Šta je novo?

Grejanje na gas

Moj zet kupio tonu pre mesec dana na 320e strasno, gas da poskupi i duplo proci cemo ekstra.

Gasa mora biti,suludo je placati drva 9500-10000din
i pelet 300+e.
 
Kod mene je onda super, tona peleta 225 eura.
Kod mene je onda super, tona peleta 225 eura.
 
Kod mene je ta cijena već dugo i svi ga kupuju u gradu a i okolina. Svi se hvale da je odličan.
 
Ja placao krajem januara drva od drugara 4300, sad od istog druga 6500 ali i drva su krupnija.
Pelet otiso u tri lepe.
Gas jbga nemamo svi prikljucke
 
8700plaćao bukvu početkom juna a poručio krajem aprila. Ova zima će biti za posmatranje ako bude gasa do 60 din sl god uvodim centralno na gas neću više da se mlataram s drvima po nenormalnoj ceni od skoro 100e. Poludeo narod sve
 
Kod mene opština donira 50% za gasni kotao i instalaciju (novo ili promena trenutne instalacije/dodavanje grejnih tela i sl) tako da ove godine za male pare prelazim na gas. Raspitajte se svi u vašim opštinama, u mnogima je slična akcija. Videćemo kako će biti kasnije ali zasad su drva i pelet izgleda najveći luksuz! Svakako stari kotao ostaje pa ao dođe do promene, vraćam se na staro!
 
Kod mene opština donira 50% za gasni kotao i instalaciju (novo ili promena trenutne instalacije/dodavanje grejnih tela i sl) tako da ove godine za male pare prelazim na gas. Raspitajte se svi u vašim opštinama, u mnogima je slična akcija. Videćemo kako će biti kasnije ali zasad su drva i pelet izgleda najveći luksuz! Svakako stari kotao ostaje pa ao dođe do promene, vraćam se na staro!
U kojoj opštini si ti? Iz Srbija gasa mi nisu rekli ništa za subvencije, niti ovi majstori što dolazili da gledaju.
 
Lapovo, i nije subvencija za priključak već za kotao i instalaciju. I okolne opštine su imale slične akcije
 
@AcaRamone991
nema veze sa Srbija gas. Juri u opštinskoj upravi informacije.
 
Питао сам у општини за субвенције. За сад ништа од тога иако је град добио 7 милиона од министарства. Прво мора да се јаве фирме које продају опрему за гас које желе да учествују у субвенцијама па тек онда ми грађани можемо да се пријавимо. За сад се ни једна фирма није јавила а рок је до 11 августа. Ако се нико не јави средства ће отићи за другу намену.
 
Neće se niko ni javiti jer se i ne objavi javni poziv.
 
Objavljen je javni poziv (konkurs) u Požarevcu.
Ne znam odakle ti uopšte ideja da se ti konkursi ne objavljuju, u bilo kojoj opštini /gradu. To su namenska sredstva koja ako se ne potroše vraćaju se nazad.
 
Odakle mi ideja? Pa ja živim u Srbiji. Ako je i objavljen, a niko se nije javio, mora da su zvanični ili nezvanični uslovi konkursa bili mnogo dobri. Neke opštine čak nisu ni htele da učestvuju u čitavoj priči i to govori o tome koliko ih interesuju građani.

U firmi gde radim, javna preduzeća i državna/opštinska uprava i administracija su na crnoj listi, a zna se zašto...
 
Jel radio neko matematiku koliko ce biti cena gasa sa ovim poskupljenjnem?
Zanima me realna cena ne novinarska.
Pricamo juce na poslu, nas cetvorica svi se grejemo na razlicite energente(gas, toplana, pelet i drva) da je na gasu ako ga bude i ako bude struje opet najispaltljivije.
 
Pa da li se zna koja će cena gasa biti tokom sledece jeseni/zime?

