Šta je novo?

Gta IV

activated1

Slavan
Učlanjen(a)
12.12.2004
Poruke
3,053
Poena
409
Novi GTA treba da se pojavi krajem godine (Oktobar), ali kako sada stvari stoje, u najnovijem nastavku ce moci da uzivaju samo korisnici Xbox360 i Play Stationa 3. Iskreno se nadam da ce Rockstar da se predomisli i da izbaci izdanje i za PC , jer GTA serija mi je uvek bila zanimljiva i zabavna, a nekako ne planiram da kupujem Xbox360 niti PS3, a emulatori su posebna pricha :d

Grand Theft Auto IV :crash:
 
GTA IV 1,000,000% izlazi i za PC, verovatno sa nekih godinu dana zakašnjenja.
 
Da, bash kao i SVI prethodni delovi...Ochekujem za PC u periodu mart-maj 2008.
Toliko o tome..
 
taman dok kupimo hardver za neoptimizovani port! :D:D:D:D Gta je uvek bio sjana razbibriga... I love that game! :)
 
sve gta igre su imale odlicnu optimizaciju, ja ne znam o cemu pricate uopste
 
U poređenju sa ostalim portovima, da... ali za ono što je grafički pružao GTA:SA, nije baš najoptimizovaniji.
 
sve gta igre su imale odlicnu optimizaciju, ja ne znam o cemu pricate uopste

jesu one optimizovane, ali su i zahtevne.

Kad je recimo izašao San Andreas, trebao si imati bar 512 rama ako ne i giga, da bi radio u normalnim rezolucijama (1280*1024 i naviše), a pogledaj malo i unazad, kaj bi izašao novi gta (iii, Vice) uvek bi nešto dokupio za komp.

Ja sam uvek čekao to da bih upgade-ovao mašinu, pošto je to jedina igra koja me zaokupirala na više od dva-tri dana.
 
GTA je odlično optimizovan, problem je što je veličina same lokacije ta koja najviše jede resurse, bez obzira što grafika nije bogzna šta.
 
upravo to... kad podesiš (mislim da je draw distance ili tako nešto) na max, pojede ti ram dok učita celu lokaciju...
 
jesu one optimizovane, ali su i zahtevne.

Kad je recimo izašao San Andreas, trebao si imati bar 512 rama ako ne i giga, da bi radio u normalnim rezolucijama (1280*1024 i naviše), a pogledaj malo i unazad, kaj bi izašao novi gta (iii, Vice) uvek bi nešto dokupio za komp.

Ja sam uvek čekao to da bih upgade-ovao mašinu, pošto je to jedina igra koja me zaokupirala na više od dva-tri dana.

hmmmmmmm..........mozhda sam ja josh staromodan...al meni ne smeta ni igranje u 640x480....a pod normalnom rezolucijom smatram josh uvek 800x600.......igranje u 1024x768 je za mene vec high end.....al mozhda je i to povezano uz chinjenicu da sam ja od '98 do zime 2002 uzhivao u charima Cyrix-a na 150Mhz (PR200) sa 32Mb rama i ATI Match64 sa 2Mb V-rama :)
 
activated1

baci to...

kad se već igraju igre, treba da izgledaju što bolje... inače gde je čar igranja? (u novčaniku)
 
activated1

baci to...

kad se već igraju igre, treba da izgledaju što bolje... inače gde je čar igranja? (u novčaniku)

Nikad ne bi bacio parche hardware-a koliko god da je staro......a ni slazhem se da je potrebno igrati igre u 1600x1200 da bi se uzhivalo.......samo treba ukljuchiti mashtu malo kad se igras :)
ja sam GTA III igrao u 640x480 i nisam se odlepljivao od kompjutera, isti sluchaj i sa NFS Underground tako da rezolucija i detail level nisu presudni :) i uvek bi se odluchio za manju rezoluciju a veci detail level.........nego razvlachio ogromne rezolucije sa minimum detalja (kao vecina ljudi koju poznajem) :wave:
 
ali ti je bolja fora da je razvučena rezolucija, i da su detalji na max ;)

recimo ja kad sam video NFSU prvi put u motion blur-u, sledio se kako je dobro izgledalo...

a bogami i u San Andreasu kad dodaš u nekom brzom autu nitro... lepo je...

Pa sad računaj kako će tek izgledati u IV...
 
Ljudi, pojavio se trailer a izgleda niko o tome ne prica.

Evo linkova koje imam. Ako moderatori smatraju da ovim linkovima nije mesto neka obrisu moj post.

32 MB | 640x360 | WMV
Kod:
http://rapidshare.com/files/23524009/640x360.wmv

HD (720p) | 1280x720 | 68 MB
Kod:
http://rapidshare.com/files/23524467/1280x720.zip
 
Moze neke slikice za nas sa dial-up :)
 
Ne propustas nista....nista se ne vidi...tj mozda samo da je radnja smjestena ponovo u Liberty City (na kraju se primjecuje onaj cuveni most iz GTA3) :)
 
Poslednja izmena:
Liberty City = New York ;)
 
ajd onda nek je Airplane City...

Nek je Liberty City po Statue of Liberty... al gde je onda dama sa bakljom iz igre?
 
Hmm. Ne bi statua trebala da ima veze sa igrom, aL' opet... pojavljuje se i ona.. ;)
Elem, uu, opako izgleda..
brat Ruja nadrkan na ceo svet..Vetj sam se zaljubio :)
znachi, otprilike za godinu dana..
INCOMIIING..
 
Prebacio sam thread u igre za konzole, pošto nema nikakvih informacija da će GTA IV uopšte izaći za PC.

Ma treba da naprave neki sofistricirani action game koji će biti mešavina GTA i Ghost Recon-a, a da bude tematski vezan za seriju "24". Znači, imaš realno vreme i na svakih sat vremena možeš da snimiš poziciju, inače se vraćaš sat unazad (tj. ako Jack Bauer pogine / misija propadne, takođe se vraćaš na početak prethodnog sata). To bi bila kick ass igra.
 
zaboravio si da pre toga bezis iz zatvora kao u PrisonBreak-u:D
e onda je kompletno
 
Ah, pa ne znam kako bi PB bio kao igra. Eventualno kao avantura, ono, nadji klin, izrezbari ga, pa odvrni toalet u ćeliji. Druga sezona bi možda mogla da bude survival bežačina :)
 
Pa ne može ni Superman, pa je Superman Returns solidna igra :)
 
Koji ste vi likovi...a posebno ovaj baksuz byMaX :D (sta bre "nema nikakvih informacija da će GTA IV uopšte izaći za PC." ). Ima bre da izadje i tacka. :D Samo dok prvo pokupe pare vama sa konzolama. ;)
 
baksuzi ste vi koji nećete da kupite konzolu, da se ne bi ovde prepucavali :)
 
Eto ja se dve godine svadjam po forumima i govorim da su konzole cool stvar! A niko mi nije verovao... :D
 
Nazad
Vrh Dno