Šta je novo?

Ponuda Hipernet paketa, promocije i korisnička podrška

@Yetel Bravo za vas. Tri pune godine sam na MTS optici, i danas na vasem sajtu odem na Proveru dostupnosti...i dobijem odgovor da vase usluge - Hipernet nisu moguce - "Naša mreža se stalno razvija, ali trenutno na tvojoj lokaciji usluge Hipernet paketa nisu omogućene. Čim optika stigne u tvoj kraj, mi ćemo ti se javiti."

Dakle stvarno ste azurni. 🤣 Sta da kazem, izgleda da cu zbrisati na SBB..
 
@Yetel Bravo za vas. Tri pune godine sam na MTS optici, i danas na vasem sajtu odem na Proveru dostupnosti...i dobijem odgovor da vase usluge - Hipernet nisu moguce - "Naša mreža se stalno razvija, ali trenutno na tvojoj lokaciji usluge Hipernet paketa nisu omogućene. Čim optika stigne u tvoj kraj, mi ćemo ti se javiti."

Dakle stvarno ste azurni. 🤣 Sta da kazem, izgleda da cu zbrisati na SBB..
Pa nije Yettel dostupan na svim lokacijama na kojima je MTS dostupan. Sad, od čega zavisi ne znam, ali nije svuda...
 
Svakako da bi mogao da zadržiš istu numeraciju, a zahtev za prenos broja je moguć tek nakon što istekne UO kod trenutnog provajdera, takođe je potrebno i da su u tom trenutku regulisani svi dospeli računi, kao i da nije podnet zahtev za prenos u neku drugu mrežu istovremeno.

Da li mora baš do kraja ugovorna obaveza da istekne ? Na primer u MTSu nemam nikakvu promociju niti specijalni paket/tretman, normalan paket i cena bez uredjaja za postpejd uslugu, bez popusta/promocija. Zar po zakonu nije moguce da promenim provajdera u Yettel, bez cekanja do kraja ugovorne obaveze ili placanje racuna koje bih dobio do kraja uslugne obavezne. Zar ne mora i u tom slucaju samo da se plati razliku koje je korisnik dobio kao deo promotivnog dela, tipa 3 meseca po dinar ili mesecna pretplata upola cene, sto svakako nisam imao ?
 
Ocu danas instalirali,a jutros odjavio telekom i vratio opremu...pogodio sam sa njima 30 meseci i dve opcije...prvih godinu nista,ostatak 3000...ili svih 30 meseci po 1800...posto je otac penzos njemu super doslo po 1800 svaki mesec,do sad u telekomu placao oko 3000...a ovde ima brzi net i 15000 popusta na mob...tako da smo zadovoljni.
 
A koju bazu Y. ima sa lokacijskim podacima MTS optike mi ne znamo...
 
Gde god može MTS priključak, može i Yettel, tako da jeste dostupan na svim lokacijama
Pa nije baš. Ja sam na vikendici hteo da uvedem yetel, rekli ne može. Posle uveo mts optiku.
Mislim da je bilo govora o tome na ovom forumi, ne mogu da se setim u kojoj temi, da zavisi je li nadzemna ili podzrmna infrastruktura. Mada ne znam kakve to veze ima i da li sam dobro zapamtio
 
U svakom slučaju, ako si već imao mts, pa prelaziš na Yettel ili Yunet, moralo bi da je dostupno.
 
Gde god može MTS priključak, može i Yettel, tako da jeste dostupan na svim lokacijama
Ne, nije. Ne znam zašto i kakav je dil u pitanju, ali nije tako.

MTS ima optiku svuda, koriste je i Supernova i Yettel, pa ne možeš svuda slobodno da biraš.

Na Vidikovcu kod ćaleta imaš MTS i SuperNovu, a nemaš Yettel. MTS Optika.
Kod mene na Bežaniji imaš MTS i Yettel, a ne Supernovu. Ista optika, iste kutije, ista infrastruktura.

Verovatno imaju neke ugovorene dilove i to je to. Iako bi bilo logično da je drugačije :)
 
Rekose mi danas u Yetelu.. Tamo gde je razvucena podzemna, Yetel nema ponudu, a gde je vazdusna, tj. sa bandere.. e onda moze.. Zasto je tako..nemaju pojma.
 
Nema kod mene kablova po banderama u kraju, nbgd, sve je ispod zemlje.
 
oni uzimaju kabl iz mts ormarica koji vec postoji u ulazu.
Mozda to vazi za kuce posto oni ne mogu da se zezaju sa izvodjenjem radova kopanja i slicno.
 
@Yettel Srbija
Da li mi mozete reci, kako je moguce da vi sami automatski obnovite ugovornu obavezu bez moje saglasnosti?

Naime, 28.2.2022. je potpisan ugovor na 2 godine, sinoc ulazim da proverim, jer znam da je nesto pred istek i imam sta da vidim, ugovorna obaveza vazi do 16.12.2025., a ista "produzena" 19.12.2023. Obzirom da sam pola decembra, tu i tamo, proveo van zemlje, znao sam da nema teorije da sam bilo sta produzio, a tek potpisao.
Zvao sam call centar, gde sam dobio odgovor da sam pozivan, ali se mozda nisam javio, pa je usloga automatski produzena na jos 2 godine. :unsure:

Interesuje me kako smo dosli do ovoga?

Hvala!
 
Da li ici u poslovnicu ili potem poziva zakljuciti neke uslove?
u novoj zgradi mts je razvukao optiku ali im je ponuda losa, odlucio sam se za yettel.

Razmisljam cak putem emaila da im se javim
 
Nije ni ova ponuda nesto, ali ako vec hoces najbolje telefonom da se dogovaras, za popuste i slicno.

Preko sajta popunis formular pa ce te onda neko zvati telefonom nakon provere dostupnosti za tvoju adresu. U osnovi trazi 12m po dinar.
 
Ako uporedimo mts ponudu 3800din, 3 meseca 50%
I yettel 6m po dinar, a ostatak 3000, osetna je razlika.
 
Ako uporedimo mts ponudu 3800din, 3 meseca 50%
I yettel 6m po dinar, a ostatak 3000, osetna je razlika.
85.500 MTS-u za dve godine
Yettel 48.000 za dve godine, prosta matematika.

MTS preskup....
 
Stigao mi danas,povezao sam tv sa netom i sve ok...imao 2 azuriranja risivera i sve ok. Sad me samo zanima kako da podesim da na yettel daljinac kad ugasim risiver da ugasi i tv?
Kod mojih to radi,oni podesili,meni nece...radi mi ona BT konekcija,mogu davati audio komande na daljinac,ali kad ugasim risiver,tv ostane
 
Sinhronizovano gasenje uredjaja ide preko funkcije HDMI-CEC, koja mora da bude aktivirana u podesavanjima televizora za HDMI port gde je boks, isto i na boksu u sistemskim podesavanjima u sekciji display. I onda na kraju to radi ili ne radi, jer ima i toga da to jednostavno ne funkcionise. Npr, na starom LG tv-u mi je radilo a na novom koji je LG smart, HDMI-CEC jednostavno nece.
 
Sinhronizovano gasenje uredjaja ide preko funkcije HDMI-CEC, koja mora da bude aktivirana u podesavanjima televizora za HDMI port gde je boks, isto i na boksu u sistemskim podesavanjima u sekciji display. I onda na kraju to radi ili ne radi, jer ima i toga da to jednostavno ne funkcionise. Npr, na starom LG tv-u mi je radilo a na novom koji je LG smart, HDMI-CEC jednostavno nece.
Hvala drug,to je to,namestio sam.
Na risiveru je bio ukljucen,na tv ne...sad sljaka
 
Ćao svima,

Postojeći sam korisnik Hiperneta i želeo bih da internet preselim na novu lokaciju - ali tamo MTS optika još u potpunosti nije sprovedena, manje mesto (nisu razvukli po ulicama preciznije, državna posla).

Koje su mi alternative?
 
Kakva ponuda moze da se dobije sada za nove korisnike? Na sajtu im stoji samo 3m po dinar. Daju li agenti nesto vise?
 
Mene su pre par dana zvali da produžim ugovor i nudili 9 meseci za po dinar
 
Da, ali se nisam udubljivao u razgovor, pošto ne produžavam
 
Nazad
Vrh Dno