Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,525
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
MEMC (B7100 ga nema)
neka podešavanja slike (ovo jw već navedeno ranije)
 
Podrska za dolby vision , hdr 10+ , HLG i osvetljenje 350 nita vs 300, neki mere i 370 n za 7500! Zanimljivo je da se i recimo h43b7500 i h50b7500 razlikuju u osvetljenju za panel , manji panel ima manje osvetljenje!
 
Formatiraj u ntfs pa probaj, stavi oba fajla i zip i bin fajl!

Mislim da nije u tome problem, izmedju ostalog i zato sto sam probao sa USBom formatiranim u NTFS :d, nego mislim da imam grugaciju verziju sw nego ona koja je okacena na tom Ceskom sajtu.

Za one koji ne srljaju, kao ja, ima postavljeno uputsvo kako instalirati sw u jednom od foldera doduse na Ceskom ali hvala Google translate-u te moze da se razume :)

U uputstvu pise da je bitan model televizora i HSSO kod koji se nalazi na nalepnici, e sad problem je sto meni HSSO na nalepnici ne pise, cudno da ne pise ni datum proizvodnje :trust:
IMG_20200404_221222.jpg
IMG_20200404_221236.jpg

Mene sada izuzetno kopka da li bi TV uopste zapoceo upgrade ukoliko je sw za drugi "HSSO" kod...

Evo celog uputstva ako nekome zatreba

Pogledajte prilog USB SW user update Hisense TV_new.pdf
 
Před použitím doporučujeme naformátovat USB flash disk (FAT32) a rychlost Flash disku USB 3.0!
Da li ti je USB 3.0!?
Zato kolega iz prethodnog posta nije mogao da instalira sa USB vec za eksternog jer je externi sigurno USB 3.0!
Oi kodovi su nebitni!Bitan je model, mada trebao bi da imas kodove zbog produzene garancije!
 
Poslednja izmena:
Před použitím doporučujeme naformátovat USB flash disk (FAT32) a rychlost Flash disku USB 3.0!
Da li ti je USB 3.0!?
Zato kolega iz prethodnog posta nije mogao da instalira sa USB vec za eksternog jer je externi sigurno USB 3.0!
Oi kodovi su nebitni!Bitan je model, mada trebao bi da imas kodove zbog produzene garancije!

Nije problem do verzije USBa, uspeo sam na kraju da uradi upgrade FWa sa USB2.0 flesa ali jednostavno nece da uradi upgrade kroz meni nego mora da se prati procedura iz uputstva.
Dakle iscupa se TV iz zida, ubode se USB, drzi se power dume na daljinskom i usteka se napajanje. Tada se pojavi loading ekran i zavrsi se procedura za nekoliko minuta.

Trenutno skeniram kanale pa cu da vidim da li je sa najskorijim FWom nesto ispeglano od problema koje sam ranije opisao.

Hvala svima na pomoci!
 
Da li nije mozda ovaj poslednji sa slike? Pise u zagradi H43A6030
Pogledajte prilog 283621
Aa ne znam.. nema HSSO..
16b25abba57940e3eab1857308007dbe.jpg
021102856889165419f1987c065b2c39.jpg
 
Juce sam imao malo vise vremena pa sam se igrao sa mojim H50B7500 tv-om, prosto je neverovatno koliko default cinema day mod zna da unisti sliku, bukvalno izgleda krsh u odnosu na rucna setovanja, inace koristim MTS box optika.
 
Juce sam imao malo vise vremena pa sam se igrao sa mojim H50B7500 tv-om, prosto je neverovatno koliko default cinema day mod zna da unisti sliku, bukvalno izgleda krsh u odnosu na rucna setovanja, inace koristim MTS box optika.
Koja su ti podešavanja inače, ako nije tajna?
Ganjam već skoro godinu dana podešavanja na H50A6500, i zaključak mi je da nema optimalnog ppdešavanja za kanale na EONu.
SD kanali na jedan profil, HD drugačije, filmovi treće podešavanje...


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kupila sam model Hisense H43b6700 smart, i radio je bez problema 15 dana, medjutim danas mi se prvi put desilo da je odjednom slika postala crno bela, kada ukljucim npr youtube ili pustim seriju na hbo go, ima boju i sve radi normalno. Posle nekog vremena promenila sam rezim slike u film, i boja se vratila na običnim kanalima, da bi veceras upalila seriju na hbo go i kada pustim nema boje, pokusala sam ponovo da peomenim rezim, medjutim i dalje nema boje :(
Da li neko zna u cemu je problem i da li je imao ovakvo iskustvo?
 
Koja su ti podešavanja inače, ako nije tajna?
Ganjam već skoro godinu dana podešavanja na H50A6500, i zaključak mi je da nema optimalnog ppdešavanja za kanale na EONu.
SD kanali na jedan profil, HD drugačije, filmovi treće podešavanje...


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Nije tajna , ne znam koliko ce ti pomoci, ali koristim standard mod, jer je slika najrealnija sa bojama. Gamu sam promenio na 2.4 i autozatamnjivanje palim po zelji, ostale stvari nisam cackao, pogasio sam mpg peglanje suma , rezim igre koristim po potrebi i zavisi od izvora, ne dozvoljava sa usb i harda. Ostali modovi su krsh!
 
U principu, i kod mene je na svim profilima 2.4 gama. Osvetljenje 100 % za dan, a 30 za noć.
Najviše mi smeta što game mod može samo preko HDMI, pa kad puštam filmove preko WIFI, javlja se efekat sapunice. Onda ih pustim preko EONa, ali nije upscale ni blizu kvalitetan.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
kako je dakula74 napisao ranije, Game Mod može svuda da se uključi kod B7500 (50+ inča modeli).
@Nikolaus, kod A6500 su najtačnije boje u Cinema, uzmi to u obzir.
 
Tačno je to ako je izlaz PC HDMI, sa EONa mi drugačije radi sa istim podešavanjima u odnosu na D3CAM na istom TVu (lepša slika D3CAM).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
pozdrav. da li moze pomoc oko izbora tv-a? zanima me sta vi mislite (neko ko poseduje nesto od ova dva navedena pa da mi kaze svoje utiske posle mozda nekog duzeg koriscenja):

hisense h43b6700
hisense h43b7100

korisice se za sobu od nekih 45 m^2, nece se bas uvek direktno gledati.. a treba mi prevashodno za klasican tv program i poneki film preko usb, ili koriscenje youtube-a. igre ne bas..
 
Nazad
Vrh Dno