Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,532
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Baš pre neki dan seo gore kod keve da pogledam neki film, U7QF je u pitanju. Koliko je samo kretanje slike lošije nego na Philips PUS7805. Slika jeste bolja u odnosu na Philips, svetliji ekran, ali kretanje je užas kada uporedim. Sa Sony OLED, drugim TV-om koji imam nema ni smisla uporedjivati, naravno.
 
Kako upoređuješ jel ti na svim televizorima isključeno "peglanje" pokreta ili uključeno.

Kod U7QF to peglanje ne radi kako treba kad se uključi. Kod mene je to non stop na off i tako je ok slika.
 
Isključeno na svim televizorima, normalno. To tek kada se uključi na Hisense izgleda očajno i večtački. Na Sony A80J volim to da uključim kada gledam sport, izgleda super.
Ni ja nisam primetio kada sam uzeo tv, jer je bio prvi od ova 3. Ali kada sam duže vremena provodio na Sony i Philips, skontao sam da je ono dosta loše i da mi baš smeta. Navikao bez toga i sada uočavam i te kako.
 
Eto, meni je trenutno ovo najbolji tv u kući i u poređenju sa VOX, Sharp koje imam na Hisense ubedljivo najbolja slika. Ali verujem ako bi imao neki bolji tv, slika bi mi na Hisense delovala kao krš 😁

Na U7QF što je lako vidljivo su loši uglovi gledanja i to ume da zasmeta ako gledam tv sa strane.
 
Sva obrada koja uključuje interpolaciju treba biti ubivena. Nije bitno koji TV, to ne treba da postoji.
Ne znam razlog, ali nekad se oseti kao da je interpolacija uključena, a nije, pa često gledam u podešavanjima.

Pogledao sam novog Avatara u IMAX-u, nigde nije pisalo da će biti u 48fps, ne bi ga gledao, filmovi u 48fps su zločin.

Što se kvaliteta slike tiče U7QF je odličan za te pare, HDR mu je mana, to možete da lako da testirate, tako što skinete isti film (istog kvaliteta, rez i veličana fajla, 8bit) u HDR i SDR, meni je uvek slika na SDR bolja, (svetlija, više boje), ne znam kako treba da bude u originalu, nemam sa čim da uporedim, ali svakako mi više prija kako izgleda SDR nego HDR.

Na U7QF što je lako vidljivo su loši uglovi gledanja i to ume da zasmeta ako gledam tv sa strane.
Potvrđujem, baš loše izgleda ako se gleda sa strane.
 
Poslednja izmena:
Eto, meni je trenutno ovo najbolji tv u kući i u poređenju sa VOX, Sharp koje imam na Hisense ubedljivo najbolja slika. Ali verujem ako bi imao neki bolji tv, slika bi mi na Hisense delovala kao krš 😁

Na U7QF što je lako vidljivo su loši uglovi gledanja i to ume da zasmeta ako gledam tv sa strane.
Pa verovatno je tako. Slika i osvetljenje je sigurno bolje na Hisense nego na Philips, ali što se tiče procesiranja slike, tu ima još da rade očigledno. Cenovni rang je tu negde, mislim da sam ja za oko 70k uzeo taj 58 Philips.
 
Sva obrada koja uključuje interpolaciju treba biti ubivena. Nije bitno koji TV, to ne treba da postoji.
Ne znam razlog, ali nekad se oseti kao da je interpolacija uključena, a nije, pa često gledam u podešavanjima.

Pogledao sam novog Avatara u IMAX-u, nigde nije pisalo da će biti u 48fps, ne bi ga gledao, filmovi u 48fps su zločin.

Što se kvaliteta slike tiče U7QF je odličan za te pare, HDR mu je mana, to možete da lako da testirate, tako što skinete isti film (istog kvaliteta, rez i veličana fajla, 8bit) u HDR i SDR, meni je uvek slika na SDR bolja, (svetlija, više boje), ne znam kako treba da bude u originalu, nemam sa čim da uporedim, ali svakako mi više prija kako izgleda SDR nego HDR.


