Šta je novo?

Hisense Energy Pro Plus QG35XVOEG -12ka

Evo snimka koliko je tiha moja energy pro plus.
Vanjska -5, pred snimanje pojacana temperatura sa 23 na 28 da dignem modulaciju, u vrijeme snimanja modulacija je sa 600w skočila 1200w
(inače uživo zvuk je duplo tiši nego ovo što se čuje na snimku, i više se čuje neki ambijentalni zvuk i tek sad vidim koliko je nerealan prenos ovakvih zvukova kada se snima i sluša uživo)
Kada se zatvori prozor i stojim 5cm od prozora (i 50cm od vanjske jedinice apsolutno se ništa ne čuje.

Ovo je neuporedivo tise od mog "nordica" koji se blizu 1000w cuje i u drugoj prostoriji.

Da li imate gumene amortizere?
 
Ovo je neuporedivo tise od mog "nordica" koji se blizu 1000w cuje i u drugoj prostoriji.

Da li imate gumene amortizere?
Imam one sto su dosli uz klimu, kao papučice koje se navuku na vrh stopica klime koji ide na nosac, nista posebno...
I mene zanima kako je grejala, na kojoj modulacuji je bila tad i koliki joj je bio izduv ako si slucajno merio? Hvala
Nisam mjerio izduv ali znam da je održavala uredno 23 stepena kao kada je temperatura u plusu.
A najveca zabiljezena potrosnja u januaru kada je bila -19 je bila 12kw na 24h sto dodje u prosjeku 500w po satu (s tim da je preko dana 23 a preko noci 20 nastimano)
 
I ja one sto su dosli uz klimu.
@LukasP Pa to je ekstra potrosnja. 12kwh dnevno je super za tu spoljnu. Stan je stan.
 
Meni na ove minuse takođe klima greje bez greške. 25 stepena podešeno na klimi na high duvanje. U prostoriji je konstantno 23 - 23,5 stepena.
Prostorija je dnevni boravak 30 kvadrata..
 
Pozdrav, sta mislite jel hoce ova klima da radi lepo u sobi od 16m2, zid cigla bez izolacije. Prethodno sam grejala sa GREE muse evo wifi koju skidaju ovih dana, pa moram naci zamenu, muse mi nije isla ispod 500 - 600w, palila se i gasila se non stop. Spoljna jedinica je pravila velike vibracije a unutrasnja duva vazduh bas glasno cak i na fan1. Jel ova Hisense bolja od toga?
 
Pozdrav, sta mislite jel hoce ova klima da radi lepo u sobi od 16m2, zid cigla bez izolacije. Prethodno sam grejala sa GREE muse evo wifi koju skidaju ovih dana, pa moram naci zamenu, muse mi nije isla ispod 500 - 600w, palila se i gasila se non stop. Spoljna jedinica je pravila velike vibracije a unutrasnja duva vazduh bas glasno cak i na fan1. Jel ova Hisense bolja od toga?
Ako ces grijati samo tu prostoriju cesto ce se gasiti jer ona modulira do 400 ispod ne moze... bice tiha, sa tim neces imati problema i grijace kao od sale ali ce biti paljenja i gasenja
 
Evo snimka koliko je tiha moja energy pro plus.
Vanjska -5, pred snimanje pojacana temperatura sa 23 na 28 da dignem modulaciju, u vrijeme snimanja modulacija je sa 600w skočila 1200w
(inače uživo zvuk je duplo tiši nego ovo što se čuje na snimku, i više se čuje neki ambijentalni zvuk i tek sad vidim koliko je nerealan prenos ovakvih zvukova kada se snima i sluša uživo)
Kada se zatvori prozor i stojim 5cm od prozora (i 50cm od vanjske jedinice apsolutno se ništa ne čuje.

Ovo je bas tiho. Tako se moja cuje mozda na 350-400w ili kad hladi na 1000 se vec solidno cuje. Mada upalilo je ono sa podbacivanjem podloske ispod amortizera kompresora sad se u kuci ne cuje brujanje. Mozda malo kad je ispod 0 pa povuce nekih 800-1000w.
Sudeci po komentarima drugih rekao bih da je kontrola kvaliteta onako. Zato i nekom radi tiho a nekom ne. Al kolko para toliko muzike :)

Sto se tice potrosnje 2-3C manje nocu moze da znaci duplo manju potrosnju. Testirao sam i ostavio istu temp 22C par dana i skoro duplo vise potrosi nego kad nocu stavim 19c
 
Ovo je bas tiho. Tako se moja cuje mozda na 350-400w ili kad hladi na 1000 se vec solidno cuje. Mada upalilo je ono sa podbacivanjem podloske ispod amortizera kompresora sad se u kuci ne cuje brujanje. Mozda malo kad je ispod 0 pa povuce nekih 800-1000w.
Sudeci po komentarima drugih rekao bih da je kontrola kvaliteta onako. Zato i nekom radi tiho a nekom ne. Al kolko para toliko muzike :)

Sto se tice potrosnje 2-3C manje nocu moze da znaci duplo manju potrosnju. Testirao sam i ostavio istu temp 22C par dana i skoro duplo vise potrosi nego kad nocu stavim 19c
Istina, meni u stanu samo na velikim minusima nocu spadne ispod 18-19.
A na drugoj klimi u dnevnom boravku stvarno fino manje troši kada nastimam 22 u odnosu na 23 ili 24 kako je inace.
Samo sto ako u kuci nema 24 stepena odmah razvod braka, a i ja se navikao...

