Šta je novo?

Hardver HDD 3.5 preporuka

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

GenijeZR

Poznat
Učlanjen(a)
21.08.2019
Poruke
13
Poena
45
Treba mi neko stručno mišljenje.
Potreban mi je običan 3.5" HDD kao skladišni prostor pored SSD-a od 256Gb.
Trenutno imam Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 od 1Gb koji je naravno pun.
Na njega bih ostavio slike i instalacije programa, pa ga upakova u kutiju i stavio u orman
Na njegovo mesto bih stavio neki hard od 2Gb ili eventualno od 4Gb.
Koji model bi mi preporučili, od onoga što je trenutno na tržištu, gde mi najviše znači pouzdanost, pa tek onda brzina?
 
Ako ti je pouzdanost na prvom mjestu, WD Black ili WD Gold ako si spreman da platiš. Ili možda neki SATA SSD od 2TiB?
 
@GenijeZR da nisi omašio merne jedinice?
 
Treba mi neko stručno mišljenje.
Potreban mi je običan 3.5" HDD kao skladišni prostor pored SSD-a od 256Gb.
Trenutno imam Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 od 1Gb koji je naravno pun.
Na njega bih ostavio slike i instalacije programa, pa ga upakova u kutiju i stavio u orman
Na njegovo mesto bih stavio neki hard od 2Gb ili eventualno od 4Gb.
Koji model bi mi preporučili, od onoga što je trenutno na tržištu, gde mi najviše znači pouzdanost, pa tek onda brzina?
Nema nista bolje cenovno od WD purple, zbog CMR. A i inace identicni sa wd red (cmr revizijama), samo povoljnije.
 
Preporuka za WDC Gold ako mozes da kupis.
Em je za hard - brz kao guja, em deluje robusno (narocito u odnosu na moju toshibu).
Dosta je skuplji od konkurencije ali si godinama miran, pod uslovom da imas normalno napajanje i da ne ore po ceo dan, svaki dan.
 
Za WD Gold novac radije bih neki serverski HGST (Hitachi) UltraStar...
A čoveku treba običan HDD da trpa stvari na njega, ne vodi NASA server. Moj izbor bi bio Seagate Ironwolf.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno