pomognu. Ljudskost i kolegijalnost mi je najbitnija kod započinjanja novog posla. Završavam zaštitu bilja i u junu ove godine sam radio u zasadu borovnice, nadgledao sam branje i organizovao ljude oko održavanja zasada i trebalo je da učim borovnicu kao kulturu od čoveka koji je završio poljoprivredni fakultet i koji mi je bio nadređeni. Za šest meseci od njega nisam dobio apsolutno ni jednu informaciju, čak šta više dobio sam par pogrešnih kad je rešio da progovori. Nisam mogao sam da pohvatam mnogo jer je zasad od 15 hektara razbacan na 5 parcela i čovek je gledao da radi bitne stvari kad ja nisam tu. Vidim da vlada velika sujeta kod školovanih ljudi u poljoprivredi.
Elem, plan je sledeći.
Želim što pre da uzmem diplomu, nadam se da će uspeti do aprila sledeće godine. Nakon toga ću moći da se zaposlim u poljoprivrednoj apoteci ali da ne dolazim na posao, zakon ih je sad pritisnuo da moraju da imaju prijavljenog strukovnog inženjera da bi mogli da prodaju hemiju i preparate. Ljudu uglavnom znaju šta im treba tako da je moja pozicija suvišna. Sve to uz mesečnu nadoknadu naravno. Znam dosta ljudi koji su tako prijavljeni.
To bi mi ostavilo dosta vremena da se posvetim IT-u.

Vrh Dno