Šta je novo?

Hardver Hard od 14 tb ili veci ?

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

nenad89

Flash Drive
Učlanjen(a)
19.09.2012
Poena
8
Hteo bih da uzmem jedan novi hard, da zamenim ovaj od 2 tb u kompu.

Gledao sam cene na itsvet, na prvi pogled mi se cini da je bolje mozda 14 tb nego 12 tb jer nije velika razlika u ceni... Mada mozda bih uzeo i 16 i da se obezbedim sa prostorom za narednih 10 godina minimum.

Zamolio bih za preporuke koji 14 ili 16 tb

Mogu u principu i na KP preko madjara kesom, samo da znam koji model da gledam...

Na itsvet sam video da je 16 neki maksimum, i da je taj model "ironwolf pro" dostupan. Ne znam da li je on dobar

Corvus Corax

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
25.09.2008
Poena
113
Ako imaš potrebe za hard diskom tako velikog kapaciteta, bolja opcija ti je kupovina/pravljenje NAS uređaja i kupovina hard diskova željenog kapaciteta. Kada već gledaš modele od 16TB, svakako imaš budžet za to.

jurodivi

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.08.2011
Poena
113
AKo se ipak odlučiš na toliki HDD, traži kod Mađara HGST (Hitachi) enterprise diskove, jedino bih njima verovao da naprave pouzdan drajv tolikog kapaciteta...ali skupi su, da znaš.

SkazzY

Flash Drive
Učlanjen(a)
22.03.2020
Poena
8
+1 za NAS. Znatno sigurnije i generalno prakticnije resenje. Mozes ga skalirati u sustini kako hoces, a pritom mozes napraviti setup tako da si prilicno obezbedjen da ne izgubis podatke u slucaju da neki od diskova izdahne.

Vrh Dno