Šta je novo?

"gray bars" umesto "black bars"

dzidza_bidza

Čuven
Učlanjen(a)
09.09.2005
Poruke
1,794
Poena
695
Otkako sam menjao graficku karticu i reinstalirao drajvere (nvidia) prilikom gledanja filma na tv-u, umesto klasicnih crnih strafti, ja dobio nesto sto vise vuce na sivo i sada me to naravno jako nervira :S
Jel ima neko ideju sta da cackam da vratim da budu crne?
 
Nemoj ništa da "čačkaš", nego kalibriši monitor. 🙂 Problem je najverovatnije gamma, odnosno to što si izgubio LUT vrednosti sa reinstalacijom karte.
 
Rick hvala puno, pratio sam uputstvo sa linka koji si postavio, stavio custom rezoluciju po savetu i sad izgleda da je sve ok!
 
Ja skroz prevideo da si rekao "na tv-u". :S:
 
Do duše, problem jeste bio u gammi koja je bila izobličena pogrešno mapiranim opsegom vrednosti. 🙂
 
Nazad
Vrh Dno