Hakovanje ATI VIVO kabla

geter712

Flash Drive
Učlanjen(a)
13.01.2009
Poena
0
Imam Powercolor ATI X1900XT graficku karticu koja ima VIVO podrsku. Posto je originalan vivo kabal izgubljen prinudjen sam traziti resenje u prepravljanju slicnog kabla. U pitanju je nvidijin hdtv out kabal koji takodje ima 9 pinova a na drugoj strani 3 composite ulaza za hdtv i S-video.

Kabal koji treba da hakujem izgleda ovako:
f_laznim_12c084f.jpg

a ovo je originalan vivo kabal koji ja nazalost nemam:
f_pravim_63e9954.jpg

Mislim da je ovo jednostavna prepravka samo mi treba neko da mi da uputstvo koju zicu sa kojom da spojim. Sve sto mi treba jeste sa jedne strane 9-pinski utikaz a sa druge jedan zenski composite za video (audio mogu i na drugi nacin) koji bih mogao da ukljucim u XBOX360 kako bih preneo sliku sa konzole u PC.

Hvala unapred.

PS ako neko zna gde mogu naci/kupiti originalan kabal bio bih mu veooooma zahvalan da ne moram da se zezam sa seckanjem i lemljenjem :)

Poslednja izmena:

va_milos

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.08.2005
Poena
0
Imam JA ovaj kabl kao sa slike. Ako ti odgovara, eto poklonio bih ti ga. Meni nicemu ne sluzi, a imam ga vec par godina. Malo pre sam pocepao kesicu u kojoj je bio!
Vidi da li ti odgovara.

Prilozi

• DSC08029_resize.JPG
    DSC08029_resize.JPG
    49.1 KB · Pregleda: 62
  • DSC08030_resize.JPG
    DSC08030_resize.JPG
    65 KB · Pregleda: 60
Poslednja izmena:

ETFovac

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
10.01.2005
Poena
38
Takav isti kabl imas da kupis u Bg Electronicu, video sam ga u decembru!

nogga

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.11.2004
Poena
16
Taj tvoj kabl iz kesice je s-video/rgb a onaj je s-video in/out composite in/out,nisam siguran dal ce da se dobije nesto time.

geter712

Flash Drive
Učlanjen(a)
13.01.2009
Poena
0
Taj tvoj kabl iz kesice je s-video/rgb a onaj je s-video in/out composite in/out,nisam siguran dal ce da se dobije nesto time.

Da bojim se da taj kabal ima istu funkciju kao ovaj moj (hdtv out) ali Milose hvala svejedno. Upravo sam rasturio ovu kutijicu i unutra je potrebno samo iscupati kontakte i premestiti ih ne mora se cak ni seci :banana:
Ako neko ima ovaj originalni samo nek mi kaze koja 2 pina sluze za composite video in (kontakti se mogu proveriti obicnim voltmetrom), evo sablonska slika pa mi oznacite:
9pinati2np0.th.jpg

Poslednja izmena:

geter712

Flash Drive
Učlanjen(a)
13.01.2009
Poena
0
Ako si rešio da odrađuješ posao sam možda ti ovo može pomoći:
http://pinouts.ru/Video/radeon_vivo_pinout.shtml

Pozdrav

Hvala na linku ali vec sam probao ovu kombinaciju i izgleda da nije tacna :(
Mada mozda ne radim sve kako treba. Instalirao sam najnoviji catalyst sa driverom za vivo i kada probam da li radi ukljucim Windows Movie Maker, izaberem ATI T200 AVstream kao input uredjaj no medjutim vidim samo crn ekran sa sitnim smetnjama u vrhu. Mozda WMM nije adekvatna aplikacija za testiranje??

Poslednja izmena:
Vrh Dno