Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,927
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna kad se kod nas ocekuju u7hq i u8hq modeli? Sa kojim panelom dolaze ovi modeli? Citao sam neku recenziju za U7HQ gde autor teksta kaze da je u pitanju VA panel a u spec pise da je kontrast 1200...
 
Da li neko zna kad se kod nas ocekuju u7hq i u8hq modeli? Sa kojim panelom dolaze ovi modeli? Citao sam neku recenziju za U7HQ gde autor teksta kaze da je u pitanju VA panel a u spec pise da je kontrast 1200...
U8HQ je već u prodaji, biće i na testu za jedno 2 nedelje dok se ekipa vrati iz Berlina.
Paneli su ADS koji je BOE varijanta IPS-a, ali sa boljim kontrastom i odzivom.
Evo ovde kratkog objašnjena.
Zvuči obećavajuće u odnosu na prošlogodišnje modele, ali videćemo kako radi.
 
Pozdrav svima

Danas mi je stigao 55u7hq i prilično sam zadovoljan što se tiče dizajna, izrade. Što se tiče slike na početku i nisam bio, ali sam se pre toga oko podešavanja isti i nakon toga sam super zadovoljan sa SD kanalima.
Problem je nastao kada sam pustio hdr snimke. Boje su previše isprane. Povezao sam i ps5 na njega i u igrama isto tako. Hdr nema jačinu. Da li je neko imao slične probleme?
 
Moras se poigrati dodatno sa podesavanjima.
pojacaj kontrast, saturacija je verovatno u redu, promeni profil za gamma. Ima dosta podesavanja i moras naci ono sto tebi najvise odgovara.
Ima klip na YT gde lik radi podesavanje uz kalibrator, ja sam ostao na skoro istim njegovim podesavanjima.


Znam danije identican model, ali bih rekao da ce boljke fabrickog podesavanja biti slicne
 
i meni za hdr backlight mora da bude na visokom nivou punih 100%, a local dimming sam malo smanjio na low čini mi se.
U početku nisam mogao da provalim gde je backlight. Fora je da se uđe u podešavanje za local dimming pa se onda spustiš u pod meni.
Brightness nisam čačkao, bukvalno dva podeoka i sve je belo ili crno skroz. To sam ostavio na 50%.

Osim toga, čini mi se da je problem bio i kod sadržaja koji se nisu lepo očitavali u HDR. Upali se HDR koji zatamni sliku, a sadržaj nije takav ili je neodgovarajući profil.
Vidi da li na ps imaš podešavanje hdr, da nije do toga.
 
Pozdrav svima

Danas mi je stigao 55u7hq i prilično sam zadovoljan što se tiče dizajna, izrade. Što se tiče slike na početku i nisam bio, ali sam se pre toga oko podešavanja isti i nakon toga sam super zadovoljan sa SD kanalima.
Problem je nastao kada sam pustio hdr snimke. Boje su previše isprane. Povezao sam i ps5 na njega i u igrama isto tako. Hdr nema jačinu. Da li je neko imao slične probleme?
Jesi li uspeo da podesis sliku?
 
Jesi li uspeo da podesis sliku?
Zanimao se se ovih par dana povremeno. Što se tiče ps5 i podešavanja slike na njemu morate HDMI 2.1 ubaciti u HDMI 1 ulaz ( u ulaz 3 prikazuje 8bit) koji prikazuje 12bit i poigrati se sa (Adjust HDR) i slika je odlična. Instalirao sam i Netflix i zaključio ako se ulazi direktno preko tastera na daljinskom na Netflix kada je televizor isključen daje najbolju sliku i prepoznaje Dolby. Preko ps5 na Netflix TV ne prepoznaje Dolby. Slika na Netflix- u u 4k na Dolby vision i na 4k UHD je odlična ( sa podešavanjima). Slika putem USB... kao test koristio flim u 4k hdr x265 +20gb i direktno uporedio sa oled ekranom od laptop-a. Baš primetna razlika u korist oled-a. Moguće da je zbog filma ili formata, nemam pojma. Iskreno meni je bitno da sam sa podešavanjima uspeo da "doteram sliku" koja je maltene rame uz rame sa oled ekranom na Netflix-u i YouTube. Postoji mala razlika u jačina boja (8 bit vs 10bit panel) ali je sve to zanemarljivo i po meni ne vredi +200 EUR za neki budžet oled. Tako da, ko želi da gleda Netflix i igra igrice ne mora dalje tražiti. Naravno slika se mora podesiti po želji da bi to sve bilo kako treba.

I još jedno lično zapažanje. 4k film od +20gb x265 nije toliko, možda i neprimetno bolji od 4k uhd ili Dolby filma sa netflix-a. Razlike su minimalne u kvalitetu slike, a dosta je praktičnije.
 
