Šta je novo?

havaji 882 otvaranje portova uz wifi sharing?

maddog74

Slavan
Učlanjen(a)
19.08.2006
Poruke
425
Poena
320
Moja oprema  
Laptop
Samsung np350e5c-a02hs 01.2015.
Tablet
/
Mobilni telefon
XIAOMI Redmi-Note 8 Pro
Pametni uređaji
XIAOMI Smart Band 4
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Naime imam doticni telekomov modem huawei 882 i adsl od 1mb\128kb.Internet konekciju sam podelio na 2 racunara preko bezicne veze,koristeci neki tutorial sa interneta i sve radi ok.E sad pre toga sam fowardovao portove radi brzeg torrenta i to je radilo ok.Ali kad sam trebao da serujem internet sa drugim racunarom veza izmedju ta dva racunara nije radila sve dok nisam resetovao modem i postavio vrednosti mrezne kartice na automatska sto je pisalo i u tom tutorialu.Tako da mi se sad torrenti vuku ali imam internet na drugoj masini.Da li je moguce nekako da ponovo otvorim portove uz ostavljenu podeljenu internet konekciju.
 
Ovo i mene zanima, imam isti problem...
 
Jesi li probao da modem podesiš u pure bridge mod?
 
Objasni nam kako si uspeo da sa MT882 podelis internet bezicno na dva racunara!?!?


Najbolja varijanta je da, ukoliko imas bezicni ruter, MT882 prebacis u pure bridge mod a u bezicnom ruteru ppoe klijent i da ti posao firewall-a odradjuje taj ruter. U njemu ces podesiti otveranje portova (port forwarding ili wirtual servers).

Ako ti treba pomoc pitaj, mada ne bi bilo lose da malo koristis pretragu jer je na ovom forumu u vise navrata opisivano kako to uraditi.
 
Pa moja maticna ima bezicnu karticu wifi solo,a na nju mi je nakacen i modem,a povezao sam uz pomoc nekog tutoriala koji sam nasao na netu i odlicno radi net na obe masine,ali sad je sve u redu ,ionako retko koristim drugu masinu pa cu da joj ukinem net,pozdrav i hvala.
 
Ja koliko znam to ne radi na ADSL-u.
Odkud to? I zar je bitno koji je vid provajdinga? uPnP je samo protokol. Inače, ovo je testirano kod mene ali na HG 520s i radi. E, da , trebalo bi da ukoliko ima negde setovanje tipa " allow users to make changes via UPNP" čekiraš/omogućiš ovo i to je to :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno