Šta je novo?

Hisense Energy Pro HiNano 12

Iskreno nadam se da cu je izvuci iz tog toplotnog dzepa koji ona napravi oko sebe, i daje visoke vrednosti temperature, ako je prevarim za par stepeni, koje cu vjerovatno dobiti nizim polozajem.
Mrka kapa, možda dobiješ nešto malo.. evo trenutno 1c napolju. Dnevna soba 30kvm.
Termometar je trpezarijskom stolu nekih 4m od klime.
Inače oko nule ovako troši, može se samo na momente uhvatiti da digne na oko 700W, ali brzo se vrati na ispod 500.
 

Prilozi

  • IMG_20220129_012010.jpg
    IMG_20220129_012010.jpg
    56.6 KB · Pregleda: 129
  • IMG_20220129_011835.jpg
    IMG_20220129_011835.jpg
    40 KB · Pregleda: 70
  • IMG_20220129_011510.jpg
    IMG_20220129_011510.jpg
    46.7 KB · Pregleda: 71
  • IMG_20220129_013024.jpg
    IMG_20220129_013024.jpg
    51.4 KB · Pregleda: 83
Poslednja izmena:
Mora da podesi ventilator na veće brzine da što više izvlači vazduh iz tog toplog džepa oko klime, i istovremeno ga razduva što dalje od klime.
 
@bombaš, sve sad vidim fino kod tebe i to je ono sto je prihvatljivo, Tvoja klima radi posao, Ono sto ja ne vidim da uporedim, Koliko ti prokazije, senzor unutrasnje jedinice, a on odgovara temperaturi na aplikaciji ili na samom usisu u klimu, ja i tu stavim toplomjer.
Po ovim parametrima kod mene bi bila 35 i vise. I ona tad ne radi kao treba, ona vidi 35, ja zadao 25 u sobi 19 i pada, Logicno je da klima nece raditi posao, moguce da ona hladi u tom momentu, jer vanjska bruji, ja to osjetim na drugom kraju kuce, unutrasnja kao pirka meni hladno(vjeruj mi da znam da tad trosi struju).
Po ovim parametrima, visina krilca 4 ugao otprilike od 45 stepani, veca brzina ventilatora (dobio sam savjet, kao i vise njih od korisnika sa foruma), vjerovatno uspjesno promjesa vazduh oko nje i sad ona vidi 23, juce bilo 24, ali to je 5 stepeni razlike u odnosu na zadatu, U sobi na oba toplomjera je 19. To je to, klima radi posao.
@S.K.Y.R.A. je u pravu kao i vecina korisnika, neprilagodjenost prostorije, Kao i @nemanjabgd84 i drugi, nepravilna ugradnja, U mom slucaju za sad sam ja kriv posle svega sagledanog i vise od 60 posto. Imao sam vremena i igrao sam se sa klimom, Ovaj mjesec mislim da mi je trosila bas onako kako mi se ne svidja, imao sam dnevnu i preko 40KW.
Juce sam zabiljezio u 11 sati xx955kw, evo sad u dok kuckam na satu je xx972kw, sto je kad odbijem moju potrosnju sasvim prihvatljivo. Nastimana na 19, drzi sobnu na 19, sinoc dok je sin bio u sobi na oba topmjera bilo 20. Znaci ako sam ja potrosio maximalno 12kw, klima je u ovom trenutku potrosila 10, ili obrnuto. Ova potrosnja je ono i zbog cega sam htio ovaj uredjaj u ovom energetskom razredu, U uzem izboru je bila midea all easy pro, mislim da je bila i jeftinija, ali je nije bilo na trzistu, Moguce da njoj ne bi smetalo sve ovo, da sam nju nasao, tako moji serviseri kazu,
Danas cu joj podici parametre u 11 dok vidim potrosnju za 24 sata, nemam smart uticnicu. Kako vidim ona radi, samo mi daj mogucnost da ja njen senzor stavim u dio prostorije, koji odgovara razlici 5 stepeni, ja cu biti prezadovoljan. Lakse mi ovo uraditi, prilagotiti klimu ili je promjeniti, nego praviti novu kucu ako zelim da se grijem na klimu ili raditi neku drugu egzibiciju.
 
Poslednja izmena:
Porgesio sam gore u racunanju potrosnje, sabrao sam da je potrosila 22kw, a potrosila je 18.
Za 24 sata sam potrosio tacno 20kw, na brojcaniku je u 11 sati bilo xx975. Po meni je ovo pristojna potrosnja i ja sam ovako i racunao prije kupovine,
Pojacao sam sad klimu na 21, sa istim podesavanjem kao gore samo, veca zadata temperatura.

Ono sto je kod ove klime zanimljivo ti je i njena velicina, poredjenjem sa drugim klimama mislim da je i njena unutrasnja jedinica dosta veca od drugih. I sad tu gdje sam je ugradio, ona zauzima veliki prostor. Sad znam da je do prostorije, a ne do klime. Ovde sam okacio raspored prostorija i gdje sam je ugradio, Ja sam insistirao ovde ugradnju, a tu je i jedino realno ugraditi na ovaj moj raspored, jer sam htio da mi pokriva i hodnik kad otvorim vrata, ali to preko ljeta jer sam racunao i rashladjivanje. Ne treba mi sad grijanje hodnika, iako sad mislim da ona moze i njega odrzavati.
Tu gdje ugradjena vjerovatno i sa tim njenim vecim gabaritima, sto je blize plafonu nego sto treba, lakse upada u toplotni dzep.

Oprostite mi ako sam dosadan, ali samo djelim svoje iskustvo, pa ako neko ima slican problem da zna na cemu je i hvala svima, sto ste pomogli da naucim ono sto nisam znao,
Sad u 12 i 43h na oba toplomjera 21 stepen u prostoriji, aplikacija pokazuje 26. Znaci ako drzim ovu razliku od 5 stepeni, klima radi normalno,
U prilogu je moj raspored prostorija, tu gdje sam iscrtao crnim crticama, mi je blaga kosina, koja je vjerovatno uzrok tog toplotnog dzepa.
 

Prilozi

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    343.4 KB · Pregleda: 86
@S.K.Y.R.A. je u pravu kao i vecina korisnika, neprilagodjenost prostorije, Kao i @nemanjabgd84 i drugi, nepravilna ugradnja, U mom slucaju za sad sam ja kriv posle svega sagledanog i vise od 60 posto.
Juce sam zabiljezio u 11 sati xx955kw, evo sad u dok kuckam na satu je xx972kw, sto je kad odbijem moju potrosnju sasvim prihvatljivo. Nastimana na 19, drzi sobnu na 19, sinoc dok je sin bio u sobi na oba topmjera bilo 20. Znaci ako sam ja potrosio maximalno 12kw, klima je u ovom trenutku potrosila 10, ili obrnuto. Ova potrosnja je ono i zbog cega sam htio ovaj uredjaj u ovom energetskom razredu, U uzem izboru je bila midea all easy pro, mislim da je bila i jeftinija, ali je nije bilo na trzistu, Moguce da njoj ne bi smetalo sve ovo, da sam nju nasao, tako moji serviseri kazu,
Danas cu joj podici parametre u 11 dok vidim potrosnju za 24 sata, nemam smart uticnicu. Kako vidim ona radi, samo mi daj mogucnost da ja njen senzor stavim u dio prostorije, koji odgovara razlici 5 stepeni, ja cu biti prezadovoljan. Lakse mi ovo uraditi, prilagotiti klimu ili je promjeniti, nego praviti novu kucu ako zelim da se grijem na klimu ili raditi neku drugu egzibiciju.
Zadas na primer 23c i na daljincu ukljucis i-feel i klima ne sme da se ugasi dok ne dostigne zadatu na daljincu.
Ako se ugasi pre nego sto je dostigla zadatu 23c uzrok moze biti:
1.nema komunikacije izmedju daljinca i UJ
2.klima neispravna
trece nema i kod mene je jedna klima samo 8cm od plafona i radi normalno vec cetvrtu sezonu greje.
 
I Feel opcija radi, vec sam to odgovorio i jedina opcija koja radi. Ona mi je probudila tu sumnju oko normal moda, zasto ovde radis, a ovamo ne. jednostavno nisam imao mira i morao sam sebi da to dokazem,
Citavo vrijeme sam ubjedjen da klima moze, ali zasto stane nisam znao, Ovo je i jedina tema koju mogu da nadjem o ovoj klimi, na nasem jeziku.
 
Znači...došli smo do toga da senzor brljavi kad se napravi toplotni džep u prostoru, ako sam dobro pročitao ovih zilion postova na prethodne dve stranice?

Dakle došli ste do istog zaključka koji vam je dat pre 4 stranice i pre 2 meseca u mojim postovima a vezanim za izolaciju prostora... :D sjajno! :D

@cetvorooki pazi polako dolaziš do suštine iako sam ti sugerisao ranije ali ok i ovo je pomak...realno imaš problem sa grejanjem/energetskom efikasnošću svog stana i pitanje je kako ga želiš rešiti tj. shvatiti.

Prva stvar je da li ćeš podići tih par stepeni, dobiti željenu temperaturu i koristiti klimu a u međuvremenu možda srediti životni prostor gde ćeš rešiti problem teškog zagrevanja prostora.
Druga stvar je da li ćeš pozvati servis, ukazati na to što ti pravi problem i pokušati da se izboriš sa svim njihovim argumentima a protiv tebe.

Sve ostalo je baljezganje.

P.S. 20kV potrošnje je mnogo za tu klimu, mora to još duplo manje da ide, čisto da znaš. Ali to je direktno povezano sa energetskom efikasnošću tvog prostora koji se greje.

Apropo toplotnih džepova, pisao sam vezano za potkrovlje...ista je stvar i sa ravnim (kockastim površinama). Zajedničko im je lošija izolacija i/ili umanjen protok vazduha.

Recimo u mom stanu imam takav džep na delu stepenica koje vode u gornji deo stana...stepenice i više od 4 metra do plafona. Tu se pravi toplotni džep koji akumulira ogromnu temperaturu...inače tu se i leti akumulira veći deo toplote kad se hladi stan. Ja to rešavam uključivanjem obe klime koje pokrenu strujanje vazduha i dobijam konstantnu temperaturu i dole i gore (čak gore bude i toplije što je logično) sa razlikama u drugim daljim sobama po 2 stepena, što mi opet odgovara jer volim da spavam u za nijansu hladnijem prostoru.

Ovde se opet pljuje a ne razmišlja se realno...nije u redu ali ako svima tako odgovara nemam ništa protiv. Nije mi problem da se slatko nasmejem i opet napišem istu stvar po stoti put :)
 
Slazem se, izolacija je opet nesto sta ja nisam htio da prihvatim, realno ja nemam ekstremne gubitke topline i tu se nisam mirio, Znam da mi nije kuca izlovana, ali ono sto znam trudio sam sa da je tad uradim najkvlitetnije sto mogu u to vrijeme,
Mislim da i kad uradim izolaciju, imacu ovaj toplotni dzep, a ja sad ne mogu da mjenjam unutrasnost prostorije. Tako je kako je sad. Mozda da je unutrasnja jedinica manja, al sta je tu je,
Postoji i za ovo rjesenje samo pitanje je koliko je to izvodivo i da li je to moguce, to bi bila tema za sebe.
Meni licno nije smetalo more komentara, jeste da sam lutao dok nisam otkrio problem, meni je svaki dobro dosao, Ali eto mozda sam ja ispao dosadan.
20kw je ukupno sa mojom potrosnjom, ona je mogla potrositi, 8, 9, 10 ili 11kw.
 
Poslednja izmena:
Slazem se, izolacija je opet nesto sta ja nisam htio da prihvatim, realno ja nemam ekstremne gubitke topline i tu se nisam mirio, Znam da mi nije kuca izlovana, ali ono sto znam trudio sam sa da je tad uradim najkvlitetnije sto mogu u to vrijeme,
Mislim da i kad uradim izolaciju, imacu ovaj toplotni dzep, a ja sad ne mogu da mjenjam unutrasnost prostorije. Tako je kako je sad. Mozda da je unutrasnja jedinica manja, al sta je tu je,
Postoji i za ovo rjesenje samo pitanje je koliko je to izvodivo i da li je to moguce, to bi bila tema za sebe.
Meni licno nije smetalo more komentara, jeste da sam lutao dok nisam otkrio problem, meni je svaki dobro dosao, Ali eto mozda sam ja ispao dosadan.
Ma kakvi dosadan...ti si jedini normalan koji je u problemu. Pazi što se tiče džepova...imaš rešenje a to je izolacija kroz koju zadržavaš tu toplotu a ne rasipaš je i tako gubiš na računu za struju. Drugi deo rešenja ti je pravljenje adekvatnog strujanja vazduha a to radiš recimo dodavanjem klime u drugi deo stana ili kao neki sa onim jačim prečišćivačima vazduha. Sve ti se svodi na unapređenje svih tih delova u smeru smanjenja troškova i naravno adekvatnog rada klime. Lično uvek sam prvo za ulaganje u izolaciju pa sve ostalo. Evo u ovom trenutku sedim na spratu klima ugašena na spratu a temperatura je 22.1 stepen...dole je HiNano podešen na 21 stepen.

Sad je tu pitanje šta ti želiš...ako ne želiš da se zezaš sa celom pričom adekvatne izolacije svakako moraš da se iscimaš sa servisom da izboksuješ zamenu ili povraćaj novca pa da uzimaš nešto drugo i da čekaš da ti opet problem gubitaka dođe na naplatu kasnije. Naravno pod uslovom da se prizna defektan uređaj...

Ja sam celu tu priču naučio kroz izgradnju mog stana pa nemam mnogo straha oko funkcionisanja klime.
 
Znam da je izolacija potrebna, to mi je prvi sledeci korak. Svjestan sam koliki cu plus u ustedi imati kad napravim izolaciju.
E sad mislim nesto, zasto da vratim ovakav uredjaj, ako je ispravan, sad jedino sto ne valja, sto je ventilator na vecoj brzini i to moram nekako rjesavati,
Mislim da bi najbezbolnije rjesenje za mene i njih, ako postoji izmjestanje sonde iz unurtrasnje jedinice, na mjesto koje odgovara sadasnjim parametrima i ona nikad ne bi vidjela taj toplotni dzep,
Ili da oni ucitaju nove parametre, koji ignorise moj toplotni dzep. Mislim da je ova prva opcija realnija ponuda.
 
Znam da je izolacija potrebna, to mi je prvi sledeci korak. Svjestan sam koliki cu plus u ustedi imati kad napravim izolaciju.
E sad mislim nesto, zasto da vratim ovakav uredjaj, ako je ispravan, sad jedino sto ne valja, sto je ventilator na vecoj brzini i to moram nekako rjesavati,
Mislim da bi najbezbolnije rjesenje za mene i njih, ako postoji izmjestanje sonde iz unurtrasnje jedinice, na mjesto koje odgovara sadasnjim parametrima i ona nikad ne bi vidjela taj toplotni dzep,
Ili da oni ucitaju nove parametre, koji ignorise moj toplotni dzep. Mislim da je ova prva opcija realnija ponuda.
Ako imaš bilo kakav nedostatak vezan za mehaničke delove a da si primetio moj je savet svakako reklamirati. Nisam ispratio to oko ventilatora...
 
Ako imaš bilo kakav nedostatak vezan za mehaničke delove a da si primetio moj je savet svakako reklamirati. Nisam ispratio to oko ventilatora...
Ugao krilca je oko 45 stepeni(cetvrti stepen) i cetvrta brzina na ventilatoru, Na ovom polozaju i ovom brzinom, razbija taj toplotni dzep oko nje . Drzi tu temperaturnu razliku od 5 stepeni, mozda bi sad upalio auto mod ventilatora.
Nisam jos probao, a mislim da ce ako smanjim, opet skakati temperatura oko nje.
Nema nikakav mehanicki nedostatak,
 
Ugao krilca je oko 45 stepeni(cetvrti stepen) i cetvrta brzina na ventilatoru, Na ovom polozaju i ovom brzinom, razbija taj toplotni dzep oko nje Mozda bi sad upalio auto mod. Drzi tu temperaturnu razliku od 5 stepeni,
Nisam jos probao, a mislim da ce ako smanjim, opet skakati temperatura oko nje.
Nema nikakav mehanicki nedostatak,
Ok, onda je ipak tvoj posao planiranje radova na izolaciji :)
 
Ljudi, jel ima neko da nema taj problem sa aplikacijom, da mu ne pokazuje fazon 28c, a u sobi realno ima 21, a kada počne da radi skače na 35, u pitanju je hisense silentium pro hinano ? Ima li leka za ovo, da li ona uopšte hvata normalnu temperaturu, dao sam 90soma sa ugradnjom, pomagajte.
 
