Šta je novo?

hitno potreban savet

dusko_m

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
30.06.2000
Poruke
1,458
Poena
660
vec sam probao da dobijem odgovor u thread-u "notebook do 1000€" ali izgleda da se tamo slabo zalazi. anyway,

U firmi smo dobili racunare FSC Amilo L-6825. Sve u svemu za nemenu za koju je namenjen i nije tako los racunar ali ima jedna stvar koja me strasno nervira. Nije moguce racunar prebaciti u nizu rezoluciju a da se slika razvuce preko celog ekrana - rezolucija ekrana se ne menja vec se slika iscrtava u prozoru 800x600 piksela (ostaje crn border po ivici ekrana). U office-u, koriscenju interneta i poslovnih aplikacija ovo nije problem ali kad covek pomisli na trenutke razonode nastaje zezancija. HOMM3 (igra nema podesavanje rezolucije i ona je zakljucana na 800x600) izgleda ocajno i skoro je neigriva na slici koja je efektivno negde oko 12". Slican problem se javlja pri pokretanju linux-a jer je command prompth u rezoluciji 640x480. Posto postoji mogucnost da zamenim dobijeni laptop, jel znate koji od laptopova iz kategorije do 1000€ nema ovakav problem. ono sto mi je bitno za konfiguraciju je da ima bar CD pisac i izlaz za TV.
 
ajde ljudi, neću vam ništa :)
 
Nazad
Vrh Dno