Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,526
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Nemamo više U7QF u redakciji, ali me ne bi čudilo da je problem u međuvremenu rešen i na njemu. Vrlo su ažurni.
Da uzimam za sebe, pogledao bih ga još jednom negde čisto da se uverim. Nije ni taj problem deal-breaker, ali zaista ne postoji nijedan razlog da ga bude, što se hardvera tiče.
Jedno pitanjce...Odgledah sad vas test za U8QF, i TV stvarno deluje odlicno. Mada pre bih se isprsio jos malo za neki OLED (ne mora LG CX, ima Panasonic i Philips entry varijanti koje su ok, pa i LG BX/B9) na mestima koje benchmark politika ne priznaje :d Za prihvatljivo veci novac, za razliku od nasih radnji...Ili prosto ne bih ni kupio QLED nego bih uzeo nzm A7500F za 75-80k i ostavio ostatak para za neku narednu godinu da se skuplja za oled. Valjda ce nesto i pasti cene.

No dobro to nije poenta, pomenuto je u video da je max za tv u SDR modu 4K 60hz, a HDR 4k 30hz??? Mozda je malo glupo pitanje ali ostadoh u trenutku zbunjen, sta to znaci ako na PS5 (ili Xbox nebitno) u igri aktiviran HDR mode ili ako ga automatski ucita?
 
Poslednja izmena:
ni meni nije jasno, ja sam juce uspeo da proguram na b7500 preko laptopa 4k60hz hdr!!
Sve sto je hdr aktivno tv tako i cita, ne mozes ga ugasiti na samom televizoru!
 
Poslednja izmena:
Hmm, znaci bez hdmi 2.1 nista u praksi...kod ovakvih tv-ova...Realno za igre ovo je onda tv za preskociti, dzaba mu vrhunskin hdr kad ne moze da ga potera u 4k 60hz modu.
 
Meni je slika na premium Netflixu 4k jako losa recimo na Queens Gambit, hisense 40b7100. Tv prima signal kao hdr 4k i ne mogu da ga iskljucim, boje su nekako isprane, mogo bolje mi izgledaju neke dtuge serije full hd.
Moze li da se iskljuci nekako hdr?
 
@[Mancha], pogledao sam recenziju za U8QF i video da nema onaj problem kao što ima U7QF. E sada pitanje što se tiče U7QF, hteo sam da ga pazarim matorcima, ali pretežno će se koristiti za gledanje kablovske, a biće povezan i sa PC-em.
Da li je taj problem moguće rešiti na softverskom nivou ili treba zaobići tv zbog toga?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk

Na koji problem se tačno misli? Posto planiram da uzmem 65U7QF.
 
Mislim da ima problem neki kada je 24fps u pitanju. Ja sam mislio 50 verziju da uzmem možda, pa me zanima koliko je to izraženo. Mada Mancha kaže da to može softverski da se ispravi.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Problem je u ograničenom protoku HDMI 2.0b, pa nije moguće istovremeno imati 4K, 60Hz, HDR i 4:4:4 prikaz boja (bez kompresije).
Zavisno od kombinacije stavki, uvek postoji neki gubitak.

Jel podrzava tv input 4k 60hz hdr sa kompresijom (ycbcr) ? Makar to bilo i 8bit.

Kakva je situacija sa 1080p rezolucijom? Da li tu moze da izvuce 120Hz ?

Kod mene na Hisense U8B modelu na 1080p 120Hz radi odlicno preko hdmi ulaza.



Hmm, znaci bez hdmi 2.1 nista u praksi...kod ovakvih tv-ova...Realno za igre ovo je onda tv za preskociti, dzaba mu vrhunskin hdr kad ne moze da ga potera u 4k 60hz modu.

Polako sa zakljuckom. Mislim da bi trebalo dodatno testirati input postavke i to ne samo kada je playstation u pitanju vec treba proveriti kakva je situacija kada se poveze racunar sa ovim tv-om. Amd ima razna podesavanje u drajverima, verujem da ce se moci napraviti neki prihvatljiv kompromis.


