Šta je novo?

Helium (HNT)

Ne znam nista, mada racunam ako je paket bez vrednosti da mogu da naplate nesto simbolicno.
 
Jos jedna u nizu ponzi sema...
Batalite na vreme..
 
Zbog čega tvrdiš da je ponzi šema?! Molim elaboriraj :)
 
Pozdrav,jel moze neko objasnjenje kako ovo radi,koliko mora biti najmanje ljudi blizu jedni drugoh,da li je potreban novcanik kao za ostale valute,kako ide prodaja...
 
Pozdrav,jel moze neko objasnjenje kako ovo radi,koliko mora biti najmanje ljudi blizu jedni drugoh,da li je potreban novcanik kao za ostale valute,kako ide prodaja...
Radi na principu mreze preko antene.Minimum 2 komada da bi radio.Ceka se za porudzbinu 3 meseca,ne isplati se.Najbolji je bobcat 300
 
Zanimljivo, trenutno ima 55 hotspotova u Beogradu, u mojoj ulici praktično 2 hotspota , jedan uzima 17 HNT mesečno, drugi 4
Razmišljam da se pridružim ....bedak je to čekanje, da je 2-3 meseca pa ajde, ali 6 i više, hmm, videću.
 
Ja sam poručio krajem aprila ali još nisu poslali... Nadam se da će stići do kraja septembra...
 
Juče našao samo jedan sajt koji šalje u EU, $650 i 20 nedelja čekanja.
 
@narednik šta si poručio, Bobcat, Nebru...?

@sammy kupi Bobcat direktno preko sajta, 429$ + shipping, doduše isto ~20 nedelja čekanja ;)
 
@sammy kupi Bobcat direktno preko sajta, 429$ + shipping, doduše isto ~20 nedelja čekanja ;)

jbt oćoravio sam skroz, zakleo bih se da sam video $629 juče, na taj sajt sam i mislio.
Primaju samo crypto payment što je malo smor, mada nebitno zapravo, dugo čekanje je problem plus ko zna koliko dugo stajanje na carini.
Razmisliću i definitivno odlučiti danas do kraja dana.
 
Jos jedna u nizu ponzi sema...
Batalite na vreme..

Slažem se, nakon dužeg istraživanja i cimanja došao sam do tog istog zaključka.
A dobro smišljena fora zapravo.
Otvorile mi se oči nekoliko sati ranije kada sam video oglas lika sa N.Bgd koji ima gomilu tih minera i valja iz za 2.6k eura po komadu :ROFLMAO::ROFLMAO:
Uz tekst, zaradjujte sa njim $50 dnevno.

btw zanimljivo da niko od forumaša nema uredjaj, da znam, čeka se dugo ....

Kako god, ovaj video odlično objašnjava o čemu se tu radi.

 
Slažem se, nakon dužeg istraživanja i cimanja došao sam do tog istog zaključka.
I njega sam pitao da obrazloži, pa nije - na osnovu čega si ti zaključio da je ponzi šema?! ;)

Niko od forumaša nema uređaj, zato što je Helium prvi put spomenut usput na forumu u februaru, martu, kada je Emrit delio besplatne uređaje, Bobcat tada još nije ni prodavao svoje van Kine, tek su u martu krenuli sa worldwide prodajom, Nebra je krenula pre toga, ali vidimo svi kako se to odvija :D Kasnije je otvorena tema, prva dva uređaja su bila u Trsteniku, pa posle Jagodina, i tako je krenulo...

Trenutno ima oko 60 uređaja u Beogradu, ostatak Srbije još ~70.

EDIT:
Otvorile mi se oči nekoliko sati ranije kada sam video oglas lika sa N.Bgd koji ima gomilu tih minera i valja iz za 2.6k eura po komadu. Uz tekst, zaradjujte sa njim $50 dnevno.
Dok je ovaca... Pa i mining rigovi sa RX580 8GB stari po par godina se prodaju po 3500+€ a realno ne vrede više od 1000...

50$ dnevno je mogao da zaradi pre halvinga, kada je jedan uređaj mogao da "iskopa" nekoliko HNT-a dnevno - sada je računica malo drugačija.

Uostalom, i da ti zaradi 100$ mesečno (a zaradiće više), malo li je?
 
