Šta je novo?

Guitar Rig 5 na Windows 7 i XP

Bunarssen

Cenjen
Učlanjen(a)
14.05.2013
Poruke
54
Poena
160
Veoma mocan program. Za one koji ne znaju, ovo je simulator pojacala.

Od moje elektricne gitare (neka replika za 100 eu) izvukao sam jako lepe zvukove.

Gitara se prikljuci preko 3.5mm adaptera u line-in ulaz, instalira se ASIO driver i latency bude jako mali (25ms), skroz ok.

Problem je sledeci, na Win XP je sve radilo ok, ali na Win 7 ovaj program ne moze da radi paralelno sa drugim izvorima zvuka.

Tj, na Win XP mogu da pustim neki backing track sa youtubea ili iz winampa, a da pritom radi guitar rig.
Na Win 7, to nije moguce, vec dozvoljava ili samo yt/winamp ili samo obradu zvuka.

Na Win7 Asio driver prijavljuje da je zauzet jedini output. A na WinXP on automatski nudi 2 outputa, i bude 1 za winamp a drugi za guitar rig.

Jel koristio neko ovaj program i da li je imao slicne probleme?
Dual boot ne dolazi u obzir, jer je u upotrebi samo SSD - malo prostora.

Jel moze ovaj problem da se resi kupovinom dodatne zvucne kartice, i koju da uzmem? Jel mora da podrzava asio?

Edit - jel moze transfer u prikladni podforum Windows aplikativni softver
 
Poslednja izmena:
Windows 7 nepodrzava multi output izguglaj.Čisto sam gugnuo tvoj problem i preporučuju ovaj program.http://www.softpedia.com/progDownload/Virtual-Audio-Cable-Download-2217.html
Pa dok se neko pametniji ne javi probaj. Evo i neko uputstvo.
How to do it:
1) Create one virtual audio cable. Is already created after install, it is called "Virtual Cable 1". You don't have to modify anything.
2) Run "Audio Repeater (KS)" from Start menu.
3) In the Wave In combo select "Virtual Cable 1".
4) In the Wave Out combo select "Audio Speaker" (depends on computer).
5) Click Start
6) Run SECOND "Audio Repeater (KS) from Start menu.
7) In the Wave In combo select "Virtual Cable 1".
8) In the Wave Out combo select "Audio SPDIF Out" (depends on computer).
9) Click Start
10) Run Windows Media Player, go to menu Tools, Options, Devices, double click Speakers, select Virtual Audio Cable, click OK 2x.
11) Play audio in the player
12) Enjoy never before possible multiple output audio playback!
13) And yes I fully agree that Microsoft developers are a bunch of morons!
 
Koja zvučna kartica je u pitanju? Meni sa M-Audiom iz potpisa rade Guitar Rig i ASIO4ALL bez problema, osim što se nekad zaglupi pa moram da restartujem servis. Koristio sam Win7, sad sam na Win8.
 
Kartica je integrisana sa Asus B85-Plus, odnosno Realtek ALC887.

Videcu ovo sto predlaze B-ZiGER, nisam imao vremena da isprobam
 
Probaj sa nekim DAW (Cubase, Nuendo, Sonar, StudioOne...), staviš backing track na play, omogućiš monitoring ulaza kartice tj. gitare, miksetom unutar DAW programa možeš da regulišeš odnose glasnoće - naravno, Guitar Rig kao plug in staviš na Insert kanala na kome je gitara. Probaj i Audacity, ima ga kao portabl, mali program, možda prihvati Guitar Rig kao plug in.

Trebalo bi da ti je manji latency sa ASIO4ALL, što zavisi i od konfiguracije. Da, bio bi ti manji latency sa boljom zvučnom. Ovih 25 ms i nije tako malo ali ako ti ne smeta, u redu je.

@crossover Zar ti je potreban ASIO4ALL pored M-Audio ASIO drajvera?
 
Na integrusi u WIN7/8 ne mozes koristiti u isto vreme 2 outputa,odnosno bilo koji VST i plejer. Preporuka uzmi neku eksternu muzicku karticu,npr line 6 pod GX,koja ebe kevu kako radi :D

evo jedan klip,a imas ih jos milion na YT


Latencija je 0-10 ms,nema shushtanja,pishtanja,radi sa bilo kojim vst-om (Guitar rig,amplitube,guitar fx box itd..)
 
Može i na integruši da pušta više fajlova istovremeno+živi ulaz, ali sa nekim DAW (što se sve računa kao jedan izlaz), pod uslovom da reprodukuješ fajl sa kompa a ne YouTube klip da strimuješ sa neta. Ima milion eksternih zvučnih pored ove pa biraj ili pitaj.
 
Poslednja izmena:
Odustao sam od zvucne kartice.

Uleteo mi neki kes pa sam hteo da kupim "nesto pametno", i uzeo sam Korg AX 3000g gitarski procesor.

Prezadovoljan sam njime, ali sad dolazi do izrazaja moja socijalna gitara i pojacalo. Tek sad mi je jasno "koliko para toliko muzike" :D

Ponovo sviram posle duze pauze, to je najbitnije :)
 
Nazad
Vrh Dno