Pre par meseci smo imali apokaliptične izjave naseg predsednika kako će gas biti enormno skup ili kako ga uopšte neće ni biti i slično...kako je vreme prolazilo,president je i dalje imao takve manijakalno - panične ispade u vezi sa gasom,a ipak deluje da se nekako to "stišava",da je gas poskupeo valjda samo 9% i to je to?

Tj pored svih tih apokalipticnih scenarija,mracnih perspektiva itd ispada da će da poskupi samo 9% i da će ga biti u izobilju?
 
Imas cenovnik na sajtu Srbijagasa, sa poskupljenjem od 9% cena od 01.08 je 35,11din + PDV. Gas je energent koji je 100% pod kontrolom drzave, isto kao i struja. Samim tim on je na neki nacin socijalna kategorija, tako da ja ne ocekujem neka dodatna veca poskupljenja. Moguce da ce biti jos jedno poskupljenje pocetkom sledece godine od 7-8% i to je to.
 
A taj haos sa Ukrajnom,Rusijom (tj namernim zatvaranjem dotoka gasa iz Rusije),nestašicama gasa,nenormalnim cenama gasa u EU (pa i oni vodjini panični ispadi) ne može nikako da utiče na gas u Srbiji?

Valjda smo mi neki nebeski narod (nekad se to zvalo viša rasa tj ubermensch),pa nas ne pogadjaju toliko te sitnice kao ostatak Evope,kod nas je sve normalno i redovno :)
 
Pa to je sada pitanje koliko drzva daje para za gas i struju zarad socijalnog mira.
 
Imas cenovnik na sajtu Srbijagasa, sa poskupljenjem od 9% cena od 01.08 je 35,11din + PDV. Gas je energent koji je 100% pod kontrolom drzave, isto kao i struja. Samim tim on je na neki nacin socijalna kategorija, tako da ja ne ocekujem neka dodatna veca poskupljenja. Moguce da ce biti jos jedno poskupljenje pocetkom sledece godine od 7-8% i to je to.
Cena gasa kod dobavljaca JugorosGaz-a, koji ima svoju mrezu juzno od Pojata je od 32,70din + PDV. Interesantno je da je cena niza nego kod Srbijagasa, iako je zapravo to isti gas koji uvozimo, a cena je regulisana od strane drzave.
 
Kolki je pdv na gas?
Edit : nađoh info na netu, 10%
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi. Zna li neko koji je model i proizvodjac kondenzacionog kotla koji prodaju uz paket u beogasu, koja je cena samog kotla? Inzenjer mi rece da je u pitanju 25kw, ali komercijalista ne zeli da kaze ni model, ni cenu, (uz neko objasnjenje da, pazi, ne zna koji je kotao i koliko kosta 🤯🔫) samo da je to paket koji uz gasnu instalaciju kosta cc 1900e.
 
Živim na spratu, moji su u prizemlju. Planiram sl god da batalim drva (ostavljam etažnI kotao nikad se kod nas ne zna šta nosi sutra) i pređem na gas. Da li pre kotla mogu staviti kontrolni sat kako bi pratio svoju potrošnju? Moji u prizemlju imaju plinsku peć i svoju potrošnju bi pratili preko glavnog sata. E sad ako bi oni ubacili 1 radijator dole kako oni da prate svoju potrošnju po meni nikako ili...???
 
Kako su meni majstori rekli kad sam uvodio centralno u dvorišni stan, mogu da stave još jedan sat. Kao nije legalno, ali ako ga staviš negde gde se ne vidi i ne pokazuješ ga svima, možeš da pratiš odvojenu potrošnju.
 
Kotao će biti u kupatilu, I tu bi stavio kontrolni sat jeste da nije baš estetski lepo rešenje al nema druge. A šta ako bi moji stavili jedan radijator onda je nemoguće pratiti moju i njihovu potrošnju?
 
U tom slučaju to ti je što ti je. Imaćeš bar približan uvid.
 
Nazad
Vrh Dno