Šta je novo?

Half Life 2 Beta leaked!!

err ne znam da li je to bash do kvaliteta slike ali ova poslednja slika se razlikuje mnogo manje od onog shto sam ochekivao da ce biti sa driverovim mx440 i i jednim 9800 (mada ako je ova drgua slika isto iz OpenGLa ni ne chudi :))
 
Ma samo sam ih pustio da prichaju...ovde je trip da je MX4 krsh od karte, a radeoni imaju bar 5x bolji prikaz, pogotovo ovi novi :)
ono shto radeoni imaju za razliku od MX4 je bash ono u chemu se razlikuju tehnichki, shto i nije neka razlika u finalnoj slici...
 
Ma da...ccc...krsh je ovaj ati...uzimam malu mx-icu pa da gledam kvalitetnu sliku....he,he...
 
unixer, nisam to rekao, al dobro, ako tako hocesh da branish bachenih 350evra :)
 
Ljudi, koliko igra zaista izgleda lepse od, recimo, UT2003?
 
...i kako to nesto leti sa 18 fpsa ? :d
 
Re: Probalo se...

unixer je napisao(la):
I tako....posle pola sata dekompresovanja i tri "nestrpljiva" ortaka krenulo se sa shnjuranjem po HL2 dir-u....koji zauzima (3,780,132,864 bytes) prostora na vashem disku,(sa patchom), oko 10 direktorijuma od kojih su neki potpuno prazni i 7 file-ova. Medju njima i hl2.exe, ali mnogo bitniji file je demoloop.bat koji posle male modifikacije (bar u mom slucaju) daje mnogo pristojnije shunjanje i startovanje mapa iz konzole..(koja mene podseca na linux konzolu)..ok...komande za listanje,startovanje...to smo vec svi naucili zahvaljujuci Nikolani:)

Ovako izgleda moj hl2.bat:
hl2.exe -console -dx9 -width 1024 -height 768 -fullscreen -heapsize 128000 -mat_preloadshaders

Ukratko, prvo sam probao mape sa e3 sajma, sa svim naoruzanjem, izdvojio bih dve stvari: FIZIKA i PIXEL SHADER....jednom recju fenomenalno...sve je pucalo, lomilo, plutalo, tonulo...nosilo sa Gravity ganom....vodu je neopisivo gledati a i plivati u njoj, (npr. kada dushek pluta(ali bukvalno se leluja), njegove ivice se prelamaju u vodi...definitivno neshto do sada nevidjeno)....i pored svega toga ostaje gorak utisak kada se vidi nedovrshenost i ni traga od displacement map-a (mozda Matrox), teksturni poligoni nedovrsheni, senke i svetlosni efekti su sasvim dobri, naravno sa neizbeznim bagovima tu i tamo....bumpmapping enviromental radi perfektno (kada ima tekstura:)....i sve nekako hocu da se vratim na fiziku.....jer ispada na kraju da je fizika u ovoj "procureloj" verziji najbolje od svega....vredi videti ali nije nishta shto ne bi moglo da se saceka do finalne verzije, pa makar bilo i za shest meseci...
evo ga jedan shot, ako nekoga zanima....
Toliko od mene, manje vishe sve se zna iz prethodnih postova...pozdrav....

Sad ti kao hoces da kazes da imas 9800 pro, sigurno neko djubre. Ili krades po netu screen shotove pa saljes. Pali brate NVIDIA je zakon!
 
G-Force

Nvidia 4200 rules best card on the world
 
Vrh Dno