Šta je novo?

Hisense Energy Pro HiNano 12

Ma poslednji update ima neki bug moras sa 2 prsta jedan drzi u gornjoj polovini a drugim skroluj odozdo na gore , valjda ce da poprave to ranije je radilo normalno.
 
Ma poslednji update ima neki bug moras sa 2 prsta jedan drzi u gornjoj polovini a drugim skroluj odozdo na gore , valjda ce da poprave to ranije je radilo normalno.
Otvorio decembar i novembar. Oktobar nece. Hvala u svakom slucaju
Mora da je povukla virus sa Hisensove aplikacije.🤣🤣🤣
 
Poslednja izmena:
Stigao update aplikacije
 
1656175588468.png
Ovako je na hlađenju kod mene sad. Gasi se po noći, Prilikom paljenja dok ne postigne zadatu temperaturu povuče malo više od 400 do 700wati.
Ovih dana je temperatura vani dobro preko 30 stepeni. Zadano da hladi na 23 stepena.
 
Zdravo svima,
Skoro sam uzela 2 Hisense Energy Se HiNano 9 klime i za sada stvarno super rade (nedelju dana je u pitanju). Povezane su i na app.
Ovo mi je prvi inverter pa me zanima da li je normalno sto duvanje non stop radi pri hladjenju cak i kada je zadata temperatura dostignuta? Ja je uglavnom drzim na ovom economy mode-u sa najmanjom FAN brzinom.
 
Ja sam uzeo u avgustu 2020 godine Hisense ENERGY WIFI 24K za garsonjeru od 23 kvadrata. Znam da je možda 24ka prevelika, međutim visina plafona je 4m, stara gradnja i nigde izolacije. Svuda je pvc stolarija ali opet nije to to. U glavnom zimi držim na 28 stepeni, tada je potrošnja od 1600-1800w na sat, mesečna potrošnja u decembru joj je bila 780kw za otprilike 15 sati rada dnevno u proseku. Što se tiče hlađenja tu sam zadovoljan potrošnjom, ide od 480-520w, međutim ako stavim na ispod 21 stepen potrošnja ne raste, i ne uspeva da spusti temperaturu, to sam čisto radi probe uradio, dok zimi ako stavim na 32 stepena potrošnja ide i do 4kw dok ne postigne temperaturu. A ako stavim na 23 stepena, ona ohladi opet na 21 stepen i ugasi kompresor, pa nakon nekog vremena opet se uključi sa nekih 1100w, i onda polako spušta do 480w i tu se gasi.
Sve u svemu zadovoljan sam što se tiče hlađenja, što se tiče grejanja greje odlično, ali i troši dosta struje, tako da nije baš isplativa za grejanje, dok je za dogrevanje sasvim ok.
 
28 stepeni je mnogo optimalna temperatura je 20 do 22. Ako ti je 28 ok pa leti ni ne treba da hladiš :)....pošto retko kada u zavotrenom temeperatura prelazi 28 čak i kada je dosta toplo...
 
28 stepeni je mnogo optimalna temperatura je 20 do 22. Ako ti je 28 ok pa leti ni ne treba da hladiš :)....pošto retko kada u zavotrenom temeperatura prelazi 28 čak i kada je dosta toplo...
Ne bih se složio. Ja zimi volim kad je temperatura 26, a leti mi odgovara kad je 23 stepena.
 
Ne bih se složio. Ja zimi volim kad je temperatura 26, a leti mi odgovara kad je 23 stepena.
Stare knjige kažu soba dnevna 20 +-2 zimi,, a nove 20+-1 u kupatilu iste granice ali 22 ovo je za grenanje. Leti maks -7 stepeni u odnosu na spolnju. Naravno svako podešava kako mu odgovara.
Kako je razlika u temperaturi od -10 do 28 velika otuda ti split sistem i radi kao grejalica. Ono što ni jedan trgovac ne kaže jeste da efikasnost grejanja ili hlađenja opada sa rastom razlike u temepraturi....kako leti tako i zimi.
 
Ako leti treba maksimum 7 razlike u temperaturi zasto mislis da je zimi lakse podneti vecu razliku? Mislim meni je to smesno. Znaci leti sa 35 napolju uci na 22 nije ok, ali zimi sa - 10 na +20 je ok? Uvek se setim ulaska zimi u radnju ili trzni centar pa onda krenem se topim, a onda kada napolje izadjem znojav.
 
Subjektivan osećaj nema veze sa bilo čim...ali daleko od toga da nije važan. Ja kažem objekti se tako projektuju, a činjenica je da svako ima svoj osećaj ugodnosti. Zato je teško i projektovati grejanje i halđenje...ali standard je standard :)....I da tako je za zimu i leto jer ako je više od 7 stepeni razlika leti nije u pitanju samo potrošnja energije već se javlja i potencijalna opasnost po zdravlje ali da ne širim...zimi to nije slučaj u toj meri jer ste bolje izolovani :)...
 