Zanimao se se ovih par dana povremeno. Što se tiče ps5 i podešavanja slike na njemu morate HDMI 2.1 ubaciti u HDMI 1 ulaz ( u ulaz 3 prikazuje 8bit) koji prikazuje 12bit i poigrati se sa (Adjust HDR) i slika je odlična. Instalirao sam i Netflix i zaključio ako se ulazi direktno preko tastera na daljinskom na Netflix kada je televizor isključen daje najbolju sliku i prepoznaje Dolby. Preko ps5 na Netflix TV ne prepoznaje Dolby. Slika na Netflix- u u 4k na Dolby vision i na 4k UHD je odlična ( sa podešavanjima). Slika putem USB... kao test koristio flim u 4k hdr x265 +20gb i direktno uporedio sa oled ekranom od laptop-a. Baš primetna razlika u korist oled-a. Moguće da je zbog filma ili formata, nemam pojma. Iskreno meni je bitno da sam sa podešavanjima uspeo da "doteram sliku" koja je maltene rame uz rame sa oled ekranom na Netflix-u i YouTube. Postoji mala razlika u jačina boja (8 bit vs 10bit panel) ali je sve to zanemarljivo i po meni ne vredi +200 EUR za neki budžet oled. Tako da, ko želi da gleda Netflix i igra igrice ne mora dalje tražiti. Naravno slika se mora podesiti po želji da bi to sve bilo kako treba.

I još jedno lično zapažanje. 4k film od +20gb x265 nije toliko, možda i neprimetno bolji od 4k uhd ili Dolby filma sa netflix-a. Razlike su minimalne u kvalitetu slike, a dosta je praktičnije.
Znaci zadovoljan si tv ;) Zanimljivo sto ga poredis sa oledom (kad je u pitanju ads panel na 55" U7HQ) Pa samim tim zakljucujem da si zadovoljan crnom ?
Ponovo nisu mi jasne spec i dalje...
Listam nesto i nadjem da su razliciti tipovi panela u 55" i 65" varijanti i za u7hq i u8hq (ADS i VA)
Jedva cekam da @mancha razjasni na testu
 
Znaci zadovoljan si tv ;) Zanimljivo sto ga poredis sa oledom (kad je u pitanju ads panel na 55" U7HQ) Pa samim tim zakljucujem da si zadovoljan crnom ?
Ponovo nisu mi jasne spec i dalje...
Listam nesto i nadjem da su razliciti tipovi panela u 55" i 65" varijanti i za u7hq i u8hq (ADS i VA)
Jedva cekam da @mancha razjasni na testu
Crna je izuzetno dobra. Mogao bi još mnogo da pričam o TV-u ali je dosta toga rečeno. Po meni najveća mana koje smo mnogi bili verovatno svesni i pre kupovine TV-a su uglovi gledanja.
Inače ostalo je sve dobro ili odlično. Pokreti su isto ok. Meni su oled ekrani reper što se tiče kvaliteta slike zato i poredim (mada i oni imaju mana). 😅
 
Jel imao još neko problema sa registracijom za produzenu garanciju? Uzeo baki danas tv i kod registracije kaže da je potrebno ispuniti sva polja i crveno obeleži datum, a dobro je upisan…
Možda ne može isti dan?
 
Crna je izuzetno dobra. Mogao bi još mnogo da pričam o TV-u ali je dosta toga rečeno. Po meni najveća mana koje smo mnogi bili verovatno svesni i pre kupovine TV-a su uglovi gledanja.
Inače ostalo je sve dobro ili odlično. Pokreti su isto ok. Meni su oled ekrani reper što se tiče kvaliteta slike zato i poredim (mada i oni imaju mana).
Tek mi sad nista nije jasno ako su u pitanju uglovi gledanja to bi znacilo da je Va panel.... Nebitno hvala na info
 
Hvala, uspelo. Ne bih provalio nikada 😀

Inače, 55u7qf odličan tv za bas malo novca. Malo je Overkill za baku ali ja sam oduševljen 😀
 
Sirove performanse su dobre, ali procesiranje slike... recimo da LG UM7450 to bolje radi, posebno kretanje.
 
Poslednja izmena:
Lično sam se razočarao u Hisense. Imam 32a5100f. Tačno je što se priča za kontrast i boje VA panela ali niko ne pominje treperenje slike koje je izraženo sve dok se oštrina ne smanji na 0. A onda deluje mutljikavo i bez detalja. Iz nekog razloga posebno važi pri gledanju videa sa fleša, Toliko trepere sve bliske horizontalne ili vertikalne linije da je idealan za kvarenje vida.
 
Da li si iskljucio i ostale gluposti za obradu slike?
 
Od posebnih podešavanja slike i nema ništa sem podešavanja oštrine i "smanjenja šuma" koje je takođe isključeno.

Nije mnogo vidljivo kad gledam program preko DVB-T tjunera ali gledanje filmova sa fleške je katastrofa. Recimo, glumac nosi prugastu košulju ili "na sitnije kocke" ili polica sa knjigama itd. Umanji se mnogo kada oštrinu spustim ali onda izgleda loše jer se gube konture.
 
Jel si iskljucio ono pametno podesavanje slike ili kako se vec zove, pricam iz secanja od juce? Mislim da je u prvom meniju za sliku ispod opcija za izbor rezima...
 
pitanje je šta uopšte ima od opcija pošto je A5100F osnovni tj. model najgori po pitanju mogućnosti podešavanja a i hardvera
 
Може ли неко ко има 50Е76GQ да измери растојање од крајa до краја ножица постоља због полице.
 
Jel si iskljucio ono pametno podesavanje slike ili kako se vec zove, pricam iz secanja od juce? Mislim da je u prvom meniju za sliku ispod opcija za izbor rezima...
Nema takvu opciju.
pitanje je šta uopšte ima od opcija pošto je A5100F osnovni tj. model najgori po pitanju mogućnosti podešavanja a i hardvera
U pravu si, samo za te pare, i dosta jeftinija Tesla bi bolje radila. Šta vredi sto je kontrast 4000:1?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno