Šta je novo?

Hasan seckati!

CiraEcchi

Slavan
Učlanjen(a)
14.07.2007
Poruke
163
Poena
319
Hteo bih da skratim kablove koja sam dobio uz napajanje posto su dugachki i smetaju
pa me interesuje da li mogu negde da kupim rezevne za svaki sluchaj ?

kablovi.jpg
 
Neznam za NS ali ja jos nisam video radnju racunarske opreme u kojoj nije imalo da se kupi naponski kabl.

Edit: Nije mi otvorilo sliku pa tek sad vidim sta bi ti da seckas 🙂)) bolje im nadji rupe za skrivanje i vezice pre nego sto mu das po Hasanu.
 
Poslednja izmena:
neces valjda modalne kablove seci?!
koje je napajanje... za ovo moje ocz su se ljudi uglavnom zalili da su im kratki kablovi...
ako ti je neko ne-ocz napajanje, hoces da premerimo koji kabl je koliki, pa ako ti moji vise odgoovaraju da se menjamo?
 
ajde sad cu ja premerim moje pa ti pošaljem na pm
 
Nisi valjda lud da to radis? Pa sakrij kablove ako kuciste ima backplate ili ih lepo vezi gumicom... ko je video da se kablovi seku???
 
ljudi seku cela kućišta a vama čudno što bi ja da skratim par kablova
 
Ja ti nebi dao kablove uz napajanje nego gumice za tegle pa da ih rastezes koliko ti odgovara! :d

Ja nebi imao srca da gledam kako to radis, greota 🙁
 
ajde dobro neću seci kad vam toliko smeta ali stvarno ne vidim razlog zašto nebi sekao kablove ako mogu nove da kupim ili ove da ostavim a nove da sečem ?
 
Takve kablove skoro sigurno u Srbiji niko ne prodaje!

Šta možeš da pokušaš - vidi na nalepnici koja firma uvozi ta napajanja, ako nema nalepnice, pokušaj sam da iskopaš info pomoću Googla. Onda nazovi servis (ali baš servis, ne prodavnicu) ili još bolje svrati lično do njih ako su u NS, i pitaj servisere da li imaju viška tih kablova (npr. od nekog napajanja koje je crklo i sl.). Postoji šansa da ih čak dobiješ džabe tj. za 2 litre coca-cole ili piva. 🙂

Možda zvuči glupo, ali lično sam par puta dolazio do nekih sitnica na ovu foru, jednostavno ako imaju, daće ti, jer im verovatno samo sakuplja prašinu.
 
Poslednja izmena:
'Ajd razmisli, sta je lepse. Dobro upakovani kablovi iza backplate-a ili vec zalepljeni za gornju stranicu kucista (ako nemas bolju mastu), ili rastegnuti preko kucista.

Jos ako su ovi kablovi u pitanju, za modularna napajanja... stvarno bre, gde ce ti dusa. Ja ih imam ovde za Cooler Master jer uz njega dolazi prs i pleva istih za razne namene, ali nesto ih ne bih sekao 🙂 .

Drugo je secenje kucista :d . It's ment to be cut! :d
 
Poslednja izmena:
'Ajd razmisli, sta je lepse. Dobro upakovani kablovi iza backplate-a ili vec zalepljeni za gornju stranicu kucista (ako nemas bolju mastu), ili rastegnuti preko kucista.

Možda mu je potreban kraći kabl za optički drajv, obično je razmak između PSU i ODD 5 do 10cm, i ne isplati se sakrivati kabl, a obično i nema gde da se sakrije i možda je najelegantnije rešenje jedan veoma kratak kabl sa dva konektora - jedan za PSU, drugi za ODD.

Što se tiče kablova za hardove, to obično može lepo da se sakrije.
 
Poslednja izmena:
Možda mu je potreban kraći kabl za optički drajv, obično je razmak između PSU i ODD 5 do 10cm, i ne isplati se sakrivati kabl, a obično i nema gde da se sakrije i možda je najelegantnije rešenje jedan veoma kratak kabl sa dva konektora - jedan za PSU, drugi za ODD.

Što se tiče kablova za hardove, to obično može lepo da se sakrije.

baš tako mali razmak jer je Micro ATX i zašto ne skratiti kablove ako mogu da se kupe ponovo a mozda čak i dobiju free :banana:
 
Ok, neka sece 🙂.

Inace, kako bre malo veci napon? To su obicni provodnici, otpornost im je de facto zanemarljiva, skracivanje nece doneti nikakvu razliku.
 
Super ideja, realno mi ovo nikad ne bi palo napamet 😀
Al pre secenja, obavezno uradi backup aka proveri dal ima tih kablova.
 
Ok, neka sece 🙂.

Inace, kako bre malo veci napon? To su obicni provodnici, otpornost im je de facto zanemarljiva, skracivanje nece doneti nikakvu razliku.

Nema promene napona ni za 0.001V, magicius se zezao malo. 🙂
 
Poslednja izmena:
koji kablovi ti trebaju ?
imam ja rezervnih za PCI-E 4kom 🙂
 
Seci pa postuj slike, pola forumaša će da dobiju srčke 😀

Ni ja ne vidim šta je tako strašno u sečenju kablova, mogu se lepo konektori rastaviti i sve napraviti tako da se ne vidi da je bilo šta čačkano... naravno, ko to ume 😉

E sad, treba dobro vagnuti da li će biti lepše ako se kablovi skrate ili ako se sakriju pozadi.
 
samo me interesuje sta ces ako budes prodavao napajanje a sledecem vlasniku budu prekratki ?😛
 
Nemojte ga bre loziti da unistava napajanje.
Kablovi se jednostavno ne skracuju/seku, to ti je kao da iseces sebi prste na nogama da bi obukao nizi broj.
Seci pozadi kuciste, pravi rupe, vezuj tu i tamo pa napravi neki menadzment.
 
Kablove cu seci samo ako nabavim druge rezervne zato sam i postavio temu da pitam gde ima da se nabave. Znachi dok ne nabavim rezervne nema sechenja jer onda gubim garanciju i ko sto Midgard reche ne mogu posle prodati
 
...Kablovi se jednostavno ne skracuju/seku, to ti je kao da iseces sebi prste na nogama da bi obukao nizi broj...

A zašto? Ako mu tako odgovara, a posebno što bi to uradio sa rezervnim kablovima, zašto da ih ne skrati?

Ljudi ovde moduju šta stignu, mnogo drastičnije i potencijalno opasnije po komponente, a onda pravite buku oko toga što neko hoće da skrati kablove.

Da ponovim, ako si siguran da ćeš dobiti nešto skraćivanjem kablova i ako si dovoljno umešan i imaš odgovarajući alat da to uradiš, a da ne bude u onom fazonu: žice uvrnute zajedno i izolirane izolir trakom, već da bude urađeno lepo i kako treba... onda slobodno seci.
 
Ja nisam vidjao rezervne kablove ni u inostranstvu a kamoli kod nas.😛
 
A zašto? Ako mu tako odgovara, a posebno što bi to uradio sa rezervnim kablovima, zašto da ih ne skrati?

Ljudi ovde moduju šta stignu, mnogo drastičnije i potencijalno opasnije po komponente, a onda pravite buku oko toga što neko hoće da skrati kablove.

Da ponovim, ako si siguran da ćeš dobiti nešto skraćivanjem kablova i ako si dovoljno umešan i imaš odgovarajući alat da to uradiš, a da ne bude u onom fazonu: žice uvrnute zajedno i izolirane izolir trakom, već da bude urađeno lepo i kako treba... onda slobodno seci.

U potpunosti se slažem sa Speeder-om.

A da dodam još da ne menjamo svi napajanja svakih mesec dana, konkreno ja volim da uzmem neko kvalitetnije i koristim ga 3-4 godine. Na kraju, mogu da ga prodam za 20e, a za toliko me često mrzi i da se cimam sa oglasima. Hoću da kažem, zašto bih stvar koju sam platio i kupio za sebe čuvao zbog potencijalne prodaje za neku siću! Koristiću je onako kako ja to želim. Kad vidim da nego drži daljinski od TV-a u kesici, ne skida foliju sa displeja mobilnog ili digitalca i posle više meseci i sve to zarad toga "kada ga bude jednom prodavao" - e to ne mogu tek da razumem. Pa ako sam već keširao nešto, nisam lud da uređaj koristim "iz kese" kako bih dobio 5e više prilikom prodaje istog!
 
Poslednja izmena:
Samo da posle ne pocne nesto da varnici posle tog seckanje i prespajanja... i na kraju se komp zapali... A upravo je to najcesci uzrok paljevine u kompu, tako da nadam se da znas sta radis.
 
Nazad
Vrh Dno