Ljudi, jel ima neko da nema taj problem sa aplikacijom, da mu ne pokazuje fazon 28c, a u sobi realno ima 21, a kada počne da radi skače na 35, u pitanju je hisense silentium pro hinano ? Ima li leka za ovo, da li ona uopšte hvata normalnu temperaturu, dao sam 90soma sa ugradnjom, pomagajte.
Identican je problem kod mene.
Ako imas bilo kakav termometar, stavi ga na vrh klime, i vidjeces da je to identicna temperatura koju pokazuje aplikacija, Kod mene je takva situacija.
Ako me razumijes o cemu pricam, sobna ili zadata temperatura ne smije prelaziti razilku od 5 stepeni sa temperaturom u aplikaciji ili na vrhu klime gdje usis, maximalno 7. Svaka veca razlika od sobne temperature i zadate temperatuere i temperature usisa(aplikacije), pravi problem radu klime.
Evo danas se igram sa njom i testiram je, Zadao sam 20 u sobi je 20 ili 21, Aplikacija pokazuje 25, ali isto pokazuje i toplomjer na vrhu klime koji postavim.
Nasao sam sobni ventilator i postavio je ispod nje da duva u staklo od vrata da razbija ovaj toplotni dzep, Aplikacija pokazuje 27, ali i sobna pokazuje 23 na daljinskom, Klima se cak i ugasi ide u mirovanje iako sam zadao 20.
Zasto sad raste sobna temperatura ne znam, ali klima definitivno radi kao treba kad ima ovu razliku od 4 ili 5 stepeni.
Dok ovo nisam provalio klima je divljala, trosila struju i svasta se nesto desavalo sto nije omogucavalo njen normalan rad.
I dalje se pitam da li je ovo normalno.
 
Ljudi, jel ima neko da nema taj problem sa aplikacijom, da mu ne pokazuje fazon 28c, a u sobi realno ima 21, a kada počne da radi skače na 35, u pitanju je hisense silentium pro hinano ? Ima li leka za ovo, da li ona uopšte hvata normalnu temperaturu, dao sam 90soma sa ugradnjom, pomagajte.
Ja imam isti model i u sustini nemam taj problem. Primetio sam par puta da prikaze tu visoku temp,ali se posle par min vrati u normalu. mislim da kada je ifeel aktivan neces imati to lazno ocitavanje
 

Prilozi

  • viber_image_2022-01-30_17-12-16-683.jpg
    viber_image_2022-01-30_17-12-16-683.jpg
    51.7 KB · Pregleda: 70
@oki1983, koji si mod na klimi koristio, kad ti pokazuje ovakvu identicnu zadatu i temperaturu sobe?
Ovo kod mene moze samo kad je I Feel mod, jer tad pokazuje temperaturu na daljinskom.
Kad je u normal modu, cita temperaturu sa sonde koja je u unutrasnjoj jedinici.
 
Zadnja 3 ameseca je na normalnom modu podesena na 23, ukljuce economy krilca nacisto dole
Moram da napomenem da sam kod obadve klime spoljne jedinice ugradio u podrum ispod stana, tako da one rade na +8 do +12
 
Poslednja izmena:
Evo upravo sam proverio temp
 

Prilozi

  • viber_image_2022-01-30_17-52-18-298.jpg
    viber_image_2022-01-30_17-52-18-298.jpg
    73.6 KB · Pregleda: 72
  • viber_image_2022-01-30_17-52-18-550.jpg
    viber_image_2022-01-30_17-52-18-550.jpg
    221.1 KB · Pregleda: 62
  • viber_image_2022-01-30_17-52-18-823.jpg
    viber_image_2022-01-30_17-52-18-823.jpg
    214.9 KB · Pregleda: 61
pa to te ladi od dole ne ? Ostale komsije se ne bune ?
 
Prva slika je normal mod, nastimano je na 20.
Druga slika je prebaceno na IFeel da se vidi temperatura sobe, Na toplomjeru u drugom cosku je ista temperatura, treca slika.
Cetvrta slika je aplikacije i pokazuje temperaturu u senzoru unutrasnje. Pri zadanim parametrima koji se vide u normal modu,

oki1983, ti ako uspijes u visini pojasa i visini klime u normal modu imati istu zadatu temperaturu i prostorije, ti imas savrsenu prostoriju, bez ikakvih gubitaka toplote.
Meni je to gotovo neizvodivo.
Moram da napomenem, da eksperimentisem sa klimom i trazim nacin kao da razbijem toplotni dzep oko nje. kad mi to uspije, klima evo radi,
U drugim uslovima mi se desava isto sto i Nele91 pita.
 