Dobar drugar ima istu klimu, zajedno smo ih kupili i isti dan ugradili, isto se ponasa kao moja identicno s tim da on grije 70 kvadrata preko noci (tj održava temperaturu) a preko dana radi kao ispomoc centralnog grijanju koje je slabo, mozda smo naletili na par dobro utegnutih 😅
 
Где имате те дебеле мунусе по цео дан?
 
Где имате те дебеле мунусе по цео дан?
Ja u januaru i februaru znam imati periode kada su i dan i noć po 10 dana u minusu, a noci su najcesce u minusu, znaju ici do -20 ali ne toliko cesto, zavisi od zime do zime.
Ali nerjetko je dnevna najtoplija recimo -3 a nocna - 12 (januar i februar).
Drvar, BiH
 
Istina, meni u stanu samo na velikim minusima nocu spadne ispod 18-19.
A na drugoj klimi u dnevnom boravku stvarno fino manje troši kada nastimam 22 u odnosu na 23 ili 24 kako je inace.
Samo sto ako u kuci nema 24 stepena odmah razvod braka, a i ja se navikao...

Dobar drugar ima istu klimu, zajedno smo ih kupili i isti dan ugradili, isto se ponasa kao moja identicno s tim da on grije 70 kvadrata preko noci (tj održava temperaturu) a preko dana radi kao ispomoc centralnog grijanju koje je slabo, mozda smo naletili na par dobro utegnutih 😅

Ja ostavim na 25 na high a u sobi održava na 23 stepena... Da li je to ok? Temperatura je oko nule i ide do -5 .. 30 kvadrata soba
 
Зато и питам, тамо бар уме да буде хладно. :)
Zadnjih par zima je nista strasno, izmjenila se klima ali prije 10 godina tak se sjecam da je znalo biti haosa, po 15-20 dana bude ogoroman minus, ljudima ledi voda po kucama...

Zamislite kako su mene gledali kada sam uvodio grijanje na klimu tj stuju a drvar poznat po Drvima i izvozu drva i 90% stanovnistva lozi drva
 
Da amerX je u pravu. Moju nonsense klimu setujem 3c manje da bi u sobi bila zeljena temp. Ako hocu 23 nocu ga setujem na 19c jer spavamo u toj sobi, a danju na 20c da mi greje ceo sprat. Uvek je 23c.
 
Ja ostavim na 25 na high a u sobi održava na 23 stepena... Da li je to ok? Temperatura je oko nule i ide do -5 .. 30 kvadrata soba
Ja da bi u sobi bilo 23 ako je napolju 0 ili ispod nule u 30 kvadrata klima ima da radi na 30 i tesko da ce biti u celoj sobi 23..stolarija nova unutrasnja izolacija 3cm na spoljnjm zidovima kuca zidana ciglom.. Tako da je sada i ne koristim jer se u mom slucaju ne isplati uopste.. Palim je samo da dogreje kada nisam kuci da ne udjem u ledenu sobu, posle zalozim pec i klima podesim na ventilator da mesa vazduh u sobi.
 
@Nenad966
Ti decko racunaj kao da nemas izolacije i shvati kao da grejes dvoriste, a ne kucu. A i komentar stolarija nova, ne znaci nista, ako ne kazes kolika je povrsina zastakljena i koji je Ug koeficijent stakla... Cisto poredjenja radi, moj podizno klizni balkonac ima koeficijent toplotne provodljivosti duplo bolji od tvojih zidova pa ti sad vidi sta ti grejes... Inace stolarija trocal profili, 4 stakla, 3 komore sve punjene argonom, ukupna debljina svih staklo parova 56mm i koeficijent toplotne provodljivosti 0.4W/m2K. Tako da moj hisense i tvoj ne mogu da se porede iako su isti. A ja grejem skoro 50m2, sa otvorom ka potkrovlju koje se ne greje. I kazem da je hisense odlicna klima za te pare. Tako da prestanite da pljujete klime i cepajte drva dok ne uradite izolaciju.
 
Ti imas ozbiljne gubitke ako ti je samo 23C u prostoriji a klima setovana n a 25C HFan.

Da amerX je u pravu. Moju nonsense klimu setujem 3c manje da bi u sobi bila zeljena temp. Ako hocu 23 nocu ga setujem na 19c jer spavamo u toj sobi, a danju na 20c da mi greje ceo sprat. Uvek je 23c.

U pitanju je sprat sa spuštenim plafonima, iznad je knauf, na tavanu ima staklena vuna i stiropor .. Spoljna izolacija 8cm.. Kuća građena od duple pečene cigle...

Imam pvc portal sa pogledom na terasu 3m širina , 2m visina.

Do pre mesec dana sam bukvalno stavljao fan na medium npr na 23 stepena a u sobi je bilo uvek stepen ili dva više. Od tad kao da moduliranje radi drugačije ne znam zbog čega.. Temperature se nisu promenile nešto i onda ne kapiram zašto ovako modulira klima...
 
Nema to veze sa modulacijom. Sta kaze potrosnja ako imas cime da pratis? Ako klima ne moze da postigne zadatu temperaturu znaci da su gubici veliki ili da je prevelika povrsina koju greje, a klima preslaba ili da nema dovoljno gasa pa slabo radi.
 
U pitanju je sprat sa spuštenim plafonima, iznad je knauf, na tavanu ima staklena vuna i stiropor .. Spoljna izolacija 8cm.. Kuća građena od duple pečene cigle...

Imam pvc portal sa pogledom na terasu 3m širina , 2m visina.

Do pre mesec dana sam bukvalno stavljao fan na medium npr na 23 stepena a u sobi je bilo uvek stepen ili dva više. Od tad kao da moduliranje radi drugačije ne znam zbog čega.. Temperature se nisu promenile nešto i onda ne kapiram zašto ovako modulira klima...
Cistis li filtere
 
Nazad
Vrh Dno