Meni je slika na premium Netflixu 4k jako losa recimo na Queens Gambit, hisense 40b7100. Tv prima signal kao hdr 4k i ne mogu da ga iskljucim, boje su nekako isprane, mogo bolje mi izgledaju neke dtuge serije full hd.
Moze li da se iskljuci nekako hdr?


Kod Hisensa SDR i HDR postavke se znacajno razlikuju. Potrebna je drugacija kalibracija slike za HDR. Samo vodi racuna ako koristis isti mod slike jer se white balance postavke preslikavaju i za sdr i za hdr ( veoma neprakticno, ali nazalost nepromenljivo) pa je preporuclivo koristiti jedan mod za sdr npr. standard, a drugi mod za hdr npr. dynamic ( ili cinema day i night ako zelis da boje budu prirodnije, a manje drecave).

Hisense je veoma hvaljen, izmedju ostalog i zato sto im hdr izgleda pristojno cak i na jeftinijim modelima televizora. Dok kod vecine proizvodjaca hdr je kod jeftinijih modela skoro negledljiv.
 
Poslednja izmena:
Meni je slika na premium Netflixu 4k jako losa recimo na Queens Gambit, hisense 40b7100. Tv prima signal kao hdr 4k i ne mogu da ga iskljucim, boje su nekako isprane, mogo bolje mi izgledaju neke dtuge serije full hd.
Moze li da se iskljuci nekako hdr?
Isto i meni samo ja imam 43 7500 tv. Koliko sam guglao, ne može da se isključi hdr ni na jednom tvu, netflix forsira da pušts hdr i dolby gde ga ima kad plaćaš ultra 4k pretplatu. Jedino je rešenje da predješ na nižu pretplatu, koliko sam ja video.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Hisense je veoma hvaljen, izmedju ostalog i zato sto im hdr izgleda pristojno cak i na jeftinijim modelima televizora. Dok kod vecine proizvodjaca hdr je kod jeftinijih modela skoro negledljiv.

Kod mene na U7B HDR je katastrofa. Ostalo boje i bož pomozi ali bela i žuta su nekako baš prenaglašene.



Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Evo čisto da vidite kakva mi je HDR slika na U7B i o čemu pričam jedno je bez blica a drugo sa). Zamolio bih vas i za info koja je rezolucija najbolja od sledećih ponudjenih:

1080i60hz, 1080p60hz, smtpe60hz, 2160p60hz
f7a44dd88d3ca734edba2b2489f47d8a.jpg
7ade3e0720b2a8088b26f011baca7e8b.jpg


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Isključi u boxu opciju sdr to hdr, to ti pravi problem 99%. Kod mene na 55u7b kad je forsiran hdr na boxu izgleda isto ovako, a "regularan" hdr materijal sa Netflixa ili Primea ili sa torrenta izgleda onako kako treba da izgleda.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ima ta opcija..i na mom android boxu

Ides u droid settings
0c0c8ac6032467582938c2ad464ffa74.jpg


A displey ..i tu ima ove opcije
e9140b491e0d1c8535ae8fb77529e253.jpg


I tu imas da biras za svaku opciju...auto/ on/ off

Meni stoji ovako:
cb5ce18e823126e0ebe8019cca2d67e4.jpg


d5bf8de9960908764e5618176631d954.jpg







Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ima ta opcija..i na mom android boxu

Ides u droid settings
0c0c8ac6032467582938c2ad464ffa74.jpg


A displey ..i tu ima ove opcije
e9140b491e0d1c8535ae8fb77529e253.jpg


I tu imas da biras za svaku opciju...auto/ on/ off

Meni stoji ovako:
cb5ce18e823126e0ebe8019cca2d67e4.jpg


d5bf8de9960908764e5618176631d954.jpg







Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne kapirate me. Dakle ovo nije klasičan android box. Jeste android ali je ili ubačen neki njihov rom ili ubačen neki launcher. Uglavnom imam samo pristup postavkama koje je Supernova dala. Ne mogu ni aplikaciju da instaliram na njega. Bukvalno ništa od android funkcionalnosti ne mogu da koristim.

