Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,505
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
ne postoji. trebalo je da uzmeš Android model
Pa zar njima kao proizvođačima televizora nije u interesu da imaju što više aplikacija u svom skladištu aplikacija? Ako nisu sposobni to skladište da održavaju i dopunjuju, zašto onda sve televizore ne prodaju sa Android operativnim sistemom? Jedina aplikacija koju koristim na Hisense televizoru je YouTube.
 
to je već filozofsko pitanje i prevazilazi okvire ove teme
 
To je pre pitanje ozbiljnosti poslovanja komanije Hisense na našem tržištu. Njihovu Fejsbuk stranicu uređuju ljudi koji malo ili nimalo znaju o njihovim televizorima. Takođe, priča o prelasku sa Vidaa 3 na Vidaa 4 traje mesecima, sa terminima u stilu "ako bude, biće".
 
Televizor HISENSE H32A5800 sam kupio u februaru 2020. i na njemu je bila verzija softvera V0000.01.00A.I1218.

Danas (16.10.2021) sam pogledao verziju softvera i ona je identična.

Kada god sam uradio "Check Firmware Upgrade" dobio sam poruku da nema nove verzije (Your firmware is up to date).

Imam 2 pitanja:

1. Da li je uobičajeno da HISENSE za godinu i 8 meseci ne može da objavi novu verziju softvera za televizor?

2. Da li postoji neki HISENSE sajt gde može da se preuzme poslednja verzija softvera u formi datoteke, da je snimim na USB memoriju i da uradim "Upgrade from USB"?
 
1) da, za modele koji su iole stariji i/ili na starijoj verziji. imati na umu da prednost u ažuriranju (razvoj, ispravke grešaka) imaju 4K serije

2) bilo je ranije na fr sajtu (možda i dalje ima). na prethodnim stranama je kačen nezvanični link sa firmware-ovima za gotovo sve aktuelne evropske modele
 
Gde nabavljate te GQ modele?
Danas sam dobio od Hisensa ovo za moje pitanje o u7q modelu:
Za sad ne postoji U7GQ serija - nastavlja se U7QF cele godine, za više informacija možete pogledati link: https://rs.hisense.com/proizvodi/televizori/uled-tv/55u7qf/20002886
U7QF ti je najbolji model. Isti je kao u8qf, jer na njemu ne mozes da iskoristis 120hz, pa ti dodje na isto, a u8gq ima sve bitne karakteristike kao U7QF sem sto ima vecu manu ips panel i mnogo je skuplji, opet neces moci iskoristiti 120hz panel, jer nema hdmi 2.1. tako da U7QF za oko 110k i furaj
 
trebalo je da naglasiš da se pitanje odnosi na 4K, @Zulu 92 . poruka koju si onda citirao se odnosila na problem sa HD Ready modelom.
 
U7QF ti je najbolji model. Isti je kao u8qf, jer na njemu ne mozes da iskoristis 120hz, pa ti dodje na isto, a u8gq ima sve bitne karakteristike kao U7QF sem sto ima vecu manu ips panel i mnogo je skuplji, opet neces moci iskoristiti 120hz panel, jer nema hdmi 2.1. tako da U7QF za oko 110k i furaj
Па и нису баш исти с'обзиром да је motion много бољи на U8QF, ако је веровати Манчи и његовој рецензији, а ја му верујем 😀
 
Taj konkretan kabal radi sa boxom? 4k, 60hz, hdr?
Da i ja pitam,stvar je slicna. Na HDMI ulazima A7500F, smart box TVIP 605,inace 4K uredjaj pusta signal samo na 720*576p 50hz? Probao sve HDMI ulaze i mnogo vrhunskih kablova, kao i onih obicnih. Pre 7-8 meseci mi je receno da ce novi firmware to resiti, ali nije. Neka ideja? Eon inace radi na 3840*2160p 50hz na HDMI1, ali TVIP ni tu ne prolazi sa vise od 576p. Napominjem da na drugom TV-u bez problema pusta 1080p...
 
Zdravo,

Pitanje kako da se uradi instalacija aplikacija Facebook Watch, Vimeo i RTS Planeta na televizoru SMART HISENSE koji nije Android, uputio sam i ka Hisense Srbija preko njihove Facebook strane. Od Hisense Srbija sam pre neki dan dobio odgovor:

"Zdravo, hvala ti na poverenju. Što se tiče pristupa ovim servisima, verujemo da je najlakše da do njih dolazite putem Browsera (pretraživača) na svom TV uređaju. Pozdrav, Hisense tim"

Odgovorio sam da na mom SMART HISENSE televizoru korišćenjem TV Browser-a NE mogu da se gledaju video materijali (čak ni kratki od nekoliko minuta) zbog pojavljivanja poruke da televizor nema dovoljno memorije:

"There’s insufficient system memory. The current app will be closed. Exit"

Korisnik jedino što može da uradi je da se saglasi sa tim pritiskom na dugme Exit, posle čega se zatvara aplikacija TV Browser.
 

Prilozi

  • Insufficient_memory_Hisense_H32A5800.jpg
    Insufficient_memory_Hisense_H32A5800.jpg
    9.5 KB · Pregleda: 11
očekivani rezultat i odgovor. mislim da FB Watch globalno nije ni blizu YouTube-u po upotrebi iako se sve više gura. što se RTS Planete tiče, nije poznato koliko je traženo u regionu i da li je sam RTS otvoren za saradnju. Hisense je omogućio podršku za EON jer je isti veoma tražen u regionu (nekima je bitan razlog za kupovinu TV-a) a i sam United Group je otvoren za saradnju.
 
Zdravo drugari, da li neko od vas koristi EON aplikaciju na 43A7500F, kakva su iskustva sa istom?
Da li se može osloniti na nju, kao na neko trajno rešenje?
Ja je koristim na 55A7500F radi odlicno bez stucanja, pre nekih 15 dana sam imao problem da nije htela da se startuje, uradih reset TVa i sada opet sljaka sve kako treba. To je sve od problema za godinu dana koriscenja
 
Jel U8GQ ima ili nema hdmi 2.1? U specifikaciji pise da ima u testu na benchu kazu da nema...
 
nema mada podržava neke stvari
 
@smiljo @momasab Hvala. Mislio sam da vijam taj tv za crni petak na nekom popustu ali cu ga preskociti. Iskopacu nesto sa hdmi 2.1.
Poz
 
To je pre pitanje ozbiljnosti poslovanja komanije Hisense na našem tržištu. Njihovu Fejsbuk stranicu uređuju ljudi koji malo ili nimalo znaju o njihovim televizorima. Takođe, priča o prelasku sa Vidaa 3 na Vidaa 4 traje mesecima, sa terminima u stilu "ako bude, biće".
Kad se region promeni na UK, vidi se da postoji verzija softvera na 'L' ali da li je to vidaa 4, ne znam (Hisense b7500)
 
Nazad
Vrh Dno