Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,458
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima,
Od nedelje sam vlasnik H50B7100, nakon svega pročitanog, plaćen 38k, uzeo taj model jer 7500 nije bilo na stanju i cena...
Prvo produžio garanciju pa krenuo u podešavanje. Prvi utisak posle Sony 55x8509 kome je stradala ploča posle samo tri godine, (garancija 2) veličina zadovoljava, smanjio osvetljenje i boje slabije nego na starom tv-u.
Povezan na mrežni kabal, android telefon povezao bez problema( mirroring) , exe net aplikacija sa telefona neupotrebljiva, sa sherovanog foldera sa win10 vidi sve i pušta samo bez prevoda, komp castuje na tv takođe bez prevoda, nisam uspeo da pustim desktop sliku sa kompa preko mreže ( potrebna pomoć zbog kodija).
Da li neko ima iskustva sa povezivanjem Iphona a da nije lightning to hdmi i koju aplikaciju koristite?
 
Zdravo svima,
Od nedelje sam vlasnik H50B7100, nakon svega pročitanog, plaćen 38k, uzeo taj model jer 7500 nije bilo na stanju i cena...
Prvo produžio garanciju pa krenuo u podešavanje. Prvi utisak posle Sony 55x8509 kome je stradala ploča posle samo tri godine, (garancija 2) veličina zadovoljava, smanjio osvetljenje i boje slabije nego na starom tv-u.
Povezan na mrežni kabal, android telefon povezao bez problema( mirroring) , exe net aplikacija sa telefona neupotrebljiva, sa sherovanog foldera sa win10 vidi sve i pušta samo bez prevoda, komp castuje na tv takođe bez prevoda, nisam uspeo da pustim desktop sliku sa kompa preko mreže ( potrebna pomoć zbog kodija).
Da li neko ima iskustva sa povezivanjem Iphona a da nije lightning to hdmi i koju aplikaciju koristite?

Treba da nazvizdis pozadinsko i promenis gamu na 2.4 bar! Sve u standard modu i stavi za sve ulaze da ne moras stalno da podesavas.
 
Zdravo svima,
Od nedelje sam vlasnik H50B7100, nakon svega pročitanog, plaćen 38k, uzeo taj model jer 7500 nije bilo na stanju i cena...
Prvo produžio garanciju pa krenuo u podešavanje. Prvi utisak posle Sony 55x8509 kome je stradala ploča posle samo tri godine, (garancija 2) veličina zadovoljava, smanjio osvetljenje i boje slabije nego na starom tv-u.
Povezan na mrežni kabal, android telefon povezao bez problema( mirroring) , exe net aplikacija sa telefona neupotrebljiva, sa sherovanog foldera sa win10 vidi sve i pušta samo bez prevoda, komp castuje na tv takođe bez prevoda, nisam uspeo da pustim desktop sliku sa kompa preko mreže ( potrebna pomoć zbog kodija).
Da li neko ima iskustva sa povezivanjem Iphona a da nije lightning to hdmi i koju aplikaciju koristite?

A kontrast? 1.700 nativnog ne deluje obećavajuće. Neke, takođe, jeftine Tesle imaju duplo veći. Možda ti zato boje deluju slabije...
 
B7xxx serija, da ne bude zabune i mešanja sa drugim serijama
 
Ako ovi Hisense 7000 serija ista imaju to je brate kontrast i slika ostra ko zilet!

7100 i 7300 su katastrofa, tek 7500 lici na nesto. Uglovi gledanja i generalno slika je losa, ni 7500 ne briljira puno, ali...
 
^nemoj tako, benchmark testovi kazu da su bomba, pogotovo za b7500. Priznajem i mene su zajebali :)

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Nisam pratio temu

Da li vredi za Hisense H43A5600 dati 8-9000 vise u odnosu na par aktuelnih modela FOX-a i VOX-a 43" FHD ?

Smart funkcija na TV-u nije neophodna jer se koristi Smart Box.
 
Nevezano za ova pitanja. Juče sam video hisense h50b7500, koji bi trebalo da bude naslednik h50a6500. Neću da ulazim u razlike u panelima jer to nisam testirao, ali a6500 je full aluminium frame naspram neke plastično - metalne kombinacije na b7500 koja je svakako jeftinija i deluje "manje" premium. Daljinac je isti kao na h40b6500. Nije loš ali nedostaju mu neke prečice sa ovog "starijeg" koje su vrlo zgodne.
 
Da li vredi HISENSE H50B7100 ta 40k, ili sta je alternativa u cenovnoj klasi
i
drugo pitanje, vredi li H55B7500 za 57k

HISENSE H50B7100 ta 40k NE!

Ja sam platio H50B7500 48500, u Dr. Te.. je isti kostao 46500, sad racunaj 5 incha ne vredi nekih 10k razlike!
Ali model se razgrabio, pa sad dizu cene u nebo, iako ta cena nije preterana obzirom da su H50B7500 cenili do skoro 59900.
 
Da, ali ti si to pokupio na nekoj akciji. Možda bude takva akcija za NG, pa možda sačekati.

No opet čovek traži za 40k, a b7500 je 50k, tako možeš doći i do 60k, jer 50-ka je uled toliko, a svakako je bolji od 7500.
 
Imas sa intesom 15% u ww, gig, i dr t do kraja godine, pa mozda se onda uklopi u cenu..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
ustupam popust

ako se sećate one letošnje nagrade u vidu popusta od 30% na cenu sa sajta (važi do kraja godine), samo da javim da isti ustupam članu foruma koji je rešio da kupi Hisense televizor ovih dana.
ako dotični član uzima H75B7500 (sa ovim popustom bi bio 119K dinara... 75-ica za malo jače od €1.000), zamolio bih da dođem i vidim kako izgleda uživo u sobi :)

nisam iskoristio popust za sebe (iz više razloga, jedan je kupovina sudo-mašine, možda bude Hisense ;) u vidu Gorenje). mislio sam da uzmem H55B7500 (psaras je dobro naveo razliku u izgledu između A6500 i B7500).
 
Poslednja izmena:
@dakula74
hvala, ovo su cene sa 20% popusta na Gig...n site-u.

@Djilkosh_Ns
koji to uled pominjes i po kojoj ceni a da je bolji od 7500M?

Znaci sto se Hisense tice treba da se prate nagradne igre.
 
plaćanje samo odjednom, u celosti. već je bilo priče o ovome, doduše letos.
inače, kad se navode oznake, navode se sa slovom (prvo H nije bitno ) :)
 
@dakula74
hvala, ovo su cene sa 20% popusta na Gig...n site-u.

@Djilkosh_Ns
koji to uled pominjes i po kojoj ceni a da je bolji od 7500M?

Znaci sto se Hisense tice treba da se prate nagradne igre.


Video sam u prodavnici u Bigu, ali ne vidim na eponudi, 59 i nesto.

50u7b, a 55ica je 70k.
 

Prilozi

  • Annotation 2019-12-21 173546.png
    Annotation 2019-12-21 173546.png
    290 KB · Pregleda: 171
vialle je "osvojio" popust :) ako dođe do promena, obavestiću vas (i pitaću ostale koji su se javili da li su i dalje zainteresovani)
 
Poslednja izmena:
Da, ali ti si to pokupio na nekoj akciji. Možda bude takva akcija za NG, pa možda sačekati.

No opet čovek traži za 40k, a b7500 je 50k, tako možeš doći i do 60k, jer 50-ka je uled toliko, a svakako je bolji od 7500.

Da, ali sam rekao da su cene jake i da ne uzima!Moja procena je da za 7100 ne treba dati vise od 35k!Ako je neko kupio 7500 po ceni od 46k, suludo je dati 57000 za 5inca vise, to je razlika od 10000!
 
Nazad
Vrh Dno