Odosmo mnogo u off topic.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Jel podrzava tv input 4k 60hz hdr sa kompresijom (ycbcr) ? Makar to bilo i 8bit.

Kakva je situacija sa 1080p rezolucijom? Da li tu moze da izvuce 120Hz ?

Kod mene na Hisense U8B modelu na 1080p 120Hz radi odlicno preko hdmi ulaza.





Polako sa zakljuckom. Mislim da bi trebalo dodatno testirati input postavke i to ne samo kada je playstation u pitanju vec treba proveriti kakva je situacija kada se poveze racunar sa ovim tv-om. Amd ima razna podesavanje u drajverima, verujem da ce se moci napraviti neki prihvatljiv kompromis.





Kod Hisensa SDR i HDR postavke se znacajno razlikuju. Potrebna je drugacija kalibracija slike za HDR. Samo vodi racuna ako koristis isti mod slike jer se white balance postavke preslikavaju i za sdr i za hdr ( veoma neprakticno, ali nazalost nepromenljivo) pa je preporuclivo koristiti jedan mod za sdr npr. standard, a drugi mod za hdr npr. dynamic ( ili cinema day i night ako zelis da boje budu prirodnije, a manje drecave).

Hisense je veoma hvaljen, izmedju ostalog i zato sto im hdr izgleda pristojno cak i na jeftinijim modelima televizora. Dok kod vecine proizvodjaca hdr je kod jeftinijih modela skoro negledljiv.

Druze....Da pravim kompromis na TV od 130k dinara...Upuceni kupci, tu vec prave kompromis iz ugla finansija, ako nemaju para za OLED, pa uzmu ovako nesto radi pravog HDR-a. Ali onda kupci kao ja, kome bi HDR bio potencijalno interesantan i za igre i za video sadrzaj, dobiju da se ne izrazavam sta..... A platili TV 50k, cesto i preko toga, vise od nekog pristojnog A7500F npr., zarad tog HDR (dobro nije samo to, ali sustina svakako jeste), pa dobiju polovicno, jer ne moze HDR 4k 60HZ.

Kao sto rekoh, il je "crno" il je belo, ako se ima para idem all in za OLED, ako se nema, nazalost ovi TV-ovi srednje klase, uslovno receno, su bezveze...Ili ne dobijes HDMI 2.1 kao kod ovog Hisensea ili ga dobijes na nekom 3 modela (po jedan model LG, Sony, Samsung....bar po cenama kod nas) ali dobijes osvetljenje od 450-500 nita.....Dakle polovicno. Ok moj licni stav, neko ce mozda reci mnogo trazim za taj novac, ali brate sve preko tog novca je stvarno previse za LCD.....Kao sto Mancha rece u video recenziji U8QF, nadajmo se da ce njegov naslednik sledece godine doci sa HDMI 2.1....Cene za Samsungove modele, LCD (namerano kazem) modele koji sve to imaju, su stvarno sumanute i duboko u OLED teritoriji.
 
Poslednja izmena:
Jel podrzava tv input 4k 60hz hdr sa kompresijom (ycbcr) ? Makar to bilo i 8bit.

Kakva je situacija sa 1080p rezolucijom? Da li tu moze da izvuce 120Hz ?

Bio sam malo ograničen sa vremenom i računarima u redakciji u tom trenutku, pa nisam probao. Pretpostavljam da bi 4K60 HDR 8bit trebalo da radi.
1080p120 radi, ali najverovatnije ima frame skipping, ne verujem da su to sredili firmware-om.

Kao sto rekoh, il je "crno" il je belo, ako se ima para idem all in za OLED, ako se nema, nazalost ovi TV-ovi srednje klase, uslovno receno, su bezveze...Ili ne dobijes HDMI 2.1 kao kod ovog Hisensea ili ga dobijes na nekom 3 modela (po jedan model LG, Sony, Samsung....bar po cenama kod nas) ali dobijes osvetljenje od 450-500 nita.....Dakle polovicno.