Ako leti treba maksimum 7 razlike u temperaturi zasto mislis da je zimi lakse podneti vecu razliku? Mislim meni je to smesno. Znaci leti sa 35 napolju uci na 22 nije ok, ali zimi sa - 10 na +20 je ok? Uvek se setim ulaska zimi u radnju ili trzni centar pa onda krenem se topim, a onda kada napolje izadjem znojav.
Obuci se slojevito...
 
Da li mi neko može reći, kako se ulazi u wifi mod preko daljinskog? Ne nalazim u uputstvu proceduru.
 
Da li mi neko može reći, kako se ulazi u wifi mod preko daljinskog? Ne nalazim u uputstvu proceduru.
Instaliraj predvidjenu aplikaciju, prati korake na njoj i bice ti jasno. Jedna od tipki na daljinskom se zadrzi ili vise puta pritisne za povezivanje.
 
instalira se app, onda se šest puta pritisne taster za horizontalna krlica, dalje se sledi šta aplikacija kaže
 
Nemogu da se povezem na app ? Da li je do servera jel radi kod vas? Hvala
 
Pozdrav narode...interesuje me kako kod vas radi lepeza na klimi kada je hladjenje ukljuceno i podeseneno na automatski?, kod meneima vrlo kratak hod dok kada je grijanje onda je pa sigurno duplo veci, je li to ok? Nadam se da ste me razumeli :)
 
Pošto ova klima polako ulazi u klasu nekih drugih brendova koji su se dobro pokazali eto i teme.

Malo specifikacija:

https://rs.hisense.com/proizvodi/klima-uredjaji/modeli/qe35xv0eg/20003801#spec

Postoji dodatna opcija za produženje garancije na 7 godina za kompresor što je sasvim ok potez brenda.

E sad utisci...dosta glomazna unutrašnja i spoljna jedinica. Plastika je pristojna na dodir, nema krckanja i uvijanja niti pucketanja plastike pri radu, vibracije bukvalno ne postoje i svedene su na minimum. Spoljna jedinica i pored činjenice da je ogromna za 12BTU je prilično mirna, bez vibracija u zidu.
Vrlo brzo rashladi prostor, kod mene konkretno odrađuje ceo stan od 52kvm...dnevna, dve spavaće, hodnik i kupatilo. Skoro pa non stop je ventilator unutrašnje na prvoj ili trećoj brzini duvanja, nema potrebe za jačim pošto se baš oseti koliko gura vazduh. Poređenja radi stari inverter je bio skoro 90% u Turbo modu da bi postigao hlaćenje iste kvadrature. HiNano nisam ni jednom postavio u Turbo/Power mod.

Što se tiče potrošnje tek sam počeo da merim. Klima ima WiFi ali nema opciju merenja potrošnje (ili ja nisam pronašao opciju), povezao sam klimu preko smart utičnice koja ima merenje potrošnje. Ako je ta utičnica ok onda će ova klima biti best buy samo tako. Do duše ovo je merenje što se tiče hlađenja...još čekam zimsku sezonu da to potvrdim.
Za sad po ovim visokim temperaturama potrošeno je od 04.07.2021 ukupno 14.21kw, klima non stop radi na podešavanju 25c, low ili med duvanje, u stanu konstantna temperatura 24-25 stepeni.

Hisense aplikacija: Hismart Life
Smart utičnica app: Smart Life
Imam hisense hi nano energy pro,uzet pre mesec i po dana,uputstvo je previse sturo napisano za te neke stvari ,kao sto su na primer povezivanje preko aplikacije na wi fi,podesavanje ai opcije,i tako jos korisnih opcija ,koje klima ima,a podesavanja u uputstvu nisu objasnjena...Interesuje me da li postoji neki tutorijal,ili neko konkretnije objasnjenje za takve neke stvari.Zvao sam call centar u NS,nisu bili sigurni da mi pojasne ista od toga,i prosledilisu me na prodajni centar koji nije radio ,jer im je radno vreme od 8-16h samo rafnim danom...tako da ako je neko imao slican problem na pocetku,a uspeo da ga resi,bio bih zahvalan na pomoci
 
Model iz naslova teme, potrošnja na grejanju ikla od 60kwh do 400kwh po mesecima
 
Primetio da mi klima bas oslabila na izduvu vazduha, a prošlo možda malo više od mesec dana od godišnjeg servisa.
Otvorio da vidim kakvi su filteri, imao sam šta da vidim. Zar je moguće da se tolika količina prašine nakupi za malo više od mesec?

IMG_20220718_143557.jpg
 
Što da nije ako si blizu nekog izvora iste ili si u takvom delu grada...a možda ti jednostavno nisu očitili filter kako valja pre mesec dana...sve je moguće...
 
Nazad
Vrh Dno