Šta je novo?

Heatsink za naponsku

Marko16

Slavan
Učlanjen(a)
28.01.2009
Poruke
716
Poena
330
Moja oprema  
Mobilni telefon
Mi 9T
Pristup internetu
  1. ADSL
Potreban mi je neki Gigabyte-ov heatsink za VRM, ali ne znam da li to mogu negde da nadjem/kupim. Konkretno ova ploca je u pitanju - GIGABYTE GA-Z68P-DS3. Mozda bi i neki drugi odgovarao, s tim da treba proveriti razmak izmedju rupa za kacenje. Ako neko moze da pomogne bilo kako, bio bih mu zahvalan.
 
Tesko ces naci takav hladnjak, mozda da gadjas neispravnu takvu ili slicnu plocu gde ima pa da skines.
Jednostavnije resenje ti je kupovina malih aluminijumskih hladnjaka sa termalnom trakom koja je lepljiva i samo lepo izlepis i to je to.
 
To je jedino rešenje, osim ako nađe na KP neispravnu ploču da kupi i skine sa nje...

Tih hladnjaka ima na Aliexpressu koliko hoćeš, ali čekanje...
Može da proveri i na KP.
U međuvremenu, ploča će raditi i bez njega...bar bi trebalo. Ne znam koji procesor ima...
 
Pozdrav, ja sam imao slican problem kao i ti, kod prijatelja na racunaru, Imao je prvu reviziju ploce bez heatsinka za VRM. Ja sam pokusao da nadjem neispravnu plocu, ali bez puno srece. Njemu je malo nestabilno radio sistem, pogotovo kada se duze igrao(temp cpu su bile dobre). Problem smo resili tako smo smo na KP nasli male alu hladnjake i zalepili ih. Evo vec 6 godina kako drze i svejebez problema.
 
Kuler kako vidim možeš staviti samo levo od procesora a imaš deo VRM-a i gore. Rešenje može biti da kupiš hladnjake za VRM, preporuka bakarne i dvostrano samolepljivu termalnu traku. Pretraži: "Double-Sided Adhesive pad", "copper VRM heatsink", "mosfet heatsink" "vrm cooler" i sl. Nešto se može naći i kod nas na oglasima i prodavnicama elektronike.

To izgleda otprilike ovako:
100113d1236233611-heatsink-motherboard-mosfets-mosfet-cooling-2-jpg.62294
 
@Rick , pod kojim terminom si pronasao ove kao sa slike ? Ovo nije jeftino sigurno, ali zato izgleda lepo.
 
Kuler kako vidim možeš staviti samo levo od procesora a imaš deo VRM-a i gore. Rešenje može biti da kupiš hladnjake za VRM, preporuka bakarne i dvostrano samolepljivu termalnu traku. Pretraži: "Double-Sided Adhesive pad", "copper VRM heatsink", "mosfet heatsink" "vrm cooler" i sl. Nešto se može naći i kod nas na oglasima i prodavnicama elektronike.

To izgleda otprilike ovako:
100113d1236233611-heatsink-motherboard-mosfets-mosfet-cooling-2-jpg.62294
Ja sam takve hladnjake lepio na 2 nacina. Prvi je termalnim lepkom, drugi je najobicnijim termalnim padom. Problem sa lepkom jeste sto kad otvoris pakovanje moras tad da ga iskoristis jer se on kasnije osusi uprkos poklopcu i sto logicno, jako tesko ide skidanje, cak postoji rizik da se ostete komponente.
 
@Rick , pod kojim terminom si pronasao ove kao sa slike ? Ovo nije jeftino sigurno, ali zato izgleda lepo.
Nije moje, ovde sam sliku našao, (inače ima na Aliju):
 
Poslednja izmena:
@Solesoslav pad je blago lepljiv i ne moze da zalepi nista da cvrsto stoji, to mu nije namena da ista zalepi. Za lepak si lepo sve rekao, zato se i koristi obostrano lepljiva termalna traka, kad se isusi i izgubi svoju termicku vrednost i odlepi se, lako se skine i zalepi druga.

@Rick ako si nasao na Aliju pusti link da vidim, meni ne ide..
 
Hvala svima na predlozima, definitivno ću uzeti neke bakarne heatsink-ove. Odgovaram ovako da ne bih svima ponaosob, pomogli ste svi!
 
Nazad
Vrh Dno