Šta je novo?

Group Policy - Windows 2003

reptyl

Slavan
Učlanjen(a)
02.05.2007
Poruke
10
Poena
304
Tekuci problem se ogleda u tome da u domenskom okruzenju na klijent masinama(w-xp sp2) nikako ne mogu da ucitam grupne polise iz domena AC-a izuzev difoltnu koju su klijenti ucitali prilikom ukljucenja u domen. sve moguce opite i testove u lokalu (na serveru) i na klijent nalozima (users + computers) sam uradio i oni pokazuju da je sve OK sto u realnosti nije bas tako.cak po savetu microsofta otvorio 445 port na klijentima, jos da dodam da na serveru prihvata bilo kakva podesavanja grupne polise. da li ima resenje ili pak neka smernica?
HVALA!
 
probaj ovo:

You can use the GPMC-tool for managing the GPOs
http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en
You can click from the Tool on the Linked GPO and in the right there is
"Delegation" -> and at the bottom right there is a button "Advanced", from
there you can choose the user and change the permissions for applying the
GPO.

1) If you are a member of Domain Admins or Enterprise admins, then by
default this groups are out of applying GPOs... and it's a good praxis I
think
2) gpedit.msc - With this tool you can manage only the local Group policy-
this are overwritten grom the GPOs applyed from the DC.
 
Sta kaze gpresult -v na klijentskim racun arima, koji GPO se primenjuju?
Sta kaze Group policy management konzola, koji je scope polisa koje kazes da se ne primenjuju?
Da li su enabled?
 
problem se malo stabilizovao u cilju da na nekoliko racunara neprihvata polise, a nekoliko racunara to uradi polovicno (samo computer, bez user). cak imam i situaciju da na jednom od racunara jos uvek ima zapamcenu polisu koju sam obrisao davnih dana. da li postoji varijanta da se resetuju grupne polise u lokalu?
 
Mislis li na gpupdate /force?
 
ovo izgleda kao da je computer account zastareo

probaj na jednu masinu:
isclani je iz domena, obrisi comp account sa serverra i ponovo uclani pc u domen

ako ovo ne urodi plodom javi :)
 
dns je vezan preko istog servera kao i dhcp, no cudno je to sto na nekim masinama radi, a na nekim ne! probao sam i sa varijantom brisanja computer account-a i nema pozitivnih rezultata!
 
a da ga nekoci neki antivirus?
 
Znam da je glupo pitanje ali dali su svi kompovi i koji rade i koji nerade u istom OU? i gde je GP vezan na ceo domain ili na neki nizi OU?

I ti kompjuteri sto nerade Nisu u defaultnom Computers OU je tako?
 
Ili u prevodu proveri da li je sve dobro linkovano.
Ja sam imao slican problem (nisam bas mnogo iskusan u tome, mada znam dosta) i problem je bio sto se nisu lepo linkovale polise za domen.

Poz
 
Nazad
Vrh Dno