Moram da priznam da sam i ja slično razmišljao, pa na kraju uzeo CX, ali samo zato što me zanima i gaming. Da samo gledam filmove, bio bih sasvim zadovoljan sa U8QF.
 
Evo čisto da vidite kakva mi je HDR slika na U7B i o čemu pričam jedno je bez blica a drugo sa).
Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Meni nije jasno zašto ti imaš HDR na Pink dnevniku? Zar ne bi trebao TV sam da detektuje HDR sadržaj i onda uključi HDR?

A kad gledaš sadržaj bez boxa, tj. ako pustiš HDR film preko fleša ili film koji nije HDR, da li i onda imaš problema? Jer ako je samo do boxa, menjaj ga.
 
Meni nije jasno zašto ti imaš HDR na Pink dnevniku? Zar ne bi trebao TV sam da detektuje HDR sadržaj i onda uključi HDR?

A kad gledaš sadržaj bez boxa, tj. ako pustiš HDR film preko fleša ili film koji nije HDR, da li i onda imaš problema? Jer ako je samo do boxa, menjaj ga.
Pa da ali meni TV detektuje HDR na svim kanalima, odnosno za taj izvor signalab(HDMI). Sa SDR mi je slika top. Box nisam kupio već sam ga dobio na korišćenje. Mislio sam da neko zna kako sliku da podesim da ubijem ovu belinu i žutoću. Zvaću sutra tehničku podršku provajdera da pitam kako dabisključim ali mislim da pojma neće imati o čemu pričam.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Bio sam malo ograničen sa vremenom i računarima u redakciji u tom trenutku, pa nisam probao. Pretpostavljam da bi 4K60 HDR 8bit trebalo da radi.
1080p120 radi, ali najverovatnije ima frame skipping, ne verujem da su to sredili firmware-om.



Moram da priznam da sam i ja slično razmišljao, pa na kraju uzeo CX, ali samo zato što me zanima i gaming. Da samo gledam filmove, bio bih sasvim zadovoljan sa U8QF.

Pa to kazem, gledam uvek iz nekog ajde subjektivnog ugla, ali jasno dosta ljudi koji vole igre, vole da odgledaju i vrhunski film (koji su nazalost retkost prethodih godina) ili neku seriju sa HDR-om. Ali logicno je da ga imaju i u igrama. Koga gejming ne zanima, a zeli nesto vise u pogledu slike od ,uslovno receno, entry level modela U8QF je zaista sjajan izbor. Jedino sto je trenutno 55ica nerealno skupa u odnosu na 65icu, ali dobro verujem da ga kad se dostupnost poboljsa da ce i to biti bolje.
 
Pa da ali meni TV detektuje HDR na svim kanalima, odnosno za taj izvor signalab(HDMI). Sa SDR mi je slika top. Box nisam kupio već sam ga dobio na korišćenje. Mislio sam da neko zna kako sliku da podesim da ubijem ovu belinu i žutoću. Zvaću sutra tehničku podršku provajdera da pitam kako dabisključim ali mislim da pojma neće imati o čemu pričam.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Ma to je onda 100% nešto box pokvaren, reklamiraj ga.
 
Ja sam se poprilicno namucio na b7500 dok nisam nasao kako da podesim HDR sadrzaj i da mi slika izgleda odlicno, dodeljenim presetima ne nisam bio zadovoljan nego su krsh!
Isto tako i za SDR, ovih dana cu napisati setovanja!
 
Ja sam se poprilicno namucio na b7500 dok nisam nasao kako da podesim HDR sadrzaj i da mi slika izgleda odlicno, dodeljenim presetima ne nisam bio zadovoljan nego su krsh!
Isto tako i za SDR, ovih dana cu napisati setovanja!
Ako budeš sherovao slikaj baš sva podešavanja: picture mod i taj menu, gama, white balance 2 point itd...

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno