Šta je novo?

gubi se slika na toshibi

Johnny B.

Slavan
Učlanjen(a)
26.05.2005
Poruke
2,221
Poena
380
Kada upalim laptop podigne se sistem i on se upali kako treba, ali nema sliku. U stvari ima, ali jako bledu. Jedva se vidi.
Ima ono dugme za paljenje i gasenje monitora, to dugme kada pritisnem na sekund ili dve se pojavi slika i posle opet nestane. U tim trenucima kada se vidi slika menja se i rezolucija, kao da ima problem sa rezolucijom.
Sta bi to moglo da bude, da li je to znak da je otisla grafika ili nesto dtugo?
 
Ne verujem da je grafika, a to možeš proveriti tako što ćeš spojiti neki monitor preko ext konektora (vga). Najverovatnije je invertor koji obezbeđuje visok napon za napajanje displeja. To možeš srediti u nekom od servisa za laptopove. Trebalo bi da je popravka reda veličine 80€.
 
Da, on ni jednog trenukta nije iskljucio sliku. Slika se pojavi pa izbeldi, i to bas izbledi da se jedva naziru ikone.
Reci mi da li se taj invertor menja ili na neki nacin popravlja?

Imas li da mi preporucis neki servis?
 
Poslednja izmena:
a nije vishe u garanciji ?

vidi da kontaktirash CT oni imaju servis za toshibe koliko sam upucjen [ barem meni za moju toshibu, garantni list kazhe da se tamo obratim za ne daj bozhe - tj prvo firma gde sam uzeo ako oni ne mogu da poprave onda shalju u CT..valjda ]

jel ti se isto deshava kada je na bateriji i na punjachu ?!
 
Poslednja izmena:
To je dosta star laptop. Koristim ga na poslu za dijagnostiku i programiranje motora. Karakteristican je zbog ulaza i nije u garanciji.
 
Najvjerovatnije je invertor. Ja sam imao slican problem sa FujitsuSiemens laptopm, zamjena invertora u ovlastenom FS servisu me kostala 50km(25 evra)
 
Imao sam sličan problem sa toshiba tecrom pre nekoliko godina (ne sećam se serije, bio PIII 800Mhz). Tada su u servisu probali popravku pa ako mi to ne bude odgovaralo da stave novi. Na kraju sam uzeo novi deo, tada je koštalo 80€. Nazovi CT (ipak su ovlašćeni servis) pitaj da li popravljaju van garantnog roka ako ne pogledaj oglase , googlaj malo. Ne bih da ti preporučim ni jedan servis jer ima raznih iskustava sa svakim od njih. Na sreću sam imao samo taj jedan problem sa laptopovima iako sam do sada promenio 6 komada.
 
Nazad
Vrh Dno