Šta je novo?

Hisense Energy Pro HiNano 12

A da li ona treba da prestane da radi ili smanji duvanje, kada dostigne zadatu temperaturu? Sad mi je na daljinskom bila 25C sobna, a klima na 23C i radi isto.
Ako ti je u IFEEL modu onda klima radi prema daljinskom ako nije onda prema temperaturi na klimi
 
Stvara se vodena para jer se na izmenjivacu uhvatio led ili hladna voda a tokom defrosta je spoljni izmenjivac topao pa ide para sa njega.
 
Poslednja izmena:
Ljudi ne plasite coveka defrost je
Meni na jednoj klimi ne treperi nista kad radi defrost a na novijem modelu treperi temp dok radi
Tako da nije merodavno
 
Stvara se vodena para jer se na izmenjivacu uhvatio led ili hladna voda a tokom defrosta je spoljni izmenjivac topao pa ide para sa njega.
Ne znam...ja sam na Vox-u ugradio grejač spoljne jedinice sa spoljnim termostatom koja mi je stajala bukvalno na prozoru i nikad do sad nisam video paru za vreme defrosta. Znaš li kako treba da se zagreje grejač da bi odavao paru pri grejanju?
 
Meni je neo uvek izbacivao ogromnu količinu pare prilikom deforsta
 
A da li ona treba da prestane da radi ili smanji duvanje, kada dostigne zadatu temperaturu? Sad mi je na daljinskom bila 25C sobna, a klima na 23C i radi isto.
Kod mene stoji zadata temp na daljinskom i na displeju klime 22c a u stanu je izmedju 24,7 i 25,3 govorim o prosloj sedmici gde je vanjska tep bila oko 12c, i trosila je na 24h oko 8kw (ne gasim je nikako). sada na 22c na daljnskom ali jedno pola stepena manje u stanu i troso malo vise od10kw na 24h. To je moje iskustvo isto imam prvi put klimu od pre 10 dana. Vjerovatno kako bude padala vanjska temperatura da cu morati zadavati vecu i nadam se da ce moci zagrijati skoro 40 kvadrata.
 
Pitanje za korisnike aplikacije - da li klima čuva parametre automatizacije i kad se recimo otkači od WiFi-a ili se gube podaci?
Ono tipa ako je temperatura ispod 22c da se upali da greje i tako to (a i nema nešto više opcija :D)
 
Pamti zadnje zadate komande, čak i ako dodje do nestanka struje. Sve klime tako rade
 
Pitanje za korisnike aplikacije - da li klima čuva parametre automatizacije i kad se recimo otkači od WiFi-a ili se gube podaci?
Ono tipa ako je temperatura ispod 22c da se upali da greje i tako to (a i nema nešto više opcija :D)
Mislim da ne moze da izvrsi komande kada ostane bez wifi signala, jer se sve to cuva na njihovom serveru pa ih odatle dobija, a zbog toga i imas ono kasnjenje od sekundu-dve pri izvrsavanju komandi. A sto se aplikacije tice moze bas sve sto bi moglo da ti zatreba, na primer dodas je na Amazonove ili Googlove pametne asistente i aktiviras ih glasovnom komandom
 
Hoću da mu bre hardkodujem da kad temperatura padne ispod 20C krene sa dogrevanjem ili kad pređe 27C da krene da hladi, ali izgleda da sam očekivao previše.
 
Šta li može biti ako nije defrost?
Mislim da je dostigla podešenu temperaturu, i moja tako isto radi posle nekog vremena, a verujem da nije defrost jer nije zahladilo još toliko (jedino možda noću kad ne pratim)

@Ji 4Tze
Mislim da imaš te opcije u alikaciji pod intelligence, ali ne znam koliko ona dobro očitava sobnu temperaturuIMG_20211114_205416.jpg
 
Poslednja izmena:
To nece da moze :) ali probaj opciju AI SMART, mislim da je to u sustini to
 
Šta sve dolazi uz vanjsku i unutrašnju, je li gola ili ide ista od instalacija?
Ovdje odrase kožu s leđa i naplaćuju ugradnju klime 100 do 130 eura, pod izgovorom da uz budžet klime ne dolazi bas nista od instalacija, pa je kao sam materijal 50-60 eura, ostalo ruke...

Kiliko je vad koštalo?
 
ja sam platio 12k
 
Pre će biti da komplet za instalaciju dolazi uz budžet klime, ali to sve možeš i sam nabaviti, a kad se već upustis u to onda sam izbusis rupe, postavis nosač, okacis spoljnu i unutrašnju, a onda majstor samo dodje da zapertluje izvakumara i stegne spojeve. Takva montaža neće koštati više od 30€
 
12k ugradnja i klima je neisravna na kraju, kolko je rok da servisiraju je poprave sta vec ili da vrate pare sta vec
 
Stvara se vodena para jer se na izmenjivacu uhvatio led ili hladna voda a tokom defrosta je spoljni izmenjivac topao pa ide para
Ne znam...ja sam na Vox-u ugradio grejač spoljne jedinice sa spoljnim termostatom koja mi je stajala bukvalno na prozoru i nikad do sad nisam video paru za vreme defrosta. Znaš li kako treba da se zagreje grejač da bi odavao paru pri grejanju?
Može li pomoć? One bakarne cevi što idu u spolj.jedinicu su bile bele, kao mraz, pa su nakon nekoliko minuta se vratile u normalu. A pre svega toga, cim se klima zaustavila, poprilično je izaslo vode iz creva. Da li je to princip rada defrost?
 
A je l to bude stalno ili ne? Kod mene normalno izgledaju cevi, pa kad se ugasi klima počnu da bele, i onda nakon nekoliko minuta vrate se u prvobitno stanje.
Moguce. Ja sam imao na staroj on/off klimi slicne simptome. Na ventilima spoljne jedinice bilo inje na +30.
 
A je l to bude stalno ili ne? Kod mene normalno izgledaju cevi, pa kad se ugasi klima počnu da bele, i onda nakon nekoliko minuta vrate se u prvobitno stanje.
Pozovi ti lepo majstora koji ti je ugradio da to pogleda, ovako napamet ti niko sa sigurnoscu ne moze reci o cemu se radi.
 
Nazad
Vrh Dno