Šta je novo?

HBO Max [nije tema o MAX]

Možda ti je prebacio na američki katalog, desilo se i meni pre neki dan, a pisali su i drugi da im se dešavalo, potpuno drugi sadržaj.
Svaki cas nesto dodaju-oduzimaju...to malo smara jer ne mozes da se oslonis ali cini servis uvek svezim i stvara utisak da ces da propustis nesto ako ne pogledas uskoro.
 
Prava emitovanja su komplikovana, posebno s različitim katalozima širom svijeta. Nema više ere kad je "sve bilo na Netflixu".
 
Ma navala ljudi na Betmena im je skenjala servere privremeno, nema sta drugo da bude
 
Хоће да се играју супер-хероја...
 
Meni fascinatno da ozbiljna platforma dozvoli npr serija Anatomija ima 1. 4. 5. 9. 13.epizodu, ostalo ništa...neverovatno
 
Pisano već više puta, bitrate ide i do 30 Mbps
Možda i više, ali u konkretnom slučaju sa ta 2 dole filma je tako:

Dune.png


HBOMAX.png
Preko čega gledaš ovaj Kodi, kad imas u ponudi cak i 4K? Meni na android box-u, nudi max 720p.
 
Bolje da reše problem titlova umesto da ubacuju ovakve gluposti.
Uopšte nemam pojma ko je ovaj lik i šta će mi on na ekranu.

jjjj.jpg
 
Napokon uspeo da dobijem ton i da titl sam učitava na android box-u, tako što sam ubacio verziju za mobilni telefon, kad ono nov problem. Kada pustim neki 4k sadrzaj, nece da ide, samo zaledi sliku, idem na opciju download i onda moze da se gleda normalno. HD materijale pušta normalno, šta može biti problem? Na app za box, gde nisam imao ton, puštao je normalno 4k sadrzaj.
 
Bolje da reše problem titlova umesto da ubacuju ovakve gluposti.
Uopšte nemam pojma ko je ovaj lik i šta će mi on na ekranu.

jjjj.jpg
Verovatno ideja da se održi osećaj da postoji neki i sadržaj iz regiona za ljude koji vole "domaće".
Matanićeva serija Šutnja je došla na HBO Max pa eto logike. Možda onima koji samo vole da gledaju momke u hulahopkama i nije interesantan, ali njegova serija Područje bez signala je sjajna.
 
Te preporuke pravih ljudi postoje na svim HBO Max tržištima, i zapravo su veoma korisne. Jer za razliku od tupavih algoritama, koji uvek preporučuju jedno te isto, u toj sekciji može da se nađe i nešto zanimljivo.
 
Napokon uspeo da dobijem ton i da titl sam učitava na android box-u, tako što sam ubacio verziju za mobilni telefon, kad ono nov problem. Kada pustim neki 4k sadrzaj, nece da ide, samo zaledi sliku, idem na opciju download i onda moze da se gleda normalno. HD materijale pušta normalno, šta može biti problem? Na app za box, gde nisam imao ton, puštao je normalno 4k sadrzaj.
Znači pakao, svako gasenje box-a, zvuka opet nema, pa onda kreće lutrija, audio output na auto, pa na manual, pa gasi, pali Dolby Digital i DD+, pa Dolby Atmos, dok nešto ne vrati ton. I sts god gledao tada, radi zvuk, i sledeći put opet jovo nanovo 😡. Hoće li rešiti ovo s.....
 
Edit: Otkrio sam šta zaledi 4k filmove. Kada Audio Output stoji na Dolby Atmos in Dolby Digital +, tada nece da ide 4K, kada to deaktiviram i ostavim samo Dolby Digital i DD+, tada idu normalno sa tonom. Ali, tada ne radi ton na HD filmovima i tu onda ide žongliranje, gasenje paljenje, auto, manual i desi se da proradi sa aktivnom samo prvom opcijom, Dolbu Atmos in DD+?!?
 

Prilozi

  • 16507134179393154297989575688952.jpg
    16507134179393154297989575688952.jpg
    249.1 KB · Pregleda: 203
Pozdrav svima!

Na Supernova Move Box instalirao sam preko HDMI CEC HBO Max apk i sve radi super, osim zvuka - zvuka nema :). Da li možda neko ima rešenje za ovaj problem? Pokušavao sam da menjam output-e u podešavanjima (Dolby itd...), ali mi ništa nije pomoglo.

Što se tiče televizora u pitanju je Samsung Smart TV iz 2016. godine (nije android niti tizen, već neki početne smart tv verzije). HBO GO je bila aplikacija direktno da se skine, ali HBO Max ne postoji na tv-u, pa sam preko supernova move box-a skinuo hbo max apk i instalirao.

Unapred se izvinjavam ako je bilo reči konkretno o ovom problemu ranije i hvala unapred na pomoći.
 
Isti slucaj i kod mene na a95xf3, probao sve i ne funkcionise bez zongliranja 🙄 na kraju sam instalirao na kodiju ali nece da mi automatski ubaci titl ali ton radi 🤔
Edit: Otkrio sam šta zaledi 4k filmove. Kada Audio Output stoji na Dolby Atmos in Dolby Digital +, tada nece da ide 4K, kada to deaktiviram i ostavim samo Dolby Digital i DD+, tada idu normalno sa tonom. Ali, tada ne radi ton na HD filmovima i tu onda ide žongliranje, gasenje paljenje, auto, manual i desi se da proradi sa aktivnom samo prvom opcijom, Dolbu Atmos in DD+?!
 
Meni je i dalje na LG TVu 43UK6200PLA hbomax aplikacija neupotrebljiva.
Jako je spora, a kada nešto gledam, dešava se da samo izađe iz aplikacije, pogotovo ako premotavam u nazad.
Zato ja sada koristim samo sa Mi Box S (Android TV), ali moram uvek da postavljam ponovo titl na srpski, kada pustim neki video.
Razmišljam da otkažem pretplatu.
 
Argentina ima sto Amerika nema...
 

Prilozi

  • 5E742BF1-6CF5-43E1-A8BD-690A14A80F81.png
    5E742BF1-6CF5-43E1-A8BD-690A14A80F81.png
    740.1 KB · Pregleda: 194
Pa mi cemo tek da kasnimo sa dobijanjem sadržaja?
 
Pa mi cemo tek da kasnimo sa dobijanjem sadržaja?
I kod nas ce uskoro, pohvalili su se ovi iz HBO-a da su obnovili first look deal sa Sonijem. Tako da svi Sony filmovi idu posle bioskopa na HBO Max pa na Netflix.
Koliko vidim Paramount i MGM odlaze krajem leta. Otisao je Disney, uskoro ce i ovi 20th Century naslovi koji su ostali. Tako da HBO Maxu ostaju samo WB premijere i nesto od Sonija ako im se provuce. Ove godine od Sonija ce na Max-u biti novi Spajdermen, Venom 2, Morbius i Ghostsbustersi.
 
Nazad
Vrh Dno