Pa ukratko, dobra je zarada na početku, uredjaji se naručuju kao blesavi, preterano dugo se čekaju, ali ok.
Halving je bio skoro, sledeći je za dve godine, u redu.
Ima dosta scammera koji "prave" te uredjaje, na kraju ne bude ništa od toga.

Jasno mi je to za ovce ali on ti neće reći da možda budeš zaradjivao max $1 dnevno, mislim nebitan je on tu, sve zavisi na kojoj si lokaciji, kojoj visini i da li još neko kopa u tvojoj blizini, ako kopa batali, pri blizini mislim u tvom hexu.
 
Pa napravi se hajp, bez ikakve potrebe se čeka dugo jedan običan raspberry pie koji košta €5 , pošalju besplatno primerak ovima što rade reviews na youtube-u, oni u ekstazi objašnjavaju koliko para mlate, a sve može da ode u sekundi kada helium padne u minus preko noći, taman negde kad ti dodješ na red da dobiješ uredjaj.

Nije to sad ponzi šema, tipa Dafina ili Jezda, da ti uložiš veću sumu novca i da ti to onda nestane preko noći, u najgorem možda pukneš okvirno €700 za uredjaj.
Problem je nerazumno dugo čekanje na to.
Možda izvučeš taj novac, možda ne, zavisi od sreće i gde se nalaziš. Kripto valute su generalno rizične, danas je ovako sutra onako, plus sad se plaća i porez kod nas.
Ti sad recimo da uzmeš preko oglasa neki od uredjaja trebalo bi ti par godina da izvučeš uloženo, pod pretpostavkom da HNT ne pada za svo to vreme i da si na mnogo jakoj lokaciji.
Pravi scam je na uredjajima.
Takodje se prave lažne "zarade" na dosta nodova u tom helium exploreru, ima toga dosta na yt, pa onda brišu, prepravljaju ....

Ma, nemam ja ništa protiv, možda grešim, ko voli nek izvoli.
 
Eto ako meni stignu septembra, kako je planirano, ostaviću utiske i sve oko toga. Mene sa dostavom košta komad oko 400e, neka lupe i carinu i porez opet će oko 500 biti. Ja da nisam svestan rizika i gubitka, ne bih ulazio u priču. Možda i sve izgubim uloženo ali sam spreman na to. Uostalom, do sada sam u kriptu zaradio više komada takvih uređaja da mi nije žao tih para ni malo. Dovoljno sam istražio, pa sad ako se greška napravi, sve je moja odgovornost i odluka, kao i sve posledice koje slede...
 
Nije to neka lova, evo recimo ja bih sad dao €700 za device, i pored svega što sam rekao, ali da ga dobijem danas ili u narednih nedelju dana.
Nije problem i da ne zaradim uloženo, jer je na mojoj lokaciji velika gužva pa se deli profit, ali sad je negde pravo vreme da se udje u to, za 6 meseci je veliki znak pitanja.
 
To stoji, ceka se bas dugo i to uzasno smara...
Ja sam porucio jos sredinom maja pa se nadam da ce biti nesto :)
 
Nije to neka lova, evo recimo ja bih sad dao €700 za device, i pored svega što sam rekao, ali da ga dobijem danas ili u narednih nedelju dana.
Nije problem i da ne zaradim uloženo, jer je na mojoj lokaciji velika gužva pa se deli profit, ali sad je negde pravo vreme da se udje u to, za 6 meseci je veliki znak pitanja.

Danas ti ga u Srbiji niko neće prodati ispod 2000EUR.
Lično mislim da je potpuno nerazumno toliko ih plaćati, ali evidentno je i da se prodaju.

A znajući ljude ovde, verovatno ima vec tone naručenih i na putu.
Samo da ne bude kao sa chiom... 😱
 
Pa znam da neće ali kažem da bih eto i pored svega ušao u to sad, ali ne preko €700

Jasno je valjda da je potpuno neodrživo na duže staze da ima mogućnost pasivne zarade $500 mesečno kupovinom nekog malog uredjaja koji stoji na prozoru i troši struju kao sijalica.
Nazvati to ponzi šemom ili drugim nekim imenom je nebitno.
 
Nazad
Vrh Dno