Šta je novo?

GTX 1060 6 GB brzinsko pitanje GPU ili MONITOR problem

bokica80

Poštovan
Učlanjen(a)
02.05.2014
Poruke
429
Poena
70
Poz,
Komp sledeća konfiguracija:
i5 9400 f
ploča fantom gejming b365
ram xyper x 16 gb 3200 mgz
GPU1 gtx 1060 6 gb ino 3d
GPU2 gtx 1050 2 gb zotac
MONITOR X233HQ acer

E ovako, sve je bilo cakum pakum radilo normalno
i šta se dešava,
pre par dana komp mi je otišao u SLEEP mode i nisam mogao da vratim sliku, resetovao komp jednom ušlo u windows i radilo normalno.
Danas bio na kompu par sati sve radilo normalno, odem jedem vratim se na komp, crna slika tj nema slike na ekranu, sija PLAVA lampica na monitoru, isto kao da je opet u sleep modu.
Čuje se windows komande i to, restartujem komp par puta, dobije sliku na početku par sekundi i nestane slike a čuje se da uđe u windows...
Resetujem komp uđem u bios, isti slučaj ima slike recimo 20 sekundi i nestane slike, komande rade normalno tastatura radi miš radi, samo se na ekranu ne vidi ništa.
Prvo sam mislio da je GTX 1060 riknula, pa sam stavio GTX 1050 koja je nova novcata samo što mi stoji zapakovana u kutiji i stoji tako skupa prašinu, ubacim nju probam sve isto...
Uzmem neki kvadratni praistorijski monitor samsung jedva nađem dvi kabal pošto na grafičkoj nema vga ima samo ove nove ulaze, zakačim taj krš monitor i radi.
Nisam još probao da vratim 1060 i probam sa ovim krš monitorom, ako bude radilo onda je definitivno monitor, mada čudi me on se pali normalno baca logo i te fore.
E da sa tim acer monitorom kad je bio upaljen komp, ugasim monitor i upalim na dugme, dođe slika na 5 sekundi i opet nestane. Tako da me sve navodi da je monitor problem...
Ako je neko imao slično iskustvo dobro bi došlo...
I sad ne znam da li da pitam za monitor šta gde kako kupovina ili u drugom threadu pošto je ovo za GPU ....
 
Proveri i kabl, zatim ocisti portove, ako ti radi sa drugim monitorom onda je ili port na grafici ili monitoru ili kabl
 
Pa ako radi na, kako veliš, krš monitoru onda je monitor u pitanju. Vidi da nađeš negde drugi strujni adapter ili pravac servis pa nek tamo provere prvo.
 
Prvo probaj drugi kabel , pošto si kod starog monitora kako shvatam stavio drugi.
sad ne znam da li da pitam za monitor šta gde kako kupovina ili u drugom threadu pošto je ovo za GPU ....
za kupovinu ovde.
 
ako daje sliku na par sekundi pa se ugasi najverovatnije crkavaju lampe, na kraju ce se odmah gasiti posle paljenja
 
ako daje sliku na par sekundi pa se ugasi najverovatnije crkavaju lampe, na kraju ce se odmah gasiti posle paljenja
Da li se to isplati popravljati pošto izgleda da je verovatno to u pitanju. Evo 2 sata radi sve normalno na krš monitoru. DVI kabal je isti skinut sa prvog monitora, tako da do DVI kabla nije, zameniću i strujni kabal mada čisto sumnjam da je do njega pošto monitor dobija struju, al ne košta me ništa da probam...Dobro je pa nije do grafičkih, nemoguće nova novcata grafička da ne radi a radila je...
 
Probaj uzeti neki izvor svetlosti i uperi pod uglom u monitor, da vidiš ima li "slike".
 
Da li se to isplati popravljati pošto izgleda da je verovatno to u pitanju. Evo 2 sata radi sve normalno na krš monitoru. DVI kabal je isti skinut sa prvog monitora, tako da do DVI kabla nije, zameniću i strujni kabal mada čisto sumnjam da je do njega pošto monitor dobija struju, al ne košta me ništa da probam...Dobro je pa nije do grafičkih, nemoguće nova novcata grafička da ne radi a radila je...
sve zavisi od modela monitora, mozes ga odneti u neki servis monitora, da pogledaju, mozda odrade (naplate) dijagnostiku, pa ti kazu koliko ce te kostati
 
zameniću i strujni kabal mada čisto sumnjam da je do njega pošto monitor dobija struju, al ne košta me ništa da probam...
Ako nemaš u rezervi ili da posudiš, koštaće...;)
Ako monitor dobija struju onda verovatno nije kabl. Tj. ako je u pitanju kabl kakav se može naći kod starih monitora, TV-a, miksera, stone lampe... Ako je u pitanju adapter, to je već druga priča. I meni je dobijao struju ali nije bilo slike jer je crklo nešto od pasivnih elektronskih komponenti u adapteru.
Ako nemaš adapter da probaš, odnesi u servis da pogledaju tamo. Možda ti uvale neki polovnjak.:p Ako nije adapter onda nek pogledaju gde je problem i nek daju procenu.
 
otvarao sam danas monitor sa drugom, kod naponske sekcije ima 5 kondezatora, 2 su bila naduta, i imaju manji kapacitet za pola nego što treba, mislim da je bio 10v 100 mikro farada, zamenili smo i sad, kad se upali komp, sija plava dioda na dugmetu za paljenje (pre toga je bilo 3 sekunde plava 3 sekunde žuta 3 sekunde nema ništa i sve tako u krug), kad se upali komp, uđe u windows, daje sliku normalno recimo 3-5 sekundi i nestane slike, ugasim monitor upalim, opet radi 3 4 sekunde opet se ugasi i sve tako... Gledali smo neki snimak na netu, isti monitor isti simptomi lik je zamenio neki plavi keramički kondezator pored invertera mislim da je 3000 v imam negde slikano na mobilnom, taj nismo imali da zamenimo, videću u ponedeljak po servisu da nemam negde po matičnim pločama ili napajanjima takav pa još to da probamo ako to ne bude onda mi ne gine 150e za nov monitor od 144hz. Sreća pa nije grafička u pitanju
 
Nazad
Vrh Dno