Potvrđujem, baš loše izgleda ako se gleda sa strane.
U HDR modu (nisam gledao skinute filmove nego preko HBO max), gledaj da podesiš parametre za sliku drugačije, kod mene je više odvrnuto osvetljenje (backlight), mislim na 90, contrast, i pojačane boje u odnosu na SDR i onda je slika ok. Mada nisam upoređivao isti sadržaj HDR vs SDR.
 
Eto, meni je trenutno ovo najbolji tv u kući i u poređenju sa VOX, Sharp koje imam na Hisense ubedljivo najbolja slika. Ali verujem ako bi imao neki bolji tv, slika bi mi na Hisense delovala kao krš 😁

Na U7QF što je lako vidljivo su loši uglovi gledanja i to ume da zasmeta ako gledam tv sa strane.

Pa, VA je panel... Trebao si da kupiš nešto sa IPS panelom, ako ti je ovo bitna stavka. Ima u opcijama da se ovo malo poboljša, ali slika postaje tamnija. U7QF ima odlične sirove performanse (hardver) naspram cene, ali procesiranje kretanja je jako loše. Takođe, panel je po malo prljav.
 
U HDR modu (nisam gledao skinute filmove nego preko HBO max), gledaj da podesiš parametre za sliku drugačije, kod mene je više odvrnuto osvetljenje (backlight), mislim na 90, contrast, i pojačane boje u odnosu na SDR i onda je slika ok. Mada nisam upoređivao isti sadržaj HDR vs SDR.
Najveći problem kod podešavanja tj nameštanja je to što nemaš referencu, tako i u ovom slučaju, deluje ok dok ne uporediš SDR vs HDR.
Nisam uspeo da podesim da HDR bude tako dobar kao SDR....
Kad napraviš poređenje, a i dalje budeš zadovoljan sa slikom, podeli sa nama tvoje HDR parametre.
 
Pa, VA je panel... Trebao si da kupiš nešto sa IPS panelom, ako ti je ovo bitna stavka. Ima u opcijama da se ovo malo poboljša, ali slika postaje tamnija. U7QF ima odlične sirove performanse (hardver) naspram cene, ali procesiranje kretanja je jako loše. Takođe, panel je po malo prljav.
Znam, možda sam očekivao da nije takva razlika u uglovima gledanja, ali jeste, mada mi znači dobar kontrast.
Meni panel deluje ok što se tiče uniformnosti slike, nema vidljivih probijanja svetlosti po obodu panela, u odnosu na jeftin Vox nebo i zemlja po tom pitanju.
Najveći problem kod podešavanja tj nameštanja je to što nemaš referencu, tako i u ovom slučaju, deluje ok dok ne uporediš SDR vs HDR.
Nisam uspeo da podesim da HDR bude tako dobar kao SDR....
Kad napraviš poređenje, a i dalje budeš zadovoljan sa slikom, podeli sa nama tvoje HDR parametre.
Da, ovo što sam ja podešavao je subjektivno kako mislim da treba da izgleda taj materijal. Ali i teško je imati pravu referencu slike, jedino da imam neki ultra kvalitetni monitor (a nemam ga) i da mogu da uporedim sliku, ovako je svo ovo naše podešavanje na subjektivni "osećaj".

Trenutno nemam puno vremena za eksperimentisanje sa materijalom (mada i slabo bilo šta skidam, samo uglavnom gledam preko striming servisa), ako budem našao vremena da to uradim okačiću podešavanja.
 
Sto se tice motion handlinga na U7QF, predlazem vam da azurirate firmware na M0518, kod mene se dosta poboljsao motion handling.
Sa starim firmware-om kada gledam fudbalsku utakmicu kao da je seckalo dok se lopta krece od jednog do drugog igraca, dok nakon azuriranja toga nema.

Mozda je i moj subjektivni osecaj takav, ali cini mi se da je bolje.
 
Imam poslednji koji je stigao preko OTA, kapiram da je taj.
 
Znam kada sam mojima podešavao isključio sam quick start mod i igrao se sa clear motion i ultra smooth motion.
 
I kod mene piše da je starija neka verzija. Proverom kaže da nema nove verzije...

Može li neki link do nove verzije?
 
Poslednja verzija mi je na TV-u.
 
I kod mene piše da je starija neka verzija. Proverom kaže da nema nove verzije...

Može li neki link do nove verzije?
Link

Edit: Evo i uputstva od korisnickog servisa

Poštovani,

Pokušajte u prvom koraku popraviti simptom koji ste opisali na uređaju ažuriranjem firmvera putem USB -a.

Gotovu datoteku M0518 možete preuzeti na svoj računar na sljedećoj poveznici


atim kopirajte .bin datoteku na prazan, prethodno formatiran USB stik (maksimalno 4 GB i formatiran sa datotečnim sistemom FAT-32).

Redosled:

Uklonite sve povezane uređaje (slušalice, eksterni zvučnik, resiver itd.).

Izvucite utikač za napajanje, a zatim ubacite USB stick s datotekom u jednu od USB 2.0 utičnica. Moguće postojeća USB 3.0 utičnica (plavi plastični jezičak) ne može se koristiti za ažuriranje.

Da biste započeli ažuriranje, pritisnite i držite crveno dugme za stanje pripravnosti na daljinskom upravljaču, ponovo uključite utikač u struju i pričekajte dok se ne pojavi poruka "Ažuriranje softvera".

************************************************

Ažuriranje može potrajati do 15 minuta!

Ako ažuriranje ne počne, izvucite USB stick i preimenujte datoteku iz usb_MICALIDVB6886_U4.bin u MstarUpgrade.bin.

Nakon ažuriranja uređaj će se ponovo pokrenuti i možete ukloniti USB stick.

Konačno, uređaj se mora resetovati preko menia na fabrička podešavanja. Podešavanja/Podrška/Vraćanje na fabrička podešavanja. Imajte na umu da će se tijekom postupka izgubiti sve postavke.
 
Ne znam jesam uspio dobro quoteat. Uglavnom vezano za ovaj problem, ispada da je ipak do Firesticka. Nakon par dana mudrovanja skužio sam da sam Tv ne radi problem već se problem vidi isključivo preko sadržaja kojeg prikazuje Firestick. E sad jel do samog uređaja ili do hmdi priključka ne znam. Bitno da nije do tva.
Pozdrav, imam 55u7qf uređaj i sve je bilo super do pred tjedan dana kad sam primijetio da su mi crvena i plava kao previše saturirane i da u tamnim uvjetima se plava dosta razlije. Ne znam kako opisat. U prilogu su slike. Probao sam factory reset i djeluje mi bolje jer mi je maknuli moje postavke slike. Ali nisam i dalje siguran da je sve ok. Imam još mjesec dana garancije, ali ne znam ni da li će mi ovo prihvatit kad se doslovce vidi samo u nekim scenama. Ima netko ideju do čega je i da li je imao sličnih problema?Pogledajte prilog 369280
Prethodni post se odnosilo na ovo.
 
Je l ima neko problema sa hisense prodrskom? Popunio sam podatke za produzenu garanciju, medjutim nije mi nista stiglo na mejl, proslo je nedelju dana. Juce posaljem upit sta se desava, niko ne odgovara ni na taj mejl.
Ovo je drugi tv za koji podnosim zahtev za produzenu garanciju. Za prvi je sve proteklo u redu pre oko godinu dana.
 
naravno da nije moguće, i već je rečeno. VIDAA U inače ima svoju prodavnicu
 
Koja strana bi sad trebalo da juri da recimo supernovina aplikacija dođe na Vidaa platformu? Telekom ili Hisense?
Zašto ovo pitam, pa prosto je neverovatno da neko nema interes gledajući broj korisnika SN kablovske i ljudi kpji poseduju Hisense televizore.
Pritom da bude stvar još luđa Hisense poseduje fabrike po Srbiji, doduše proizvodi drugačije proizvode, ali bez obzira.
 
Nazad
Vrh Dno