Prilozi

  • oki normal mod.jpg
    oki normal mod.jpg
    47 KB · Pregleda: 52
  • oki i feel.jpg
    oki i feel.jpg
    46.7 KB · Pregleda: 44
  • oki2.jpg
    oki2.jpg
    129.4 KB · Pregleda: 42
  • oki1.jpg
    oki1.jpg
    44.8 KB · Pregleda: 78
pa to te ladi od dole ne ? Ostale komsije se ne bune ?
Pa i ne hladi, iznad betonske ploce ima sloj mineralne vune, a sama temperatura podruma se nije spustila za vise od 3-4 stepena.U sustini kada te niko ispod ne greje sve je hladno ali ovako dobijam povoljno grejanje u ovim uslovima.
Prva slika je normal mod, nastimano je na 20.
Druga slika je prebaceno na IFeel da se vidi temperatura sobe, Na toplomjeru u drugom cosku je ista temperatura, treca slika.
Cetvrta slika je aplikacije i pokazuje temperaturu u senzoru unutrasnje. Pri zadanim parametrima koji se vide u normal modu,

oki1983, ti ako uspijes u visini pojasa i visini klime u normal modu imati istu zadatu temperaturu i prostorije, ti imas savrsenu prostoriju, bez ikakvih gubitaka toplote.
Meni je to gotovo neizvodivo.
Moram da napomenem, da eksperimentisem sa klimom i trazim nacin kao da razbijem toplotni dzep oko nje. kad mi to uspije, klima evo radi,
U drugim uslovima mi se desava isto sto i Nele91 pita.
Pa slozicu se misljenjima koje si vec dobio, moras poraditi na izolaciji jer koliko se meni cini klima ti funkcionise relativno normalno. Ja sam pre par godina ulozio u izolaciju i odmah sam osetio veliku razliku na potrosnji. Zgrada je vec imala 5cm stiropora u zidovima, ali sam odradio naknadnu unutrasnju izolaciju svih spoljnih zidova sa stirodurom od 2cm i svih plafona sa 3cm. Rezultat toga je da obe klime uspevaju da temp odrzavaju u economy modu,sa minimalnom brzinom ventilatora, a imaju i pauze u radu od mozda 30% vremena cak i onih dana kada je bilo -13
 
Poslednja izmena:
Cetvorooki, ipak ti zovi servis, senzor im nevalja, pricao sam privatno sa mnogim ljudima, jeste izolacija na prvom mestu, pravi im problem i kad se ukljuci mod na 8 C da odrzava, kazu tad sve pobrljavi.... Ali i taj temp.cep nije krivac, kod mene je extra radila kao i kod SKYRA i drugih.... I onda je pocela da baguje i zeza malo po malo... I nakraju sve prezubila.... A potrosnja u nebo..... Gde zivim imam klimu inverter koja nije po nijednom propisu ugradjena, inverter na 1,5 metra cevi max, bukvalno stavljena u tunel, ta klima radi besprekorno vec 5 sezona, ta klima nijednom nije usla u defrost kad je bilo - 15,zaledi cela i radi... Jedino sto moras da joj zadas vecu temperaturu... I da deklarisana na - 12 i radi.... A ovamo u drugoj kuci gde je Hisense gde je izolacija maximalna, radila dobro i sve zabagovala a ugradjena po propisima, nemoj da se mucis zovi servis da menjaju senzore ili klimu....
A evo slike klime koja nije po nijednom propisu ugradjena
Spoljna jedinica je odma uz zid levo, i radi besprekorno AUX isto kinez....
 

Prilozi

  • IMG_20220130_233550.jpg
    IMG_20220130_233550.jpg
    88.9 KB · Pregleda: 82
Cetvorooki, ipak ti zovi servis, senzor im nevalja, pricao sam privatno sa mnogim ljudima, jeste izolacija na prvom mestu, pravi im problem i kad se ukljuci mod na 8 C da odrzava, kazu tad sve pobrljavi.... Ali i taj temp.cep nije krivac, kod mene je extra radila kao i kod SKYRA i drugih.... I onda je pocela da baguje i zeza malo po malo... I nakraju sve prezubila.... A potrosnja u nebo..... Gde zivim imam klimu inverter koja nije po nijednom propisu ugradjena, inverter na 1,5 metra cevi max, bukvalno stavljena u tunel, ta klima radi besprekorno vec 5 sezona, ta klima nijednom nije usla u defrost kad je bilo - 15,zaledi cela i radi... Jedino sto moras da joj zadas vecu temperaturu... I da deklarisana na - 12 i radi.... A ovamo u drugoj kuci gde je Hisense gde je izolacija maximalna, radila dobro i sve zabagovala a ugradjena po propisima, nemoj da se mucis zovi servis da menjaju senzore ili klimu....
A evo slike klime koja nije po nijednom propisu ugradjena
Spoljna jedinica je odma uz zid levo, i radi besprekorno AUX isto kinez....
Pa nije usla u defrost kad radi sa 30% efikasnosti ovde, vrti 80% istog vazduha, kao posledicu vrlo malo se hladi izmenjivac i samim tim nema razloga da ledi.
 
Cetvorooki, ipak ti zovi servis, senzor im nevalja,
Slazem se da ima nekakav problem sa senzorom, Ona sad kod mene radi dok uspjesno rabzijam dzep, tj senzoru dajem manju temperaturu, Tad uspjesno radi,
Ako je ovo senzor, on gotovo lezi na ovim krilcima, a sama krilca isijavaju toplotu, Njemu je tu toplo, Ne smijem zadati vecu od 22, tad klima brljavi, pratio sam strujni sat u tim danima, kad je nastimana tako, trosim dnevno i prko 40KW, a ja sam rjetko kad prevalim 10kw dnevne.
Zvao sam servis iz gorenja i bili su, cim su vidjeli klimu rekli su da mi je tu problem, preblizu plafona, kad ovo odradim, onda imam argumente da ih zadrzim duze kod sebe, ovako oni nemaju razloga da bilo sta rade povodom reklamacije, Nemam namjeru da placam, druge, za izmjestanje, a ovi su mi ugradili me jednostavo ignorisu, kazu docemo, ali....
Pisem sve ovo da se vidi konkretan problem, u jednu ruku mi je zao uredjaja, jer ga uspijem natjerati da radi, ali kad spustim klimu, servis definitivno.
 

Prilozi

  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    1.2 MB · Pregleda: 69
Stani, stani, ovde ispada da je normalno da mi unutrašnja jedinica pokazuje 30 stepeni, a u sobi 22 i vidim baš dosta ljudi ima problem, jedina fora je da na daljincu upališ i feel, a ugasiš je na telefonu i onda ti prati temp daljinca, danas ću zovem gorenje.
 
Aj po stoti put ponovo da odgovorim. Kupiš krš klimu i onda ti se ovo dešava. Dešava se i kod mene na Vivaxu. Šta mene briga kolika je temperatura na ulazu u uj klime. Bitno je da klima održava u prostoru približno zadatu temperaturu. E tu skoro sve Hisense, Vivax i ostala boranija klime padaju. Loš je softver koji treba da izračuna kakva je temperatura u sobi na npr. 100 cm od poda, a ne da mi pokazue temperaturu pri plafonu. Zbog toga je ponuđena revolucionarna Nasina tehnologija, poznata pod imenom I feel, follow me...
Nisam šišmiš i ne visim sa plafona.

Pokušavate da ispravite nešto što ni proizvođač ne ume i habate tastaturu u prazno. Rešenje za vaš problem ne postoji izuzev improvizacije.
 
Pokušavate da ispravite nešto što ni proizvođač ne ume i habate tastaturu u prazno. Rešenje za vaš problem ne postoji izuzev improvizacije.
Da upravo tako, da bi radila, ja moram da improvizujem,
Citam ovde da radi odlicno na hladjenju, pa normalno da hladi i radi, kad senzor vidi 30 i vise, Dok u ovom slucaju grejanja ona brljavi,
E sad ko ima idealne uslove klima radi i ne vide se ovi nedostaci.
Stani, stani, ovde ispada da je normalno da mi unutrašnja jedinica pokazuje 30 stepeni, a u sobi 22 i vidim baš dosta ljudi ima problem, jedina fora je da na daljincu upališ i feel, a ugasiš je na telefonu i onda ti prati temp daljinca, danas ću zovem gorenje.
Pa ako ti je u vrhu plafona 30 stepeni, tu je i klima, logicno je da senzor vidi toliko, osim ako nije nekakav drugi nedostatak, Senzor koji mjeri tu temperaturu je u samoj klimi, gdje usis,
Zato radi na IFeel, jer je onda senzor u daljinskom.
Po ovome klima pokazuje tacno, ali softver u klimi nije prilagodjen uslovima prostorije u kojoj se nalazi.

Da li je klima krs ili neispravna, nije mi cilj ovom diskusijom da postignem,
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno