Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,511
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Izabrana je Srbija, ali u vidaa app story nema EONa. Videcu još malo da pročačačkam, ali na sajtu EONa nije podržan U8GQ što mi je čudno. Baš je malo modela podržano za EON, ako ta lista važi.
 
za EON treba da bude izabrana Srbija u podešavanjima. bilo bi čudno da nema EON-a na VIDAA U 5 (koji je na U8GQ) a ima na 4 (koji je na U8QF)
HBO Go uopšte nije podržan na VIDAA U, a i sam HBO Go se polako zamenjuje drugom HBO aplikacijom.
u vezi drugog pitanja, Android TV uređaj će raditi posao. za same preporuke postoji https://forum.benchmark.rs/forums/Šta-da-kupim.199/https://forum.benchmark.rs/forums/Šta-da-kupim.199/
Da li se moze ocekivati da Hisense pusti kroz neki update HBO MAX kad se prosiri globalno?
Prosto mi je neverovatno da ga nemaju u prodavnici...
 
Da li se moze ocekivati da Hisense pusti kroz neki update HBO MAX kad se prosiri globalno?
ja se nadam da hoće, kao i Paramount+ (ili kako će se već zvati). i, onda imamo Netflix, Prime, HBO, Paramount i za Srbiju EON (i Iris, ako je uopšte u planu)
 
Poslednja izmena:
Imam 58" H58A6100 - vredi li razmisljati o nekom jeftinijem 65" ili cekati da padnu cene 70-75"

tv mi je 4k i od prosle godine nov uzet za nesto ispod 50k dinara, iako je tipa 3 godine star model :)
Sem 4k rezolucije i da ga koristim i kao monitor i kao TV nista mi trece ne treba. Kao monitor mi je ovaj skroz ok, iako znam da je osnovni model.
 
75U9GQ - cenim da neće biti ispod 400.000 dinara i to na popustu
 
Izabrana je Srbija, ali u vidaa app story nema EONa. Videcu još malo da pročačačkam, ali na sajtu EONa nije podržan U8GQ što mi je čudno. Baš je malo modela podržano za EON, ako ta lista važi.
Samo da javim, da se pojavio EON sutra dan, da li je morao da se isključi TV ili šta ne znam, ali ima EON na vidaa 5.0 .
 
Poseduje 65u8b model i posle 12 godina korišćenja plazme, prilično sam prijatno iznenađen sa kvalitetom. Iskreno, očekivao mnogo gore, a dobio sam mnoge stvari koje nadmašuju staru plazma tehnologiju. Elem, većinu stvari sam provalio, sem jedne, pa me interesuje da li je neko uspeo da reši ovaj potencijalni problem.

Filmove gledam isključivo u windows 10, preko kodija, verzija 19.2, ndvidia 1030 grafička, hdmi 2.0 kabl. UHD ripove 10bit hdr pušta regularno, nema štucanja, međutim, nikako nisam uspeo da dobijem 10bit. Čak štaviše, meni piše 8bit, bt2020, hdr10... kad pokrenem info. mene zanima, da li je ovo ipak 10bit ili 8? slika je odlična, zaista, tu nemam zamerki. Takođe, kada sam pokušao da uključim u opcijama televizora hdmi pobošljani mod za 10bit, dobio sam crnu sliku. da napomenem da obični android box od 5k dinara je to odradio bez problema.

Da li je ovo generalno problem sa windowsom ili samo nepotpuni info koji mi prikazuje u kodiju?
 
Jesi li u nVidia control panelu podesio da bude 10 bita? Takođe, podesio si HDR u win 10? Za ovo potonje preporučujem win 11 ažuriranje.
Pokusao sam u nvidia, ali u bilo kojoj kombinaciji mi ne nudi 10 bita. Cak sam dobio jednom i 12 bita. Koliko sam video, ako stavim hdr u windowsu, nista ne menja. Windows 11 ne može, hardver bi morao čitav da se menja. Jesi ti možda uspeo oko ovoga? Kakva su ti iskustva?
 
Pokusao sam u nvidia, ali u bilo kojoj kombinaciji mi ne nudi 10 bita. Cak sam dobio jednom i 12 bita. Koliko sam video, ako stavim hdr u windowsu, nista ne menja. Windows 11 ne može, hardver bi morao čitav da se menja. Jesi ti možda uspeo oko ovoga? Kakva su ti iskustva?
Nemam Hisense, ali "mučio" sam se isto na Samsungu. Win11 može i legalno na slabijem hardware-u. Verovatno nisi stigao da ispratiš. Ja ga koristim već na serveru i laptopu koji su ispod specifikacija, komp mi ispunjava specifikacije.
Da se vratim na temu, bukvalno sam morao da se igram sa tim kad uključim hdr na kompu i na tv-u. Ne sećam se kako, ali izvodljivo je. Zato i kažem da bi auto hdr kod win 11 možda pomogao.
 
Nemam Hisense, ali "mučio" sam se isto na Samsungu. Win11 može i legalno na slabijem hardware-u. Verovatno nisi stigao da ispratiš. Ja ga koristim već na serveru i laptopu koji su ispod specifikacija, komp mi ispunjava specifikacije.
Da se vratim na temu, bukvalno sam morao da se igram sa tim kad uključim hdr na kompu i na tv-u. Ne sećam se kako, ali izvodljivo je. Zato i kažem da bi auto hdr kod win 11 možda pomogao.
Što se windowsa tiče, po testu, slab mi je procesor, nemam tpm, tako da jedino neki hack :)
Pokušaću još malo da čačkam, ako pronađem rešenje postovaću.
 
Postoji auto hdr i u win10, i u principu sta on uradi jeste, bar u mom slucaju, prebaci u 30hz, ali sve ostalo je isto. meni odgovara da imam hdr samo kad se pusti hdr materijal, u svakom drugom je bolje da ide sdr u 60hz. cudan problem, vidim da mnogi imaju to sa nvidia+win kombinaciju. Jos nisam video da je neko resio.
 
Imam televizor SMART HISENSE H32A5800 koji nije Android. Skladište aplikacija mu je veoma siromašno. U skladištu ne postoje sledeće aplikacije: Facebook Watch, Vimeo i RTS Planeta. Da li postoji mogućnost manuelne instalacije pomenute 3 aplikacije na HISENSE TV i ako postoji kako se to radi?

Sve ove 3 pomenute aplikacije koristim na Samsung TV koji sam kupio godinu dana pre HISENSE televizora. U odnosu na Samsung TV, ovaj HISENSE je veliko razočarenje.
 
Postoji auto hdr i u win10, i u principu sta on uradi jeste, bar u mom slucaju, prebaci u 30hz, ali sve ostalo je isto. meni odgovara da imam hdr samo kad se pusti hdr materijal, u svakom drugom je bolje da ide sdr u 60hz. cudan problem, vidim da mnogi imaju to sa nvidia+win kombinaciju. Jos nisam video da je neko resio.
Jao ja sam imao taj problem sa nedovoljno dobrim kablom. Samo kabal od eon boxa mi je terao 4k 60 hdr.
 
U skladištu ne postoje sledeće aplikacije: Facebook Watch, Vimeo i RTS Planeta. Da li postoji mogućnost manuelne instalacije pomenute 3 aplikacije na HISENSE TV i ako postoji kako se to radi?
ne postoji. trebalo je da uzmeš Android model
 
ima ih nekoliko HD Ready/Full HD
pogledaj A5730FA, A5710FA, B6700PA, B6700HA
 
Nazad
Vrh Dno